Lyžování Pec pec Sněžkou, J. Lázně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jowana
Echt Kelišová 9469 příspěvků 24.02.18 07:40
Lyžování Pec p.Sněžkou, J.Lázně

Ahoj, máme v plánu vyrazit na prodloužený víkend s dětmi na hory (předškoláci) a rádi bychom je daly do lyžařské školičky, následně i do nějaké herničky u sjezdovky, abychom si s manželem také chvilku zalyžovali. Nemáte holky tip na areál, kde by tyto služby byly? Ideálně Pec p. Sněžkou, J. lázně, Č. Důl (v okruhu cca 10km). S jakou školičkou máte dobrou zkušenost? Za usnadnění hledání budu moc ráda.

Reklama

Reakce:

Chauvinist
Extra třída :D 14865 příspěvků 24.02.18 07:59

Ve špindlu proti Hromovce. Ale v žádným případě ne Gopass/skolmax (!!!), ale yellowpoint. Rozdíl v přístupu je dva světelný roky. Z prvního jsme utekli, druhý mělo super výsledky.

jowana
Echt Kelišová 9469 příspěvků 24.02.18 10:10

@Chauvinist díky ;) Tip v Peci nebo J. Lázních bys neměl? Budeme kus od Trutnova, tak Špindl v plánu úplně nemáme, ale pro příště se informace hodí. Koukala jsem i na dětské parky, což by se dalo využít, ale víc jak 2h. děti na lyžích zatím nevydrží. Ráda bych využila i nějakou intenzivní výuku, aby se něco naučily..Škol je dost a nějak nestíhám pročítat a hledat, takže další zkušenosti uvítám, aby bylo rozhodování snazší.
Rovnou připojím i dotaz na restauraci, kde se dá dobře najíst a mají koutek pro děti.

Chauvinist
Extra třída :D 14865 příspěvků 24.02.18 20:58
@jowana píše:
@Chauvinist díky ;) Tip v Peci nebo J. Lázních bys neměl? Budeme kus od Trutnova, tak Špindl v plánu úplně nemáme, ale pro příště se informace hodí. Koukala jsem i na dětské parky, což by se dalo využít, ale víc jak 2h. děti na lyžích zatím nevydrží. Ráda bych využila i nějakou intenzivní výuku, aby se něco naučily..Škol je dost a nějak nestíhám pročítat a hledat, takže další zkušenosti uvítám, aby bylo rozhodování snazší.
Rovnou připojím i dotaz na restauraci, kde se dá dobře najíst a mají koutek pro děti.

Hmmm, tak to nevím.
Delší jak 2 hodiny v kuse nemá smysl, pak jsou úplně hotový. Co jsme dávali do školek, tak buď indivindi kurz (ideální pro menší úplný začátečníky, ale nechají si to zaplatit), nebo pak takové ty skupinové lekce, ale tam záleží na organizovanosti. Ten SkolMax byl v tomhle úplná tragédie a děcka tam v podstatě pořád jen stála na místě, yellowpoint to měl zorganizované dobře a pořád jezdili a pořád se jim někdo věnoval.
Ale v těhle místech s konkrétními tipy nepomohu. :nevim:

mobenka
Povídálka 18 příspěvků 24.02.18 21:32

Ahoj, jsem z Trutnova a všechny místní děti jezdí do školičky k panu Bavorovi- je fajn a fakt dlouholetá zkušenost…Zadej do netu a vygugli:-)

IvaB
Kelišová 5880 příspěvků 17 inzerátů 24.02.18 22:27

Ač jsem rodilý Trutnovák, zimu a sníh nesnáším, nelyžuju, takže osobní zkušenost nemám. Ale vím, že si dost chválí areál v Mladých Bukách. :think:

jowana
Echt Kelišová 9469 příspěvků 25.02.18 07:36

@mobenka díky, co jsem se v rychlosti podívala, má to spíš jako vícedenní/pří­městské kurzy a pro starší děti..
@IvaB na ten jsem už taky koukala, pro děti to tam vypadá dobře, takže nějaký den bychom mohli i tam.
@Chauvinist děti jsou začátečníci oba. Starší sice byl už několikrát, ale je technik, sport mu jde, ale učí se pomaleji, je takový svůj - trochu ve svém světě. Mladší ho dost dohání, je spíš rázný a i když letos stál na lyžích poprvé, tak mu to šlo jen o trochu hůř než staršímu, ale po hodině individuálního kurzu sotva stál :) Takže máme v plánu to prostřídat, nějaký den spíš „postávání“ neuškodí (budu to brát jako placené hlídání) a pak to proložit i individuální výukou, i když je fakt, že to je fin. znát, když jdou na indiv. hodinu oba..Nemám ráda se rozhodovat na místě, raději jdu na jistotu (hlavně kvůli dětem), tak si k tomu musím už sednout, ideálně i něco rezervovat, jen nějak nestíhám.

Chauvinist
Extra třída :D 14865 příspěvků 25.02.18 07:54
@jowana píše:
@mobenka díky, co jsem se v rychlosti podívala, má to spíš jako vícedenní/pří­městské kurzy a pro starší děti..
@IvaB na ten jsem už taky koukala, pro děti to tam vypadá dobře, takže nějaký den bychom mohli i tam.
@Chauvinist děti jsou začátečníci oba. Starší sice byl už několikrát, ale je technik, sport mu jde, ale učí se pomaleji, je takový svůj - trochu ve svém světě. Mladší ho dost dohání, je spíš rázný a i když letos stál na lyžích poprvé, tak mu to šlo jen o trochu hůř než staršímu, ale po hodině individuálního kurzu sotva stál :) Takže máme v plánu to prostřídat, nějaký den spíš „postávání“ neuškodí (budu to brát jako placené hlídání) a pak to proložit i individuální výukou, i když je fakt, že to je fin. znát, když jdou na indiv. hodinu oba..Nemám ráda se rozhodovat na místě, raději jdu na jistotu (hlavně kvůli dětem), tak si k tomu musím už sednout, ideálně i něco rezervovat, jen nějak nestíhám.

Měli sme s dětma totéž - mladší lepší než starší, kterej potřebuje rozjezd.
Pokud budou postávat, je to naprd. Nebude je to bavit a nechytne je to. Tam je důležité, aby to právě mělo nějaký drive. Viděli jsme ten rozdíl.
Jinak přistupovali jsme k tomu přesně stejně jako ty - pečlivě jsme vybírali, až jsme si vybrali a zaplatili skolMax. A teprve na místě se ukázalo, jak špatné rozhodnutí to bylo :) Mrkni jakej mají plac - jestli mají pás a jestli to není loučka jen 20×20 metrů, kde se nic nenaučej a přístup instruktorů těžko hodnotit, no. :nevim:

jowana
Echt Kelišová 9469 příspěvků 25.02.18 08:36

@Chauvinist jo, asi máš pravdu..radši hodinu pořádně a pak nějaká hernička, než postávat. Starší dlouho v klidu stejně nevydrží. Co jezdíme na otočku tady kus od nás, tak tam už svá místa vytipovaná máme a docela spokojenost. U skolMax jste měli špatnou zkušenost i s individuální výukou? My zatím děti dávali jen jeden na jednoho, takže se jim věnovali celou dobu. Co jsem zatím spíš v rychlosti koukla, tak SkiResort i K+K Ski School nevypadá špatně, stejně to bude hlavně o lidech na koho narazíme. Pak jsem ještě narazila na Šafáře a ETC sport - jestli někdo služby využil, za recenze budu ráda.

Chauvinist
Extra třída :D 14865 příspěvků 25.02.18 08:47
@jowana píše:
@Chauvinist jo, asi máš pravdu..radši hodinu pořádně a pak nějaká hernička, než postávat. Starší dlouho v klidu stejně nevydrží. Co jezdíme na otočku tady kus od nás, tak tam už svá místa vytipovaná máme a docela spokojenost. U skolMax jste měli špatnou zkušenost i s individuální výukou? My zatím děti dávali jen jeden na jednoho, takže se jim věnovali celou dobu. Co jsem zatím spíš v rychlosti koukla, tak SkiResort i K+K Ski School nevypadá špatně, stejně to bude hlavně o lidech na koho narazíme. Pak jsem ještě narazila na Šafáře a ETC sport - jestli někdo služby využil, za recenze budu ráda.

Právě proto, že nevydrží, tak je potřeba, aby to tam odsejpalo. Jo, skolmax měl takový plácky, kde úplný začátečníci ťapali, ale to je tak všechno. A to jim vydrží tak půl hoďky, pak potřebujou jít dál, jinak je to zbytečný.
U skolmaxu to bylo toto plus špatná zkušenost s instruktorama, který byly na ty děti FAKt nepříjemný. Ale to je spíš o štěstí. V těhle školách ale místo (narozdíl od třeba Monínce) obykle je, takž kdybych se podruhý rozhodoval, šel bych to nejdřív okouknout a pak je tam dal na místě.

jowana
Echt Kelišová 9469 příspěvků 25.02.18 11:52

@Chauvinist na místě právě nechci, s tím mám už špatnou zkušenost a nemám na to moc nervy :oops: :) Když jsem neměla instruktora rezervovaného s předstihem, tak jsem místo nesehnala a to jsem chtěla dát na lyže jen staršího. Byla jsem navíc asi 3. ve frontě, kdyby se na rezervovaný čas zájemci nedostavili. Udat 2 děti najednou by mohl být problém, navíc čas kolem 10h je žádaný. Na instruktory jsme měli zatím štěstí, děti spokojené, vysmáté a že chtějí druhý den zas. Nás moc neposlechnou, ale cizí poslouchají naštěstí dobře :lol:

Chauvinist
Extra třída :D 14865 příspěvků 25.02.18 12:10
@jowana píše:
@Chauvinist na místě právě nechci, s tím mám už špatnou zkušenost a nemám na to moc nervy :oops: :) Když jsem neměla instruktora rezervovaného s předstihem, tak jsem místo nesehnala a to jsem chtěla dát na lyže jen staršího. Byla jsem navíc asi 3. ve frontě, kdyby se na rezervovaný čas zájemci nedostavili. Udat 2 děti najednou by mohl být problém, navíc čas kolem 10h je žádaný. Na instruktory jsme měli zatím štěstí, děti spokojené, vysmáté a že chtějí druhý den zas. Nás moc neposlechnou, ale cizí poslouchají naštěstí dobře :lol:

Tak nějak podobně to bylo na monínci, ale ve špindlu kupodivu ok.
Instruktoři jsou o štěstí.
A poslední věta platí bezezbytku i u nás :)

jowana
Echt Kelišová 9469 příspěvků 14.03.18 15:14

Tak jdu napsat zkušenost, kdyby někdo v budoucnu hledal jako já..Pro malé děti mi připadají nejlepší J. Lázně, sjezdovky pro děti ideální (začínající lyžaře) a hodně musím vychválit školičku K+K Ski School přímo u vleků Formánek. Výborný přístup k dětem, ochota, pěkné prostředí..lepší přístup instruktorů jsme neviděli a to už máme vyzkoušeno několik škol. Od SkiResort tam je i babysittingové centrum, takže by se ev. dalo využít (nebylo pro nás potřeba) a hospůdka na Formánkách nebyla špatná - hned naproti dětské školičce, takže člověk nemusel moc s hladovými dětmi pobíhat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší kámošky z paláce: Proč vznikly tyto dvojice a má Meghan výhodu? Vysvětlíme

Od dob královské svatby Meghan Markle a prince Harryho se ohledně královské... číst dále >

Já jsem muslim, tohle si nechte! Egyptský gólman odmítl pohár pro hráče utkání

Brankář egyptské fotbalové reprezentace Muhammad Šanáví na sebe upozornil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

Reklama