Malá se budí dřív a dřív

127
25.8.20 06:29

Malá se budí dřív a dřív

Dobrý den, potřebuju poradit…mám dceru 15 měsíců a máme problém s ranním vstáváním. Vždy vstávala v 6-6.30 ale poslední dobou je to dřív a dřív…dnes v 5 :? Pak už v 7 vypadá, že by si šla. lehnout…já jí držím a chodí spát dopoledne kolem 9, pak spí ještě jednou odpoledne…kolem 2 hodiny a večer usíná po 7 hodině..max. usíná kolem 8. Kolem půlnoci se vzbudí na jídlo. Je to na palici,…jestli to tak půjde dál, tak bude v 7 mít dopolední spánek… máte nějaké typy jak jí spánek posunout? Dát jí spát pozdeji večer jsme zkoušeli ale ráno stejně vstane brzy a aby spala jednou denně to se většinou nepovede, když je unavená ráno tak brzy :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
440
25.8.20 07:00

Já bych ji dala v těch 7, když chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2259
25.8.20 07:18

A proc ji nedas spat v 7, kdyz je unavena? Mozna by se to pak vse nejak presunulo, usinala by vecer pozdeji a vstavala pozdeji. A treba taky ne :lol: Detem se spanek meni a snad kazde ma obdobi, kdy vstava driv. Ono to zase prejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
25.8.20 07:24

Joo, to znám :) dceři už je 2 a půl a ve věku vašeho dítěte vstávala taky v 5 ;) a doteď máme období, kdy vstává v 6-6:30 a pak se zase vrací do starých kolejí a začne se budit po páté :D přitom teď přes léto chodí spát pozdě, usíná po deváté hodině a ráno jsem ráda, že aspoň do 6 vydrží, a to už se začíná pěkně kroutit a převalovat… Ale ještě minulý týden jsme vstávaly v 5:30 :mrgreen: pořád čekám, kdy ji to přejde, možná až půjde do školky? :) Je teda fakt, že po obědě spí dvě hodiny, ale když vstává v těch 6:30, tak kolikrát odpoledne už neusne a jede zas do devíti.. u nás nepomohlo nic, takze když jsem unavená, spím odpoledne s ní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1782
25.8.20 07:28

@Lorellin já bych jí zkusila dát ráno spát v těch 7 hodin :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
25.8.20 07:43

Já mám odpozorovano, že i kdybych se na hlavu stavěla, tak to děcko si stejně vstane v kolik chce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
25.8.20 08:11

Syn se od 15 měsíců budil taky v 5 až v 5:30. Jediné, co nám pomohlo, byla až změna času, takže od té doby vstává v 6:30. Co bude, až se změní znova čas, nevím, každopádně u nás nemá absolutně žádný vliv na ranní vstávaní to, v kolik jde spát nebo kolik spánků za den má. I kdyby šel spát o půlnoci, tak bude v 6:30 vyvolávat. :) Ještě donedávna měl dva spánky přes den, ten ranní jsem vždy plánovala cca 2 a půl hoďky po probuzení, bez ohledu na to, v kolik vstal. Takže když by mi vstal v pět, v 7 či půl 8 bych ho dala klidně znova spinkat. Když mi vstal v 7, šel spát v 9:30. Jen jsem podle času ranních spánků posouvala ten odpolední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
25.8.20 10:30

Mně dcera v 15 měsících přecházela na 1 spánek za den - ten přechod byl různorodý, čili se různě měnily časy, kdy spala přes den a kdy vstávala (někdy 2× za den - a to pak pěkně lítal čas, kdy usínala poprvé i podruhé, někdy 1×). U vás to je možná předzvěst to posování raního vstávání a následné usínání již v 7 ráno. Než se mi dcera naučila usínat po obědě pravidelně a spát delší dobu v kuse, trvalo to cca 3 měsíce minimálně. K večeru pak chodila spát mezi 19:30 - 20:00 po jedno odpoledním spánku, co začínal obvykle mezi 11:30-12:00 a trval do 14:00.

V noci jsem už tou měla odbourané kojení a spánek se pak po cca 2 měsících bez nočního jídla zlepšil - dokud jsou děti v noci krmeny, stojí to za 2 věci… mají to pak prostě rozhozené, což usuzuji i podle zkušeností kamarádek ze svého okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
3.9.20 18:13

Syn má 4 měsíce a je to podobný.. budí se kolem 5 a pak je k neutahani, ale kolem té 7-8 je unavený, tak se jdeme oba dospat. Podle potřeby ho dávám chrupat a vyhovuje to oběma, neřeším hodinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama