Malý hladovec - 4,5 měsíce, 9 kilo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 18:25
Malý hladovec - 4,5 měsíce, 9 kilo

Ráda bych poprosila o radu. Máme kloučka 4,5měsíce, nyní váží těsně necelých 9 kilo. Je to veliký kluk, má 70cm. Do minulého týdne byl plně kojen. Při narození měl 4 kila, těch dalších pět tedy nabral pouze z mateřského mléka. Od minulého týdne jsme museli začít dávat i UM, moje už mu nestačilo, a myslím, že se není čemu divit, já měla 9 kilo v roce a váhou roční dítě uživit jen na MM asi nejde.. :-( Takže nyní 4× kojím a 2× má lahvičku s UM. Ale zdá se mi pořád hladový a stupňuje se to. Když kojím, vždy pak u toho začne plakat, myslím, že má málo. Dříve šlo odpoutat pozornost a plakat přestal, teď už je plačtivý zase až do dalšího krmení. Nechci aby byl hladový, ale zase nechci nějak moc přidávat UM, vzhledem k tomu jak snadno přibírá. Napadlo mě zařadit nějaký čajík. Příkrmy jako takové bych chtěla dávat až od 6m, ale pokud by to jinak nešlo nebráním se ani tomu. Nevím prostě jak tohle řešit - doktor nám řekl, že do 6m by ho nechal jen na mléce a kombinovat MM s UM, že můžu, ale nedával by ho vzhledem k jeho váze moc. Jenže když má hlad?? Máte někdo prosím podobně veliké děťátko a jak to zvládáte s krmením?
 Děkuji

Reakce:
arinecka
Kelišová 5215 příspěvků 03.12.18 18:41

Asi mu mléko od tebe prostě nestačí, s tím nic neuděláš. Takže buď dostane co potřebuje, nebo ti bude brečet hlady :nevim: Čaj ti asi moc nepomůže, prostě má hlad. Moje dcera měla na roce 12kg, byla jak buřtíček a vyrostla z toho. dneska je jak nudle. Zkus nějakou kaši na noc, jsou už tuším od 4 měsíce.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 03.12.18 18:47

Od 4 mesicu uz muzou prikrmy I kojene deti, I kdyz je to porad prevazne o tom mliku a spis ze zacatku ochutnaji par lzicek, ale treba ten vas otesanek da celou porci :lol: Ty blaho to se proneses, 9 kg ma nase mlada ted v necelych 15m.! A to ji docela slusne a porad se I koji… ;)

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 03.12.18 18:52

Nejstarsi syn se narodil ctyrkilovy. V pul roce mel 10 a pul kila. A byl jen kojeny. Prostredni a nejmladsi se narodili mensi a stejně mi na tom kojení pribirali ten prvni pulrok úplně stejně jak ten nejstarsi, cca kilo mesicne. Vsem jsem davala jak chteli, kojila jsem klidne po hodine. Pokud je fakt hladovej, nesidila bych ho. Takhle maly deti maj z hladu křečovitý bolesti zaludku. A bud v klidu, nestresuj se při kojeni. Adrenalin blokuje oxytocin.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 03.12.18 18:59

Já bych raději kojila a k tomu příkrmy. Na oběd zeleninu. A častěji kojit. Určitě bych nedala kaši. Ta prostě zaplácne žaludek, a na noc vůbec nee, jsou děti kterým to nevadí, ale zase které to hůře tráví a bojují s tím celou noc. A už vůbec ne jako první jídlo. Zeleninku bych už dávála, když je to takový jedlík a po měsíci maso, pak za měsic přidat přesnidávky. Já dávála vše pomalu postupně. A teda zrovna kaše někdy kolem 7-8m a to na snídaní. A dávála jsem domáci, ne ty hami atd. je to sladké šíleně, tyto jsem dávala někdy po roce a to fakt občas, spíše jsem dělala kaše. Bála bych se že mi pak nebude jíst zeleninu, normální obědy, když začneš kaši.

dickys
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 03.12.18 19:05

Nedávala bych um, spíš už začít příkrmy a častější kojení.

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 03.12.18 19:17
@Anonymní píše:
Ráda bych poprosila o radu. Máme kloučka 4,5měsíce, nyní váží těsně necelých 9 kilo. Je to veliký kluk, má 70cm. Do minulého týdne byl plně kojen. Při narození měl 4 kila, těch dalších pět tedy nabral pouze z mateřského mléka. Od minulého týdne jsme museli začít dávat i UM, moje už mu nestačilo, a myslím, že se není čemu divit, já měla 9 kilo v roce a váhou roční dítě uživit jen na MM asi nejde.. :-( Takže nyní 4× kojím a 2× má lahvičku s UM. Ale zdá se mi pořád hladový a stupňuje se to. Když kojím, vždy pak u toho začne plakat, myslím, že má málo. Dříve šlo odpoutat pozornost a plakat přestal, teď už je plačtivý zase až do dalšího krmení. Nechci aby byl hladový, ale zase nechci nějak moc přidávat UM, vzhledem k tomu jak snadno přibírá. Napadlo mě zařadit nějaký čajík. Příkrmy jako takové bych chtěla dávat až od 6m, ale pokud by to jinak nešlo nebráním se ani tomu. Nevím prostě jak tohle řešit - doktor nám řekl, že do 6m by ho nechal jen na mléce a kombinovat MM s UM, že můžu, ale nedával by ho vzhledem k jeho váze moc. Jenže když má hlad?? Máte někdo prosím podobně veliké děťátko a jak to zvládáte s krmením?
Děkuji

To že po kojení brečí ale může znamenat třeba, že ho bolí bříško. Nedávala bych UM. A jo ukojit můžeš klidně víc než 9 kilo, klidně i dvojčata.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 20:44

Bohužel, já už asi mléka dost nemám, když pláče hlady :-( bolením bříška to není, jelikož když pije z lahvičky, je úplně v klidu, napapá se dosyta a usmívá se. Při kojení papá, pak začne poplakávat a odtrhává se, ale hned zase hrozně hledá a přisává se, stále dokola, to už mu neteče. Pak poplakává až do dalšího krmení. Po UM je veselý, nepláče. Ačkoli je veliký a „zásob má dost“, hlady ho nenechám, věřím, že to pak vyběhá, žijeme na vsi, máme hospodářství, zvířata atd. :-D Přemýšlím ještě i o těch příkrmech, mám pro něj uskladněné domácí dýně, myslela jsem že začneme v půl roce, ale možná je to lepší teď, než přidávat UM.. Já prostě nevím, co je lepší 8o

Veru1987
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 03.12.18 21:01
@Anonymní píše:
Bohužel, já už asi mléka dost nemám, když pláče hlady :-( bolením bříška to není, jelikož když pije z lahvičky, je úplně v klidu, napapá se dosyta a usmívá se. Při kojení papá, pak začne poplakávat a odtrhává se, ale hned zase hrozně hledá a přisává se, stále dokola, to už mu neteče. Pak poplakává až do dalšího krmení. Po UM je veselý, nepláče. Ačkoli je veliký a „zásob má dost“, hlady ho nenechám, věřím, že to pak vyběhá, žijeme na vsi, máme hospodářství, zvířata atd. :-D Přemýšlím ještě i o těch příkrmech, mám pro něj uskladněné domácí dýně, myslela jsem že začneme v půl roce, ale možná je to lepší teď, než přidávat UM.. Já prostě nevím, co je lepší 8o

já bych dala raději ty příkrmy. Zkuste zeleninový oběd. Raději než UM. Když to jde raději kojit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 21:11

Ahoj, my take mame velikana, i kdyz ne takoveho, jako vy :-). V 5 mes. ma 71cm a 8kg. Taky uz dokrmuji UM, od te doby, co jsem zjistila, ze uz malo pribira po kojeni.. taky nam velice rychle pribira po UM, takze nekdy to resime tak, ze mu sidime davkovani. Obvykle je davkovani 1 lzicka na 30ml, tak my nekdy davame 1 lzicku na 40/50ml…a porad mu to chutna a zaplacne ho to na stejne dlouhou dobu. A ted uz take davame zeleninove prikrmy. Nechceme ho sidit na tekutinach. Na druhou stranu muj znamy ma stejne starou holcicku, o dost mensi a take uz ma daaavno pres 9 kilo a vubec to neresi…jeste naseho kluka nazvali hubenourem. Muj manzel byl jako mimino obrovskej a tlustej a pak se z toho vytahl do proutku. Jakmile se zacne pohybovat po svych, rychle se to pribirani zbrzdi. Jo a neres vahu vzhledem k veku, ale jako pomer vaha/vyska v percentilovem grafu. Nas uz se narodil vetsi a drzi si percentil porad stejny. Kdyby sel percentilem vyrazne nahoru, tak pak teprve si muzes rict, ze ho prekrmujete, nebo naopak kdyby se percentil snizoval, tak zase neprospiva tak, jak by mel.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >