Mám na to přistoupit - koupě domku?

16559
27.4.11 16:45

Mám na to přistoupit?

Už delší dobu jsme s přítelem domluvený,že dodělá rozdělanou práci a pojede vydělávat do ciziny,kde si víc vydělá.Jsme spolu skoro 3 roky,bez dětí a plán byl,že přítel odjede tak na rok,ne v kuse,jezdil by domu.Byli jsme domluvený,že až přijede,koupili by jsme starší domek k rekonstrukci.Já že budu platit ze svých peněz veškerý výdaje a on bude šetřit - vše co vydělá(jídlo a ubytování má zdarma).A že domek který by se koupil,by byl nás obou.Jenže ted přišel přítel s tím,že on nic nemá,narozdíl ode mě a že by si ten barák nechal napsat na sebe.Docela mě to zaskočilo a přišlo mi to líto.Jen nevím,jak se mám zachovat,nechci být za hodnýho blbce,ani za hamižnou mrchu.Co myslíte,mám po příteli chtít aby platil nějaké výdaje,nebo mám vše táhnout sama?Jaký na to máte názor,jak by jste se zachovali vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20554
27.4.11 16:49

Taky jsem byla hodná blbka a koupila byt za svý peníze a nechala jsem ho napsat na oba, aby mu to nebylo líto, když je ten manžel… Výsledek: při rozvodu chtěl půlku, protože jsem neměla žádný doklad, že jsem to kupovala pouze za své… Takže za mně ani náhodou… :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
27.4.11 16:53

Já bych ho v první řadě ani nikam nepustila :mrgreen: :lol:
Na jednu stranu ho chápu, že chce barák napsat na sebe.. :roll: Já jsem taková.. že chci, aby měl každej svou jistotu, kdyby se něco stalo, aby měl kam jít.. U nás to bude tak, že přítel bude mít svůj byt, já svůj - každý napsaný na sebe, bydlet budeme u mě..
Tím, že on nic narozdíl od tebe nemá myslel bydlení? Já bych ale na tohle tedy nepřistoupila, pokud bychom baráček platily půl na půl .. :nevim: Člověk nikdy neví co se stane.. Pokud by barák platil jen on a já měla svůj byt někde v pronájmu, asi bych ho nechala, ať si ho napíše na sebe.. :nevim: Ikdyž pořád je to takový, že bych se tam asi cítila jako v „cizím“.. jako jen na návštěvě.. ale to je jen o pocitech.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
27.4.11 16:53

Nejdřív svatba, potom kupování nemovitostí :wink: Nevidím důvod proč to psát na jednoho když platí oba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
27.4.11 16:54

To by se mi nelíbilo… Když ho kupujete pro vás dva, tak napsaný na oba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
27.4.11 16:55

Hele a ve finále nejde jen o to že bys vypadala hamižně, ale co když se jemu něco stane? Nebudeš mít na to žádnej nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1587
27.4.11 16:56

No, já bych ho především nikam nepustila…to je podle mne začátek konce. A co se týče baráku - tak to ani náhodou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
27.4.11 16:58

No pokud on bude celou dobu šetřit prachy a pak za ně koupí dům a bude za ně rekonstruovat, tak mi přijde poměrně dost logické, aby byl dům napsaný na něj.

Pokud ale pak budete investovat spolu do rekonstrukce, tak mi přijde, že bys měla být i vlastníkem.

Pokud by byl výhradním vlastníkem on, schovávej si účty od všeho, co je koupené za tvoje peníze, musel by se s tebou v případě rozchodu vyrovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
27.4.11 16:59

No ten barák by platil jen on,za peníze,který si vydělá v tom zahraničí.Já mám svůj byt v os.vlastnictví.Možná se přítel cítí blbě,že sám žádný byt či dům nemá.Jenže já zůstanu doma a potáhnu všechno sama.Měl by mi přispívat nebo ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11035
27.4.11 17:02

Pokud domek platíš ty ze svýho, nevidím jediný důvod, proč ho psát na něj. Karádka měla při rozvodu dost velký problémy, aby jí dal aspoň auto, které platili její rodiče a ona ho nechala napsat na něj. Peníze za novou kuchyň, nábytek a vše co koupila z něj nikdy nedostala. Neměla od toho doklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
27.4.11 17:03
mahdalka píše:
No ten barák by platil jen on,za peníze,který si vydělá v tom zahraničí.Já mám svůj byt v os.vlastnictví.Možná se přítel cítí blbě,že sám žádný byt či dům nemá.Jenže já zůstanu doma a potáhnu všechno sama.Měl by mi přispívat nebo ne? :nevim:

Tak to už záleží jak se dohodnete vy dva :nevim: Ale nevím, možná nějakou malou částkou, když říkáš, že by za tebou jezdil.. Já bych po tom svým asi nic nechtěla, když by tam v podstatě nebydlel..(třeba jen víkend za měsíc..) :nevim: Ale záleží na tom, zda to teď sama utáhneš, pokud ne, řekla bych mu tedy, že trochu přispět by mohl, když teda pak ten barák bude na něj, abys o byt nepřišla kvůli tomu, že nemáš na „provoz“… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
27.4.11 17:05

Pokud by dům kupoval ze svého, tak by mi přišlo logický, že bude psaný pouze na něj. Pokud do něj budete investovat peníze společně, tak samozřejmě půl na půl. Jestli pak budou probíhat nějaké rekonstrukce z tvých peněz, tak jak už bylo napsáno, pečlivě schovat doklady. Nebo to probrat ještě předtím, aby na tebe nějakou část napsal. Nemyslím si, že jde o hamižnost. Já se na tohle dívám z čistě logických důvodů. Nikdy nevíš, co se stane a pak skončit s ničím… :nevim: A kdyby se mu něco stalo, domek získá jeho rodina a ty nebudeš mít právo v něm bydlet. Společné investování, společní vlastníci. Na nic jiného bych nepřistoupila :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
27.4.11 17:06
mahdalka píše:
No ten barák by platil jen on,za peníze,který si vydělá v tom zahraničí.Já mám svůj byt v os.vlastnictví.Možná se přítel cítí blbě,že sám žádný byt či dům nemá.Jenže já zůstanu doma a potáhnu všechno sama.Měl by mi přispívat nebo ne? :nevim:

No kdyby jste meli deti tak bych napsala ze jo.
Ale zalezi jak se domluvite u nas by to kdyby nebyli deti bylo tak ze by partner prispival.
Jinak pokud si na ten barak vydela tak nevim proc by mel byt psany na oba.V pripade rekonstrukce kdy bys davala penize by bylo dobre nechat napsat na oba jak psala gladys pokud by to platil sam tak ne.

Eva B. píše:
No, já bych ho především nikam nepustila…to je podle mne začátek konce. A co se týče baráku - tak to ani náhodou!

Toto jsou nazory fakt :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
27.4.11 17:07

Kdybych byla na jeho místě, chtěla bych to taky pouze na sebe. Přispívat ti podle mě nemusí, když s tebou v bytě nebude žít (pokud bude k tobě jezdit často, tak samozřejmě ano).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
27.4.11 17:10

já se mu teda taky nedivím že ho chce na sebe ale jestli spolu žijete tak jaký moje-tvoje? jste partneři nebo dva cizí co spolu žijou? jestli plánujete společnou budoucnost tak ale společnou ne jen tvojí nebo jeho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama