Máma a kočky

16
4.5.20 19:00

Máma a kočky

Zdravím všechny, jsem tu nový, narazil jsem na toto fórum, když jsem hledal nějaké info k mému problému, tak jsem si řekl, že to zkusím tady. Třeba mi bude vědět někdo poradit. Všem, kdo i zkusí poradit předem moc děkuji. Jak už název napovídá, jde o mou mamku a její kočky. Kdysi dávno jsem jako každé dítě chtěl nějaké zvíře. Prosil jsem tak dlouho, až mamka svolila a pořídili jsme si kočku. Jenže netrvalo dlouho a poté co mamka navštívila výstavu koček, pořídila druhou, třetí, založila chovnou stanici a začala odchovávat koťata. Před deseti lety, když jsem se od mamky a sourozenců stěhoval, bylo doma osm dospělých koček a vždy nějaká koťata, to se ještě dalo, končila v té době mateřskou a kočky byly na druhém místě. Na prvním byli mí sourozenci. Za těch deset let se to ale vyvinulo tak, že má teď těch koček nejmíň 25 svých chovných a vždy nějaká koťata mnohdy několik vrhů, koťata si nechává velmi dlouho a často si nechá další a další napořád. Úplně tomu propadla, řeší jen kočky, nedá se s ní o ničem jiném bavit. Buď je v práci, uklízí po kočkách nebo po výstavách. Mým sourozencům 13 a 16 let se nevěnuje. Naopak vše řídí podle koček. Například můj šestnácti letý bratr se nemůže zavírat v koupelně, musí mít pootevrene dveře, protože jeden kocour si, když nemá někam neustále přístup údajně škube srst a tím pádem není tak krásný na výstavy. Takových ústupků dělají všichni tři kvůli kočkám mnoho. Například v obýváku mrznou, aby mohly kočky kdykoliv na balkon, v jejich pokoji je zase pretopeno kvůli koťátům. Mamka spí na gauči, její problém, ale sourozenci (puberťáci, kluk holka) mají společný pokoj. Jasně nejsou jediní, ale oni by mohli mít každý svůj, jenže oni zijou ve třech místnostech z pěti, dvě jsou herny pro kočky a vlastně celý panelákový čtyři plus jedna je pro kočky, je to jejich byt. I v dětském pokoji je plno skrabadel, policek a všeho pro kočky, ale chybí psací stůl. Dle mámy zbytečnost, vyhodila ho, zabíral místo pro kočičí strom. Prostě je to vše špatně a poslední dobou to oběma sourozencům hodně vadí. Dokonce až tak, že mi to začali říkat, stěžovat si a kdykoli můžou, jsou u nás. S mámou není řeč, podle ní, oni přehání a mají klasickou pubertu, nemají, je to fakt mazec. My bydlíme v Praze, mámu vidíme jen, když u nás přespí kvůli výstavě, jinak nemá čas, sourozenci k nám jezdí co to jde i když to mají přes půlku republiky, ale poslední dobou nechtějí domu a mámě to zas až tak nevadí, hlavně, že mají její miláčci dost masa a krásnou srst. Prý jsou i více v klidu, když nejsou děti doma. To nejde kvůli škole a vzdálenosti často a musí být prostě doma. Opravdu nevím, co se s ní stalo, když já byl v jejich věku, byla úplně jiná. Po tom co jsem se odstěhoval a děti povyrostly alespoň tak, že jí tolik nepotřebovali, úplně vše dává kočkám. Lásku, čas i peníze. Máme tříletého syna, ten jí nezajímá už vůbec, u babičky nikdy nebyl, protože na něj nejsou kočky zvyklé a měly by údajně stres. Z toho důvodu, jsem tam nebyl v tom bytě tři roky ani já a když už se s mámou vidíme tak na pár hodin párkrát do roka, ona nemá čas a my k ní nesmíme. Teď ale, co sourozenci víc a víc poukazovali na to, že u nich není vše v pořádku jsem se tam vydal a je to prostě kočičí královstvi. Všude kočky a veškerá pozornost jde k nim. I když musím říct, že bordel nebo smrad tam nemá. Pořád uklízí, za peníze uklízí i děti a až na sem tam chlup je tam čisto, ale minimum věci pro lidi, vše je pro kočky a vše se jim přizpůsobuje a hlavně vůbec se nevěnuje dětem, což trinactilete holce chybí, máma žije jen kočkami a ségra brečí, že je má máma raději než nás. Opravdu to tak vypadá. Děti tam nechtějí bydlet, snažil jsem se s mámou o tom mluvit, ale mavne rukou, prej puberta a už zase vypráví o kočkách. Co mám dělat, je toto na socialku? Nechci jít proti vlastní mámě, mě nic neudělala, mám jí rád, ale zas si uvědomuji co musí zažívat moji sourozenci a chci jim pomoci i za cenu toho, že půjdu proti ní, nechci aby si mysleli, že od nich dávám ruce pryč. Děkuji za přečtení a případnou radu co dělat, když několik domluv mámě nepomohlo, vůbec jí to nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27209
4.5.20 19:07

Ona má 25 koček a koťata v bytě v paneláku a nikdo na to nic v domě neříká? :think: trošku divný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
4.5.20 19:11

Tak kočka není pes, s ní ven nechodí, jak říkám smrad z bytu nejde, kočka neštěká, takže sousedi i když ví, že má kočky neví kolik. To ona neřekne, říká 15,ve skutečnosti jich má minimálně 25 dospělých. A to možná víc, jen to nepřizna, já píšu co jsem napočítal odhadem a co říkají sourozenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
4.5.20 19:12

Jedinou možností je tam poslat hygienu nebo ospod.
Ale při takovém množství se mi zdá dost divný, že to nikdo neřeší. Už jen kvůli tomu, že to musí být rachot, obzvlášť pokud se začnou všechny honit, tak to musí znít jako malé stádo slonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9813
4.5.20 19:13

@pikola však to musí páchnout kočkama celej barák, taky o tom pochybuju, že je tohle možný. Však by denně vynášela pytel hoven a dovnitř dvě kabele žrádla. Plus tam musí mít tak 10 kočičích záchodů atd. atd. A že „všude čisto a sem tam chlup“ :D vidím kolik chlupů je po jedné kočce i když se uklídí. Po 25 jsou chlupy naprosto všude. Navíc pokud je mí na výstavy, tak by je musela mít separé. Jinak se budou pářit všude se všema navzájem.

Takže za mě snaha dobrá, ale troll.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
4.5.20 19:23

Nejsem troll, za prvé granule objednává ve velkých pytlích a že jí pošta přiveze dva balíky týdne sousedům divné být nemusí, maso kupuje u řezníka, také jí asi sousedi neprohledavaji tašky, bydlí v přízemí, takže kočky nedupou nikomu nad hlavou a jen pro vasi info, existuje antikoncepce jak pro kočky, tak kocoury. Nevím úplně jak to u nich chodí, ale sourozenci neříkají, že by si sousedi stěžovali. Že má kočky, určitě ví, vidí je i na balkoně, ale podle mě neví kolik. Kolik koček přesně má ví tak klub do kterého spadá, ale ti mi nepomůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
4.5.20 19:25

Třeba takových 8 koček by bylo uvěřitelný. ale 25 koček + několik vrhů koťat :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12049
4.5.20 19:28

@Jakenn Nějak tomu nevěřím, tolik koček v paneláku, a nikomu to nevadí? Vím, jaký randál dovede naše jedna kočka, neumím si představit, že by byla 25× 8o To musí být strašný smrad a bordel všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
4.5.20 19:31
@Jakenn píše:
Nejsem troll, za prvé granule objednává ve velkých pytlích a že jí pošta přiveze dva balíky týdne sousedům divné být nemusí, maso kupuje u řezníka, také jí asi sousedi neprohledavaji tašky, bydlí v přízemí, takže kočky nedupou nikomu nad hlavou a jen pro vasi info, existuje antikoncepce jak pro kočky, tak kocoury. Nevím úplně jak to u nich chodí, ale sourozenci neříkají, že by si sousedi stěžovali. Že má kočky, určitě ví, vidí je i na balkoně, ale podle mě neví kolik. Kolik koček přesně má ví tak klub do kterého spadá, ale ti mi nepomůžou.

Tak jestli ty svoje kočky miluje tak jak píšeš, tak jim rozhodně antikoncepci cpát nebude. A v množství 25+ koček opravdu hluk dělají. Mám tři, vím co kočky dokážou.
A teda, pokud jim nemění záchody každý týden, možná i co tři dny, tak to tam musí smrdět nehorázně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
4.5.20 19:33
@arinecka píše:
@Jakenn Nějak tomu nevěřím, tolik koček v paneláku, a nikomu to nevadí? Vím, jaký randál dovede naše jedna kočka, neumím si představit, že by byla 25× 8o To musí být strašný smrad a bordel všude.

A vlastně ani možnost se někde pohnout po tom bytě. Buď kočka, záchod, náhradní stelivo, žrádlo nebo hračka. A chovní kocouři v bytě? V takovým množství? LAHODA!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
4.5.20 19:33

Kdyby měla osm koček, tak nezakládám diskuzi, tady mi asi nikdo neporadí, tak nevadí zkusil jsem to. Mě to taky nepřijde normální, máme kočky tři a více jich nechceme, ale to není předmětem diskuze, mě šlo o to, že v tom žijí dva neplnoletí. Ale už mě nebaví se obhajovat, jestli si tady lidi myslí, že si to vymyslím, tak asi ani od takových lidí o radu nestojím. Co bych z toho měl. Tak se tu zase mějte. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
4.5.20 19:35

Znám paní, co má ve 3+1 40 koček, má útulek. Cítit trochu jsou ale jenom v bytě, na chodbe vůbec, ten byt je uklizený, čistý. Já bych to doma rozhodně nechtěla, ale je to každého věc a určitě není důvod na ni volat hygienu. Alr také nemá v péči žádné dítě. Já jen, že to mozne je. Osobně jsem tam několikrát byla

Příspěvek upraven 04.05.20 v 19:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52322
4.5.20 19:36
@Cenarius píše:
@pikola však to musí páchnout kočkama celej barák, taky o tom pochybuju, že je tohle možný. Však by denně vynášela pytel hoven a dovnitř dvě kabele žrádla. Plus tam musí mít tak 10 kočičích záchodů atd. atd. A že „všude čisto a sem tam chlup“ :D vidím kolik chlupů je po jedné kočce i když se uklídí. Po 25 jsou chlupy naprosto všude. Navíc pokud je mí na výstavy, tak by je musela mít separé. Jinak se budou pářit všude se všema navzájem.Takže za mě snaha dobrá, ale troll.

Proč by si někdo vymýšlš zrovna tohle? :nevim:
Ale co poradit teda netuším, když to mám změnti nechce, protože ona evidentně problém nemá, tak se nedá dělat nic.
Nemůžeš si sourozence vzít na chvíli k sobě? Třeba by to máme,,docvaklo".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
4.5.20 19:38

Já se obávám, že to nikoho zajímat nebude, OSPOD řeší až to, když děti vyloženě nemají co jíst nebo brutální fyzické násilí. Když nepomůžou domluvy, myslím, že nic jiného dělat nemůžeš. Jedině si vzít sourozence k sobě. :nevim:

Co matčin manžel, není tam někdo takový?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12049
4.5.20 19:40
@Jakenn píše:

No, dávat chovné kočce antikoncepci, je nesmysl, není to nic dobrého a pokud je má matka opravdu tak ráda, že jsou pro ní víc než děti, tak pochybuju, že to do nich cpe. Jinak, pokud je to fakt pravda, tak sourozenci, asponˇten starší, si může na OSPOD zajít klidně sám, a tam říct jak to u nich doma je, pokud je to takový horor, jak popisuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat