Máma a kočky

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2808
5.5.20 08:18

@Žirafa 69 Jasně, vytuněný pokojík a luxusní dovolené jsou to nejdůležitější, co můžeš dítěti dát. :palec: Potulit se můžou i s kočkami, mají jich tam dost, ale nepomuchlat výstavní kusy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
5.5.20 11:01

@Lucie_Sx V něčem souhlasím, děti určitě ví, kolik stojí koťata, možná jim i vadí, kolik jde do nich, oni v tom žijou, možná jim ani nevadí, že kolem koček pomáhají, myšleno úklidem, protože to se u nich dělá denně, komplet celý byt, mají za to celkem tučné odměny. Vše je vykoupeno materiálně, musíte mít koťata v pokoji jinak vám nekoupím to a to takhle to nějak funguje. To ale není přece všechno, materiálně mají vše až moc možná, navařeno také, ale pozornost jim berou ty kočky. Ono slyšet na kočky ťuťu ňuňu pořád, vše jim přizpůsobit a na sebe slyšet stále to její, jste nevdecni puberťáci, není nic moc. Máma je spokojená, když se s ní baví o kočkách, pomáhají s nima, ale to je mámy koníček ne jejich, oni chtějí od života víc, než kočky a něco by rádi podnikly s mámou, tak jako kamarádi. Já nikde nepíšu, že je týrá, žijí ve špíně, nemají co jíst nebo co na sebe, ano jsou na tom někteří hůře, ale já bych třeba nikdy nedopustil, aby si náš syn myslel, že máme raději kočky než jeho a máma se tak většinou opravdu chová, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
5.5.20 11:10
@Jakenn píše:
@Lucie_Sx V něčem souhlasím, děti určitě ví, kolik stojí koťata, možná jim i vadí, kolik jde do nich, oni v tom žijou, možná jim ani nevadí, že kolem koček pomáhají, myšleno úklidem, protože to se u nich dělá denně, komplet celý byt, mají za to celkem tučné odměny. Vše je vykoupeno materiálně, musíte mít koťata v pokoji jinak vám nekoupím to a to takhle to nějak funguje. To ale není přece všechno, materiálně mají vše až moc možná, navařeno také, ale pozornost jim berou ty kočky. Ono slyšet na kočky ťuťu ňuňu pořád, vše jim přizpůsobit a na sebe slyšet stále to její, jste nevdecni puberťáci, není nic moc. Máma je spokojená, když se s ní baví o kočkách, pomáhají s nima, ale to je mámy koníček ne jejich, oni chtějí od života víc, než kočky a něco by rádi podnikly s mámou, tak jako kamarádi. Já nikde nepíšu, že je týrá, žijí ve špíně, nemají co jíst nebo co na sebe, ano jsou na tom někteří hůře, ale já bych třeba nikdy nedopustil, aby si náš syn myslel, že máme raději kočky než jeho a máma se tak většinou opravdu chová, bohužel.

No ale to jen potvrzuješ to, co píšu.
Ty děti mají naprosto všechno, co se týče materiálna a peněz, mimo jiné i díky výdělku z koček.

Že jim máma nevěnuje tolik pozornosti je druhá věc, ale nic pro ospod ani hygienu, a taky NENÍ PROBLÉM V KOČKÁCH. Kdyby máma byla zažraná do čehokoliv jiného, chovala by se naprosto stejně. Problém je V NÍ.
A to ještě kdoví jak velký, protože pokud děti chtějí víc (samostatné pokojíčky, dovolené apod.) - tak to NENÍ standard, chtějí to navíc, chtějí něco, co obrovské množství dalších dětí stejně nemá. Opravdu se pak nedivím, že z nich dělá „nevděšné puberťáky“, protože v tomto směru nevděční jsou.
Co se týče pozornosti mámy, tak to je samozřejmě jiná kapitola, to by mohli mít určitě víc, na druhou stranu - máma se o ně zajímá, stará, jo že se na známku ze školy zeptá až po dvou hodinách - no tak jo, holt je taková. Ale zeptá se.
Možná kdyby ji děti chápaly, braly takovou, jaká je, zajímaly se o ni, o kočky (=její zájem), tak se i ona začne zajímat víc o ně, o jejich zájmy, prostě - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Jestliže ona pořád slyší nářky typu „hrozný kočky“, „proč mi nekoupíš tohle a nejedeš s náma tamhle“, tak se nedivím, že je zaseklá. (a opět, neomlouvám ji, jen se snažím vcítit i do ní a hledám jiné řešení, než „změnit mámu“ - protože ona evidentně změnit sama sebe nechce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
5.5.20 11:15
@Jakenn píše:

No, jenže to fakt není o kočkách… Pomoz dětem pochopit, že mamka má tenhle zájem a oni zase mohou mít zájmy své. Už jsou docela velký, já v tomto věku měla své koníčky, kamarády, zájmy, domů jsem se chodila večer jen najíst, trochu učit a spát. Je možné, že po smrti táty potřebovala máma prostě nějak kompenzovat tu ztrátu, a alespoň je takhle šťastná. Bylo by snad lepší, kdyby žádné kočky neměla, věnovala se puberťákům (i když ne proto, že chce, ale proto, že se to očekává) a byla zpruzelá a frustrovaná? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2261
5.5.20 13:09
@Jakenn píše: Že nikam nejdou s mámou, vše se točí kolem koček, pořád úklid den co den, jediný kam můžou s mámou jsou výstavy, ty nesnáší. Že máma pusinkuje kočky, váží koťata a pak se zeptá co bylo ve škole až za dvě hodiny třeba. Přesně si to umím představit. My po půl roce, když viděla naše dítě a to se zrovna naučilo chodit, jí chtěli ukázat video, vytáhla svůj mobil a ukazovala nová koťata a výstavu. Jediný vnuk nezájem, to zamrzí i mě dospělého chlapa co má svou rodinu, natož děti, které mají jen tu mámu a bráchu daleko. Tady nejde o peníze, ano mají se dobře, lépe jak my, ale my jdeme třeba na procházku, to oni neznají. Někdo by mohl říct, že jsou velcí amohli by být rádi, že mají klid od mámy, ona je nechá pokud neprudí a přijdou včas dělat si co chtějí, ale oni touží po ty pozornosti co mají kočky.

13 a 16 let a s maminkou na procházku? To jako fakt?? Hele, já vím podle svého syna, ve 13 a v 16 nechtějí víc pozornosti, ale naopak :lol: :lol: :lol: :lol:. Myslím že to zakladatelko nějak přeháníš. Jako že by šli v tomhle věku spolu do kina? A jaký žánr prosím tě, aby se střetli? Nežárlíš spíš jen ty, že po vašich videích ukazuje kočičí a máš pocit, že je to jakoby na stejné úrovni? Pokud máma má čisto, uklizeno a sourozenci mají oblečení a jídlo a byť za dvě hodiny se jich zeptá co bylo ve škole (oni by stejně nejraději aby se neptala :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: ), tak bych v tom těžko viděla něco pro sociálku. Jestli ty do nich spíš ještě sama nevandruješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2261
5.5.20 13:13

@Jakenn
Jo a mimochodem antikoncepce pro kocoura??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23249
5.5.20 15:28

@Proto02 Kastrace, to neznáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2261
5.5.20 18:13
@divine woman píše:
@Proto02 Kastrace, to neznáš?

Ale on píše o antikoncepci pro kočky a že to dostává i kocour. Takže ne, neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
5.5.20 18:17
@Proto02 píše:
13 a 16 let a s maminkou na procházku? To jako fakt?? Hele, já vím podle svého syna, ve 13 a v 16 nechtějí víc pozornosti, ale naopak :lol: :lol: :lol: :lol:. Myslím že to zakladatelko nějak přeháníš. Jako že by šli v tomhle věku spolu do kina? A jaký žánr prosím tě, aby se střetli? Nežárlíš spíš jen ty, že po vašich videích ukazuje kočičí a máš pocit, že je to jakoby na stejné úrovni? Pokud máma má čisto, uklizeno a sourozenci mají oblečení a jídlo a byť za dvě hodiny se jich zeptá co bylo ve škole (oni by stejně nejraději aby se neptala :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: ), tak bych v tom těžko viděla něco pro sociálku. Jestli ty do nich spíš ještě sama nevandruješ.

Nejsem zakladatelka, ale zakladatel. Jasně, že, mají své zájmy, koníčky a kamarády a nestojí o to být 24 hodin s mámou, ale určitě by uvítali nějakou pozornost, jen pro ně. Nevím, nepřijde mi nic divného na tom, že máma a pubertální dcera společně čas od času vyrazí do obchoďáku na hadry, občas si udělají hezký večer s bramburkama u filmu, proberu třeba kluky. S klukem zas třeba zajít na jeho zápas ho podpořit občas. Tohle oni nemají a chybí jim to. Já to v jejich věku měl, žil ještě táta a trávili jsme čas všichni společně. Možná proto moc nechápu, proč oni tohle neznají. Oni si mámu užijí jen s kočkama. Já s nima neziju, ale jak vidím ona o ničem jiném nemluví, takže, když náhodou za ní jedno dítě přijde, jejich konverzace se brzy otočí na kočky. Já chápu, že jim to vadí. Měla by občas věnovat čas prostě jen jim, neříkám, aby je denně čekala před školou a byla s nima do večera, ale ten zájem tam chybí. Než aby šla na třídní schůzky má domluvenou schůzku se zájemci o kotě. Ano byl bych rád, kdyby tenkrát na ty schůzky nešla, kord při nějakém průseru, ale chápu je, že je mrzí, že u nich nebyla několik let. Stejně tak na její co bylo ve škole jsem v jejich věku odpověděl jo dobrý a říkal jsem si, jak je trapná, proč se ptá každý den. Ale chápu, že oni zažívají opak, mrzí je, že jsou za kočkama a kočky mají přednost. Nejsou dospělí a mámu potřebuji pořád ještě svým způsobem. Myslím, že tak jak jsem vyrostl já bylo v pořádku, tohle v pořádku není a může to hlavně ségru poznamenat. Dělá průsery už teď, bojím se, že pokud to bude takhle pokračovat chytne se špatný party aby někam patřila. Ono se to tak už trochu děje, je ale zvláštní, že teď v Praze jí ti kamarádi nechybí a to už je tu pět týdnů, chce zůstat tady, kde nikoho nezná, změnit školu a všechno, jen aby nemusela k mámě, brácha to má podobně. A to je to, co se mi nezdá, kdyby tu nebyli a my je nepoznali blíže, věřím spíše mámě, ale oni tu žádný problémy na které si máma stěžovala nedělají, chovají se normálně a domů se jim nechce i když máma volá i tu byla jednou na pár hodin, je vidět, že mají na ní vztek. Proto se mi to nelíbí a chci to nějak řešit, ona je dospělá, jestli jí to takhle vyhovuje ok, ale jim ne. Chtěl bych jim pomoci, nevím ale jak, na ten ospod se po pravdě trochu bojím jít, je to takový dost hnusný vůči mámě, abych ty jejich vztahy ještě více neposkodil, nevím jak to máma vezme, to že u ní skončím já je vedlejší. Prostě je to krok do neznáma, ale zase je nechci nutit jet domů, když máma poté co řekne, že se jí stýská, dodá, ale kočky mají klid a vlastně je nám tu dobře, tak fakt nevím co si myslet. Domluvy směrem k ní nezabírají a teď už trvá na tom, že se deti v půlce května vrátí, oni nechtějí, nevím co dělat, ale nikdo je nepopichuje proti mámě, naopak, chvílemi se i podaří, že by si dali říct, mají snahu s mámou mluvit, ta to během pěti minut hovoru ale zkazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
5.5.20 18:19
@Proto02 píše:
Ale on píše o antikoncepci pro kočky a že to dostává i kocour. Takže ne, neznám.

No vidíš, tak teď si poznala, antikoncepci mohou dostat i kocouři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2261
5.5.20 18:44
@Jakenn píše:
No vidíš, tak teď si poznala, antikoncepci mohou dostat i kocouři.

Tak to bych chtěla vidět. Kočky máme taky, roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
5.5.20 20:48

@Jakenn z toho tveho posledniho elaboratu zacina byt cimdal tim jasnejsi, ze ty mas zkratka jine predstavy o pubertacich nez tvoje mama, ale proc by tva pravda mela byt vic, nez ta jeji? Neveris ji? Kolik pubosu jsi vychoval?
Hele, kdyz vezmu na par dni k nam bratrance (nyni uz 16),tak je samozrejme taky vzornej, uzivame si to, kecame, chodime na akce. A doma rodice rostou, protoze je prej „nezvladatelnej“, nemluvi, trucuje. Takhle to proste je. Deti i dospeli se obvykle v novem prostredi bez stereotypu a rusivych vlivu chovaji uplne jinak, nez bezne :nevim: natoz deti v puberte.
Chces-li jim pomoci, nasmeruj je tak, at umeji mame rict, co by si od ni prali. Napriklad „zitra mam, mami, ten zapas, prijdes? Je to pro me dulezite a mrzelo by me, kdybys tam nebyla“. Nebo „nezasla bys se mnou do kina? Uz dlouho jsme njkde spolu nebyly“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
5.5.20 22:11
@unuděná píše:
@Jakenn z toho tveho posledniho elaboratu zacina byt cimdal tim jasnejsi, ze ty mas zkratka jine predstavy o pubertacich nez tvoje mama, ale proc by tva pravda mela byt vic, nez ta jeji? Neveris ji? Kolik pubosu jsi vychoval?
Hele, kdyz vezmu na par dni k nam bratrance (nyni uz 16),tak je samozrejme taky vzornej, uzivame si to, kecame, chodime na akce. A doma rodice rostou, protoze je prej „nezvladatelnej“, nemluvi, trucuje. Takhle to proste je. Deti i dospeli se obvykle v novem prostredi bez stereotypu a rusivych vlivu chovaji uplne jinak, nez bezne :nevim: natoz deti v puberte.
Chces-li jim pomoci, nasmeruj je tak, at umeji mame rict, co by si od ni prali. Napriklad „zitra mam, mami, ten zapas, prijdes? Je to pro me dulezite a mrzelo by me, kdybys tam nebyla“. Nebo „nezasla bys se mnou do kina? Uz dlouho jsme njkde spolu nebyly“.

Přesně tak.
Navíc můžou vnímat to, že u tebe (třeba) nemusí tolik makat, dostanou vše naservírováno, vše je nové, zajímavé, víc jim třeba dovolíš…

Puberťáci jsou VŽDYCKY (kromě výjimek) v opozici vůči mámě, ať už má kočky, přítele, bývá dlouho v práci, dlouho se sprchuje a blokuje koupelnu, chce po nich domácí práce, vypíná wifinu, nechce pustit na diskotéku atd. atd.
Je to naprosto normální.
Ale je dost blbý je v téhle přirozené revoltě podporovat stylem, jak je máma hrozná. Neutvrzuj je v tom, že máma je nemá ráda a kašle na ně, protože ráda je určitě má a určitě na ně nekašle (to by vypadalo fakt jinak).
Spíš jim opravdu pomoz najít k mámě cestu, aby o svých potřebách dokázali mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat