Mame doma myš a miminko

15
16.12.19 13:46

Mame doma myš a miminko

Ahoj, dnes se mi v obyvaku objevila mys.Mam mastrazenou pasticku, ale nasla jsem i novej u maleho v ohradce :? Muze prcek-5mesicu neco chytit? Mam v ohradce vsechny hracky…????????????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
100
16.12.19 13:50

Tak ta šance tady vždycky je - dítě může od myši chytit nějakou přenosnou nemoc, nebo vám domů donese blechy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
16.12.19 13:50

Nejsem odborník, napíšu jen, co si myslím. Podle mě ano, myslím si, že z myších výkalů něco chytit může. Vše bych vydenzifikovala a vrátila, až se myš chytí. A taky udelala opatření, abych doma myši neměla. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 13:59

Jakou máš pastičku? Bohužel mám s nimi hojné zkušenosti - starý dům. Kup plastovou pastičku a jako návnadu dej ořech. Nejrychlejší způsob, jak ji chytit.
A jinak ano, u 5 měsíčního mimina bych raději vše vydezinfikovala.

• Citovat
  • Nahlásit
15
16.12.19 14:01

Jsem z toho pekne na palici…bydlime ve starsim baraku se sklepem a jeste k tomu v prizemi. Pasticky zu jsou nastrazeny, vse vyperu na 60 a hracky umyju, ale jak zanranit, any se nevraceli, to nevim…hned me napadlo poridit cicinu, ktera by byla jen doma(nechodila by ven) ale tot otazka, co je pro mimco horsi, zda mys ci kocka🧐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
16.12.19 14:03
@Anonymní píše:
Jakou máš pastičku? Bohužel mám s nimi hojné zkušenosti - starý dům. Kup plastovou pastičku a jako návnadu dej ořech. Nejrychlejší způsob, jak ji chytit.
A jinak ano, u 5 měsíčního mimina bych raději vše vydezinfikovala.

Mam ty klasicke drevene…ted jsem nastrazila se system…no, zitra jedu do mesta, tak zkusim koupit tu plastovou a orech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:04

Presne tak, muj postup by byl: plastove hracky vydezinfikovat, deky vyprat na co nejvyssi stupen, plysaky bych taky prohnala na 60° a pokud by neprezily, sly by do kose… Pokud mas koberec - vytepovat, az se mys chyti… Na zem bych prozatim nic nevracela - do te doby, nez se mys chytne si holt dite bude hrat jen pod Tvym dozorem treba v loznici, zbytek bude v lehatku, naruci nebo postylce.. A hracky se ihned po hre (klidne 10× denne) budou sklizet do uzaviratelneho plastoveho boxu/sacku… Jako z tohodle bych asi dostala infarkt :? Pred 14 dny jsem nasla male flicky plisne na prckove matraci - v mistech, kde matrace lezi na desticce od monitoru dechu (povleceni menim tydne) a tos mela videt ten humbuk, skoro jsem se stehovala :-D Nakonec savo, pracka, selsky rozum, castejsi vetrani a zvedani matrace zvitezily…

• Citovat
  • Nahlásit
15
16.12.19 14:08
@Anonymní píše:
Presne tak, muj postup by byl: plastove hracky vydezinfikovat, deky vyprat na co nejvyssi stupen, plysaky bych taky prohnala na 60° a pokud by neprezily, sly by do kose… Pokud mas koberec - vytepovat, az se mys chyti… Na zem bych prozatim nic nevracela - do te doby, nez se mys chytne si holt dite bude hrat jen pod Tvym dozorem treba v loznici, zbytek bude v lehatku, naruci nebo postylce.. A hracky se ihned po hre (klidne 10× denne) budou sklizet do uzaviratelneho plastoveho boxu/sacku… Jako z tohodle bych asi dostala infarkt :? Pred 14 dny jsem nasla male flicky plisne na prckove matraci - v mistech, kde matrace lezi na desticce od monitoru dechu (povleceni menim tydne) a tos mela videt ten humbuk, skoro jsem se stehovala :-D Nakonec savo, pracka, selsky rozum, castejsi vetrani a zvedani matrace zvitezily…

Me asi hrabne, ale asi to budu takto muset praktikovat…brrrr, nesnasim mysi😖
Jinak se ti nedivim, ja tu s plisni taky bojuju, no proste bydleni ve starsim baraku, je to na palici, ale nastesti uz se rysuje projekt na nove bydleni, tak to budu muset asi trosku popohnat😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:09

@Adel-Levi dřevěné jsou právě celkem na nic. Myši jsou vyčůraný a návnady z nich umí dokonce i sundat :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
8558
16.12.19 14:12
@Anonymní píše:
@Adel-Levi dřevěné jsou právě celkem na nic. Myši jsou vyčůraný a návnady z nich umí dokonce i sundat :zed:

S tim jsem se teda jeste nesetkala. Ale my tu navnadu pripadne niti privazeme. To plastovy mi prijde teda jako docela monstrum. Asi to i nebude nejlevnejsi, ne? Dreveny podle me bohate staci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:17

Nám myši lezou na půdu a teda řešíme to jedem na krysy - Ratimorem. Návnadu si odnesou do hnízda / nory a tam ji sežerou a umřou, nemusíme se starat o jejich mrtvá těla, sahat na ně - fuj.

• Citovat
  • Nahlásit
4536
16.12.19 15:05

Taky máme myš a mimino :) a rozhodně teda nehodlám nic dezinfikovat. Myši tu máme vcelku často, vždy se nějaké zbavíme a za chvíli je tu další, už si děláme legraci, že si je tu chováme. A to jsme, prosím, v paneláku. Na myš pastiku, bobky vysajeme a je to. Ale nam teda bobky nechává jen pod gaucem, za skříní apod. V blízkosti hracího místa mimina jsme nikdy nic neobjevila. A souhlasím s ořechy, na ty se chytají nejlip. Nebo potom ten jed, tom vyřešit hned několik myší naráz, ale nemám odvahu při 3 dětech nechávat doma jed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
16.12.19 15:43

No teda… myš kladivem, byt plamenometem a celá rodina vykoupat v Savu?

Měli jsme myš v botníku - vběhla tam otevřenými vchodovými dveřmi. Chytla jsem ji do samozavírací klece a vypustila na zahradu. Zatím žijeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
16.12.19 15:57

@Adel-Levi co jsi našla novej v ohradce? Nerozumím, sorry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
16.12.19 17:02
@VVVZ píše: