Maminky dětí s odkladem, jak hodnotíte děti po roce už ve škole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 14:51
Maminky dětí s odkladem, jak hodnotíte děti po roce už ve škole?

Ahoj chtěla bych znán názor hlavně maminek dětí s odkladem. My jsme letos našemu synovi nechali dát odklad a měli jsme ho tedy i doporučený z PPP. Důvodem byla školní nezralost a hravost. Nebyli jsme do poslední chvíle rozhodnutí pro odklad, ale nakonec jsme si řekli, že mu tím SNAD neublížíme. Syn je normální kluk, krásně mluví, má dobrou paměť, ale přece jenom byl vždycky živější a hravej, tak jsme se shodli s manželem na odkladu.
Já jsem momentálně ve stavu pochybností, zda jsme opravdu udělali správně a snažím se to nějak vstřebat a ujistit se, že se opravdu za ten rok dokáže sklidnit a dozrát. Takže by mne zajímal především názor maminek odkladových dětí, které už mají doma třeba školáky a nebo předškoláky a které mi jsou schopny napsat, jestli jste zaznamenali za ten rok opravdu nějaký pokrok a trochu popsat jaký. Případně by mne zajímal i názor maminek, které odkladu litují… Děkuji vám za názory.. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
mamule42
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 10.05.19 15:05
@Anonymní píše:
Ahoj chtěla bych znán názor hlavně maminek dětí s odkladem. My jsme letos našemu synovi nechali dát odklad a měli jsme ho tedy i doporučený z PPP. Důvodem byla školní nezralost a hravost. Nebyli jsme do poslední chvíle rozhodnutí pro odklad, ale nakonec jsme si řekli, že mu tím SNAD neublížíme. Syn je normální kluk, krásně mluví, má dobrou paměť, ale přece jenom byl vždycky živější a hravej, tak jsme se shodli s manželem na odkladu.
Já jsem momentálně ve stavu pochybností, zda jsme opravdu udělali správně a snažím se to nějak vstřebat a ujistit se, že se opravdu za ten rok dokáže sklidnit a dozrát. Takže by mne zajímal především názor maminek odkladových dětí, které už mají doma třeba školáky a nebo předškoláky a které mi jsou schopny napsat, jestli jste zaznamenali za ten rok opravdu nějaký pokrok a trochu popsat jaký. Případně by mne zajímal i názor maminek, které odkladu litují… Děkuji vám za názory.. :kytka:

Jsem ráda že holka měla odklad, nic ji neuteklo, a protože ještě trochu špatně mluví, tak ji to pořád dělá problémy ve škole. Dcera navíc školu těžko nese, tak si nedovedu představit že by odklad neměla.

Janakatabara
Kecalka 253 příspěvků 10.05.19 15:08

Můj bratr měl odklad že stejného důvodu jako váš syn. Odklad mu prospěl, za ten rok dozrál, ve škole pak naprosto bez problémů (soustředěný, udržel pozornost). Naši rozhodnutí určitě nelitovali, naopak zpětně byli rádi, že to takto udělali.

Aspera
Generální žvanilka 21955 příspěvků 10.05.19 15:23

Synovi doporučovali odklad kvůli řeči a nedali jsme ho. Zpětně jsem za to ráda. Ani po roce nemluví čistě, spolužáci s kterými je, si na to po dobu školky zvykli a rozumí mu. A měl velkou motivaci všechny hlásky dohnat, protože je chce dobře číst.

Tarinka
Echt Kelišová 8391 příspěvků 10.05.19 15:24

Neporadím, jen mi přijde divné, čtu to celkem často, že je hravost důvod k odkladu :) mně to přijde fajn vlastnost, oni ty hravé děti se dost zabaví i s těmi věcmi do školy, prvňáci maji napůl ještě školkovskou péči, není to jak kdyby dítě šlo na univerzitu. Moje dcera je prvňák a je taky hravá, ve škole žádnej problém nemá. Za ten první rok ve škole udělá to dítě strašnej pokrok, už to není holčička, ale taková malá slečná, dost toho hlavně v družině asi okoukají, teď si nedovedu vůbec představit, že by měla být ještě ve školce. Posoudila by jestli umí ty základní věci, jako poznat první písmenko slova, vytleskat slovo, jak maluje, jestli je samostatnej… nějakou hravost a neposednost už ve škole zkorigují. Živé děti naopak bývají bystré a nic jim neunikne.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30743 příspěvků 10.05.19 15:26

Ano jsem ráda že jsme dali odklad, doporučení i školky i ppp.
za ten rok je taková změna že se to nedá říct. před rokem by se ve škole trápil on i my…Letos se dostal na školu takže v září už jde, a myslím že to co bylo před rokem a co bylo ted, i na tom zápisu a všeobecně jak se zlepšil…nelitujeme vůbec

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 16:01

Jsem učitelka. Syn neměl odklad, protože je podzimní, ale zvažovali jsme, že ho dáme v 5 letech, protože v té době znal všechna písmena (ale nečetl), počítal, zajímal se o vznik vesmíru a naší planety. Neudělali jsme to, protože se nevydržel soustředit ani 5 minut - u toho, co ho nebavilo a naopak, když se do něčeho zažral, tak se nedal odtrhnout, měl slabší grafomotoriku, sociálně byl taky méně zdatný. Spíš tichý a plachý. Měl horší výslovnost. Za ten rok hodně vyzrál, lépe se soustředí, píše celkem obstojně. Co vím od kolegyně, tak je dost často v nějaké lumpárně, což beru za pozitivní - není sígr, dá si říct, ale není ušlápnutý někde v koutku. Výslovnost jsme tedy na 100% nedotáhli. Umí vše, ale nepoužívá.
Druhý syn je letní a bude mít odklad. On je celkově pomalejší a vím, že potřebuje další rok, aby dozrál. 99% dětí odklad nijak neuškodí.

@Tarinka ona je hravost a hravost. Pokud se dítě nevydrží 2 minuty soustředit a sedne si uprostřed hodiny na zem a tam začne jezdit penálem jako autíčkem, tak to není v pohodě. To jsou děti, co si hrají pořád. Místo psaní si začnou malovat, místo práce si hrají a nemají naprosto zájem o učení, protože by si raději hrály ve školce na koberci. Vidíš na nich, jak rozkvetou, když mohou do družiny.
Mám takového chlapečka ve třídě. Je celkem šikovný, ale je strašně nezralý. Hraje si, není soustředěný a je hrozně moc pomalý. Přitom, když na něj dupnu, tak to zvládne. Ale i o tom je školní zralost. Navíc, jak se nesoustředí a nechce, tak se to začíná podepisovat na tom, že přestává stíhat.
Hlavně dítě je jiné doma a ve škole. Doma je to rodiče vs. dítě. Nejsou tam rušivé elementy v podobě 26 dalších dětí.

Anonym kvůli povolání.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15585 příspěvků 10.05.19 21:15

Syn ma odklad letos. Nezůstal v MS ale nastoupil do PT na ZS.
Odklad dostal kvuli reci (při zapisu neumel R a Ř a fixaci sykavek, ma VD expresivni), horší soustředění a nevyzrale jazykove uvědomování. Po dlouhém zvazovani pro a proti jsme nakonec doporučovaný odklad dali presto ze logopedka doporučovala skolu.

Každopádně rec dohnal a v srpnu byl z logopedie vyřazen. Od zari nastoupil na kurz Elkonin a jazykové uvědomování ted na jedničku. Soustredeni mi přijde stejne, ale ucitleka v pripravce nevidi v teto oblasti zadny velký problém.
Kdyz se nad tim zamyslim myslim ze tak od ledna bych rekla plne přípraven na skolu. Kdyby se narodil o pul roku dříve, odklad by nebyl potřeba určitě.
V PT se ale hodně osamostatnil, socialne vyzral, otrkal se, naucil se rezimu skoly a družiny. Hodně vyspel jestli je to odkladem nebo prostředím skoly buh vi.
Odkladu nelituji, ted uz stejne nic nezmenime. Skolu by asi bez odkladu nakonec zvladl, ale prvniho pul roku bychom si asi dost makli. Ale nema cenu řešit co by bylo kdyby…
Odklad mu dal hodne a pevne verim ze od zari to bude v pohodě.

Špageta
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 10.05.19 21:27

Náš nejmladší odklad měl a místo dalšího roku ve školce jsme ho mohli dát do přípravné třídy ve škole.
Loni byl ještě hravý, nesoustředěný i takový málo sociálně vyzrálý. Zbývalo také hodně práce v logopedii. Každá změna ho vyváděla z míry. Nebyl moc samostatný. Uměl sice všechna písmenka, trochu počítat, ale jinak… Věděla jsem, že první třída by pro něj byla rána. PPP posoudila jako ideální řešení odklad a PT.
Nyní po roce - pokrok je znát hodně, je z něj vyspělejší, samostatnější kluk. Otrkal se v kolektivu dětí (chodí normálně do školní družiny). Dokáže v hodině pracovat, dělat si domácí úkoly (samozřejmě děláme společně). Zlepšil si motoriku, začal líp kreslit. Postoupili jsme v logopedii.
Za nás výhra.

Lucias241
Kecalka 243 příspěvků 10.05.19 22:04

Syn měl odklad z důvodu citové nevyzralosti. Teď chodí do 1.tridy a vůbec nelituji. Hrozně mu to prospělo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 23:23

Větru se s dotazem…
Je možné, ze predskolak umí napočítat jen do 5, neumi pojmenovat barvy, napsat své jmeno?? 8o

smurfka
Vesmírná mluvilka 30743 příspěvků 11.05.19 07:26
@Anonymní píše:
Větru se s dotazem…
Je možné, ze predskolak umí napočítat jen do 5, neumi pojmenovat barvy, napsat své jmeno?? 8o

Tak pokud nekdo takovy je, urcite neni zraly na skolu, takze odklad urcite a mozna i vysetreni u psychologa jestli neni treba opozdeny a mamel by narok na asistenta ci specku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 07:26
@Anonymní píše:
Větru se s dotazem…
Je možné, ze predskolak umí napočítat jen do 5, neumi pojmenovat barvy, napsat své jmeno?? 8o

Bohužel je. Jeden takový exemplář mám doma a každoročně se s takovým dítětem potkám u zápisu.
Je akorát otázka, proč to to dítě neumí.
Jméno pravidelně neumí napsat dost dětí. To považuji za nadstandardní dovednost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 06:58

@smurfka Asi opožděný neni. Jeho matka tvrdí, ze se proste nesoustredi a o tyhle dovednosti nejeví zájem. Mi to právě pripada divne. Nechci se jich nijak dotknout, ale neměli by nekam docházet, kde by s jim odborně venovali? Protože u nás ve třídě jsou tyhle znalosti úplný standard, vlastně neznam nikoho dalsiho, kdo by to nezvládal. 8o

smurfka
Vesmírná mluvilka 30743 příspěvků 12.05.19 07:41
@Anonymní píše:
@smurfka Asi opožděný neni. Jeho matka tvrdí, ze se proste nesoustredi a o tyhle dovednosti nejeví zájem. Mi to právě pripada divne. Nechci se jich nijak dotknout, ale neměli by nekam docházet, kde by s jim odborně venovali? Protože u nás ve třídě jsou tyhle znalosti úplný standard, vlastně neznam nikoho dalsiho, kdo by to nezvládal. 8o

Tak muj syn taky nejeví zájem o ruzne veci, přesto se je nakonec neučí a nesousredeny je taky, kdejaka moucha je lepsi nez ucit se neco co ho neba. A skola si nemůže vyžádat posudek psychologa, podle nějakých vyhlášek ci směrnic,, zakonu atd?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama