Maminky, pozor na chodítko

4598
31.5.13 12:14

Nepostavujte nechodici deti k aktivnymu choditku..:(

Ahoj maminky deti kolem roku.. Chtela bych timhle varovat maminky aby nespechali na sve deti aby uz chodili a neudelali stejnou chybu.. Koupili jsme holce k prvnimu roku choditko, ve kterem nesedi ale tlaci ho pred sebou.. Byla spokojena a stastna ze muze tapat a „krasne“ se rozchodila. Netusila jsem jake problemy nas cekaji. Ted ma 13 mesicu a hrozne spatne naslapuje, i kdyz uz umi chodit sama. Vubec jeste nebyla pripravena na chuzi, to jsem bohuzel nevedela.. Musime chodit na rehabilitace :,( Vsechny deti kolem nas chodili od 10 mesicu, tak jsem si myslela ze to choditko nevadi. Dite jsem nikdy neposazovala, pockala jsem dokud zacne sedet sama, odmitala jsem choditko ve kterem sedi, ale netusila ze ji muzu spusobit zdravotny problemy i s tym co jenom tlaci.. ted uz vim ze je to pro deti, co uz umi sami behat.. :pocitac: Doufam ze tahle diskuse nekomu pomuze.. Nestoji to za to, kazde dite ma opravdu svoje tempo, i kdyz nekdy tlak z okoli je velky :(
Nejvic svym detem pomuzeme, kdyz jim nebudeme pomahat.. ja cas uz nevratim, a mohu jen doufat ze se to 100% da do normalu.. Uz se ji to hodne zlepsilo, choditko je na skryni.. :pocitac:
Mozna bych se jeste zeptala, jestli nekdo prozil to same, a jestli se to uplne casem zrovnalo? Jde o to ze mi ditko naslapuje po vnitrnych stranach nozicek a dava spicky daleko od sebe jako klaun.. :(

Ps: Omlouvam se za zmatek ktery jsem spusobila.. Tahle diskuze nemela byt proti choditku, ale mela upozornit, co se muze(nemusi)stat kdyz postavite nechodici ditko k choditku a ukazete mu jak s nim muze tapat kupredu..

Příspěvek upraven 31.05.13 v 20:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
31.5.13 12:17

Nevěřím.. Musel tam být jiný problém. Děti před sebou tlačí cokoliv a chodí správně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Imane
31.5.13 12:19

@Kiara28 Já se k tomu tedy také vyjádřím. Nejsem zastánce chodítek, ale taky nevěřím, že to bylo způsobeno chodítkem. Znám opravdu hodně dětí z naší rodiny, které měly podobná chodítka a problém nemělo vůbec žádné.
PS:Nejsem lékař, takže neříkám, že to tak je, ale můj osobní názor je, že chodítko to nebylo.

• Citovat
  • Nahlásit
10897
31.5.13 12:19

Také nevěřím. Protože dříve děti obcházeli nábytek a problém nebyl. Určitě byl nějaký jiný problém. Věřím, že to bude brzy v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16063
31.5.13 12:20

@Kiara28 Kluk měl vytočenou jednu nožičku z obcházení nábytku. Začal se stavět u nábytku v 7 měs., brzy na to zvládl pomalu obcházet, rozešel se v 9,5 měsících. Ještě po roce věku tou jednou nožičkou šmatlal fakt hrozně. Na ortopedii mi bylo řečeno, že se to srovná samo a srovnalo. Myslím, že tvoje malá bude ten stejný případ. Prostě si ty nožky nasměrovala tak, aby nekopala do chodítka a teď jí chvilku potrvá, než přijde na to, že nemusí nohy vytáčet. Mladší holka mi tlačila všude židle, takže podle mě jsi nic špatného neudělala. Nedala bys jí chodítko, tlačila by něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10897
31.5.13 12:21

Já s malým také cvičila a naopak tyto chodítka zakázané nebyly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
31.5.13 12:21

Nas malej ho mel taky a je bez problemu :nevim: zacal chodit v 10m. kdyz zacinal prvni krusky, poridila jsem mu toto choditko a za chvilku uz behal bez nej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46669
31.5.13 12:22

Taky tomu nevěřím. Dítě si určí tempo i s aktivním chodítkem. Pochybuji, že jste ji k němu přivazovali násilím, aby ho tlačila před sebou. Kdyby s ním chodit nechtěla, tak to dělat nebude. Stejně tak kdyby chtěla chodit, tak je schopná si najít cokoli jinýho, třeba židli, stoličku, velkého plyšáka…

Problém vidím v „sedacím“ nebo spíš visícím :roll: chodítku. Tady bych řekla bude i jiný problém, jak píše gabriela82 přede mnou a nejspíš by se to stalo i bez chodítka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4598

@gabriela82 Jenze ty je k tomu nepostavis.. :zed: to byla ta chyba..
Tlaci treba zidli az sami chteji, to je ok, ale to choditko jde lehce a na zacatek jsme ji predvedli co se stym da delat, tak se ji to samozrejmne libilo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758

No, taky bych to nesváděla na chodítku :nevim: Si pamatuju, že kami nám před sebou tlačila židle, stoličky prostě vše co mohla-oni to na RHB dost neradi vidí. mi bylo řečeno ať všechno co před sebou tlačí mám vystěhovat :zed: :roll: No, nevystěhovala ale koupila jsem ji chodítko(to aktivní) byla spokojená, já taky bo jsem neměla strach, že se židle na ni převrátí nebo tak něco. Do týdne začala chodit sama, na RHB nám bylo řečeno, jak je to super, jak ji to krásně bezchyby jde, že se vyplatilo nekupovat chodítko 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731

Víš to není nic té zlem, já jen, že kdyby jste ho nekoupili, chodila by třeba za vysavačem, za židlí.. Princip je stejný. Taky přeju ať se to brzo srovná!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46669
31.5.13 12:23
@Kakika píše:
@Kiara28 měl vytočenou jednu nožičku z obcházení nábytku.** Začal se stavět u nábytku v 7 měs., brzy na to zvládl pomalu obcházet, rozešel se v 9,5 měsících. Ještě po roce věku tou jednou nožičkou šmatlal fakt hrozně. Na ortopedii mi bylo řečeno, že se to srovná samo a srovnalo. Myslím, že tvoje malá bude ten stejný případ. Prostě si ty nožky nasměrovala tak, aby nekopala do chodítka a teď jí chvilku potrvá, než přijde na to, že nemusí nohy vytáčet. Mladší holka mi tlačila všude židle, takže podle mě jsi nic špatného neudělala. Nedala bys jí chodítko, tlačila by něco jiného.

Ale jak víš, že to bylo z obcházení nábytku, a že by se to nestalo i bez toho? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
31.5.13 12:23

No aktivním chodítkem to určitě nebylo. Syn mi začal obcházet nábytek v 9 měsících a od té doby, co se postavil a začal chodit, měl vytočené špičky a vtočené nárty. Obdobný problém měl už po narození, zjistil to ortoped v porodnici (já bych si toho absolutně vůbec nevšimla, mě přišly nožky normální), prý z dělohy, během pár měsíců po narození to odeznělo, ale znovu se ukázalo, jak ty nohy zatížil a začal na nich stát. V roce jsme byli poprvé na ortopedii, chodítko dostal k prvním narozeninám, začal s ním chodit někdy mezi 13 a 14 měsícem, už po návštěvě ortopeda, ve 14 měsících se pak rozchodil sám. Holčička by určitě takhle blbě stála i bez chodítka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12158
31.5.13 12:24

@Kiara28, a co ti k tomu řekl(-a) pediatr? Je to díky chodítku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4598
31.5.13 12:24

@yum-yum26 a jak vysvetlite ze se na rehabilitaci doktorka ptala ze jsem ho schovali, ze uz po tydnu vidi rozdil? a ja taky, staci kdyz vic pres den leze..to ted potrebuji jeji svaly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat