Mandlové hříbky bez bílků

701
5.12.20 18:31

mandlove hribky bez bilku

Ahoj, chtela bych se zeptat, zda tu nekdo ma zkusenosti s cukrovim “mandlove hribky” a bez pouziti bilku?
Manzel se zminil, ze to kdysi delavali a mel to rad, tak bych to rada udelala, ale ve vetsine receptu je syrovy bilek, ktereho bych se ted rada vyvarovala (tehotna), nasla jsem ale jeden recept, kde zminuji, ze se misto toho da pouzit treba med… ma s nejakou nahradou nekdo zkusenost? drzi to pak? :think:
diky moc za inspiraci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7856
5.12.20 19:05

Co by ti měl bílek udělat? Jednak bílek v těstě se takřka ztratí, prepeče se a těhotným vůbec neškodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
5.12.20 19:07

@pannda ten recept je nepeceny, mel by tam byt asi kvuli lepsimu spojeni hmoty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10753
5.12.20 19:07
@pannda píše:
Co by ti měl bílek udělat? Jednak bílek v těstě se takřka ztratí, prepeče se a těhotným vůbec neškodí

Tak já předpokládám, že myslí nepečené cukroví :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10753
5.12.20 19:09
@lalouch píše:
@pannda ten recept je nepeceny, mel by tam byt asi kvuli lepsimu spojeni hmoty

Tak klasický marcipán je jen cukr+mandle. Takže když uděláš normální marcipán, půlku s kakaem, a spojíš to tou kapkou medu (aby držela noha u hlavy), mělo by to být v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
5.12.20 19:18

@zrcadlo diky moc, to by davalo smysl, my tohle nikdy nedelali, tak mi nedoslo, ze
to je na slepeni klobouku a nohy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7856
5.12.20 19:21
@lalouch píše:
@pannda ten recept je nepeceny, mel by tam byt asi kvuli lepsimu spojeni hmoty

Aha, pardon, já myslela jiné. I tak bych se nebála, pokud nejsi alergik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2259
5.12.20 19:42

@lalouch určitě bych to nahradila. Salmonelu bych určitě neriskovala, obzvlášť v těhotenství ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
5.12.20 21:05

Tý jo, to vypadá a bude chutnat výborně. Myslím, že jsi mě inspirovala na další cukroví :dance:. Já jsem ale taky těhotná :mrgreen:. Takže jsem teď chvíli googlila a našla, že pravý marcipán jsou jen mandle, cukr a med (zrovna dneska jsem našla ve špajzu zastrčené mandle :pankac: ) a lepení marcipánu k sobě že by snad mělo jít i vodou, sirupem nebo čokoládou. Už se těším, až se do toho pustím. Akorát já teda mám o Vánocích termín, tak doufám, že to všechno cukroví stihnu než porodím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5530
5.12.20 21:07

Muzes zkusit tam dat kukuřičný sirup - konzistence je podobna medu, ale je méně sladký

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9237
5.12.20 21:54
@lalouch píše:
Ahoj, chtela bych se zeptat, zda tu nekdo ma zkusenosti s cukrovim “mandlove hribky” a bez pouziti bilku?
Manzel se zminil, ze to kdysi delavali a mel to rad, tak bych to rada udelala, ale ve vetsine receptu je syrovy bilek, ktereho bych se ted rada vyvarovala (tehotna), nasla jsem ale jeden recept, kde zminuji, ze se misto toho da pouzit treba med… ma s nejakou nahradou nekdo zkusenost? drzi to pak? :think:
diky moc za inspiraci

To je pěkný nápad :)
Dělám marcipánové kuličky - rozmixované blanšírované mandle + javorový sirup. Zkusím letos udělat ty hříbky, jen přidám kakao do kloboučku :). U toho javorového sirupu je super, že ho na rozdíl od medu mohou i malé děti. V kombinaci s mandlemi je to akorát sladké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
18.12.20 11:42

Ahoj, už jsi dělala ty hříbky? Přemýšlím, že bych se do nich pustila, ale nevím, jak dlouho vydrží. Jak je skladuješ/budeš skladovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
18.12.20 14:04

@Kolicek95 jo, nepovedly se a upekli jsme z toho nakonec takove cookies :mrgreen:
asi byla chyba, ze jsem mandle pred mletim nenamocila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
18.12.20 14:42

@lalouch aha, tak to moc povzbudivě nezní. :mrgreen: Já mám navíc pocit, že se mi tyhle Vánoce nedaří vůbec nic, tak jsem teda zvědavá, jak to dopadne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9237
19.12.20 15:21
@lalouch píše:
„@Kolicek95“ jo, nepovedly se a upekli jsme z toho nakonec takove cookies :mrgreen:
asi byla chyba, ze jsem mandle pred mletim nenamocila…

V čem si je mlela? Já je melu v elektrickém mlýnku na kávu, takovém obyč z Lidlu za 3stovky. Nenamáčím je. Když je namočíš, tak ti rychle zplesnivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat