Manžel nevítá návštěvy mé mamky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 23:12
Manžel nevíta návštěvy me mamky

S manželem mame roční holčičku. Já mám maminku, on má nevlastní maminku, ktera ho ale vychovávala od miminka. Dědečka nemáme. Já jsem jedina dcera, takže moje máma je z vnucky prirozene uplne cela pryč. Jeho máma má své 4 biologicke vnoučata, ktere navíc porad hlídá denne po skole, takže naší dceru nijak moc neresi. Má ji sice ráda, ale… holt krev není voda. Moje máma je teda někdy dost sva, ale přece jenom je to moje máma, samozřejmě chce s vnučkou trávit maximum času. Vídáme se většinou 2× týdne. Mama ještě normalne pracuje, takže většinou spolu strávíme jedno odpoledne v týdnu a jeden víkendový den. Ale nikdy spolu nejsme celý den od rána do večera. Třeba ji pozveme k nám, ja s manželem si někam vyjdeme, mamka je s malou doma, pak si dáme oběd spolu a ja pak třeba se jdu s malou a mamkou ještě projit. Jinak máma od nás bydli 40 km. Druha babi u nás je tak jednou za 3 týdny na kafe. My ji zveme, ale ona nemá potřebu. No, a problém je v tom, že manželovi přijde, že tu moje mama je příliš často a hlavně, že je tu vždy dlouho a :neví, kdy odejít „. Ano, máma bydli sama, vrací se do prázdného bytu, takže se ji od nás nechce, I na mne je tu někdy třeba celkem dlouho, ale zase si říkám, jen ať se babička s vnučkou potesi. Jak říká manžel "moje máma není jeho krevní skupina "a prostě manžel má nejraději "svuj klid“. Bohužel od o víkendu nikdy nepracuje ani nikam jinam nechodí. Přes týden končí v práci vždy dříve než máma, takže opět je naším návštěvám přítomen. Na jaře /v lete je aspoň na zahradě, ale ted jsme všichni vevnitr je na nem vidět, jak mu někdy delka návštěvy vadi. A totálně mne vytočil včera, když teda po dlouhé době se jeho nevlastní mama spolu s mou mámou dostavily k nám na oběd a jeho máma po oběde víceméně hned šla a moje tu ještě pak seděla cca do 16h a hrála si s malou a on už mi mimo dosah mámy dával najevo očima, že už by si rád v klidu sedl na gauč a měl ten svuj pověstný klid. Když mu pak řeknu, že to není vuci mamce pěkné, argumentuje, že jeho máma aspoň ví, kdy má odejít… (Má svou nevlastní mámu rad, jinou nikdy nepoznal a ona na něj byla vždy hodna). No, ja mu nechci ubližovat tim, že prostě je to o dost jiný, když je to její vlastni vnouče nebo není, tak aspoň říkám, že ona má další 4 vnoučata, tak tech deti má plno, ale ze moje máma má jen mne a naši dceru. Chápu, že s mou mámou to není vždy uplne lehké, ale mně ten jeho přístup velmi mrzí. Taky mu vadi, když si u nás doma mama třeba vytáhne neco z ledničky, anebo lžičku z šuplíku, že prej on ji taky nikam neleze. Jenže máma u nás je mnohem častěji než my u ni a navíc nám tu často hlídá sama dceru, tak mi přijde proste normální, že se obslouží a vezme si něco z lednice /šuplíku. Myslím si, že všechny tyto me neshody s manželem prameni z „nerovnováhy babiček“ moje máma tu chce byt často, jeho máma tu nemusí byt téměř vůbec, takže on se stavi do pozice, že se vlastně pořád přizpůsobuje on nám a ja ze se přizpůsobovat nemusím.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 23:23

Jen ještě dodávám, nejvíce jsme se kvůli tech návštěv hádali, jak se mala narodila, mamka byla nadsena, tak prostě chtěla za vnučkou jezdit. Tak si vzala třeba půl dne volno v práci, přijela v 11h a pak odjela třeba v 19h. Takhle to bývalo pravidelně 1× tydne. A on z toho byl rozčarovaný , že prý "ať mamka klidně přijde, ale na normální návštěvu, na dvě, tři hodiny a jede domu. A ne na cely den " mne to třeba přišlo uplne ok, když tu máma byla pul dne, když to bylo jednou týdne.jaky je Váš názor?

Božislava
Ukecaná baba ;) 1641 příspěvků 18.11.18 23:30

No a on nemá kam by mohl zalézt a mít svůj klid? Třeba garáž s lednicí, s rádiem a pohovkou?

Russet
Extra třída :D 12208 příspěvků 18.11.18 23:33
@Anonymní píše:
S manželem mame roční holčičku. Já mám maminku, on má nevlastní maminku, ktera ho ale vychovávala od miminka. Dědečka nemáme. Já jsem jedina dcera, takže moje máma je z vnucky prirozene uplne cela pryč. Jeho máma má své 4 biologicke vnoučata, ktere navíc porad hlídá denne po skole, takže naší dceru nijak moc neresi. Má ji sice ráda, ale… holt krev není voda. Moje máma je teda někdy dost sva, ale přece jenom je to moje máma, samozřejmě chce s vnučkou trávit maximum času. Vídáme se většinou 2× týdne. Mama ještě normalne pracuje, takže většinou spolu strávíme jedno odpoledne v týdnu a jeden víkendový den. Ale nikdy spolu nejsme celý den od rána do večera. Třeba ji pozveme k nám, ja s manželem si někam vyjdeme, mamka je s malou doma, pak si dáme oběd spolu a ja pak třeba se jdu s malou a mamkou ještě projit. Jinak máma od nás bydli 40 km. Druha babi u nás je tak jednou za 3 týdny na kafe. My ji zveme, ale ona nemá potřebu. No, a problém je v tom, že manželovi přijde, že tu moje mama je příliš často a hlavně, že je tu vždy dlouho a :neví, kdy odejít „. Ano, máma bydli sama, vrací se do prázdného bytu, takže se ji od nás nechce, I na mne je tu někdy třeba celkem dlouho, ale zase si říkám, jen ať se babička s vnučkou potesi. Jak říká manžel "moje máma není jeho krevní skupina "a prostě manžel má nejraději "svuj klid“. Bohužel od o víkendu nikdy nepracuje ani nikam jinam nechodí. Přes týden končí v práci vždy dříve než máma, takže opět je naším návštěvám přítomen. Na jaře /v lete je aspoň na zahradě, ale ted jsme všichni vevnitr je na nem vidět, jak mu někdy delka návštěvy vadi. A totálně mne vytočil včera, když teda po dlouhé době se jeho nevlastní mama spolu s mou mámou dostavily k nám na oběd a jeho máma po oběde víceméně hned šla a moje tu ještě pak seděla cca do 16h a hrála si s malou a on už mi mimo dosah mámy dával najevo očima, že už by si rád v klidu sedl na gauč a měl ten svuj pověstný klid. Když mu pak řeknu, že to není vuci mamce pěkné, argumentuje, že jeho máma aspoň ví, kdy má odejít… (Má svou nevlastní mámu rad, jinou nikdy nepoznal a ona na něj byla vždy hodna). No, ja mu nechci ubližovat tim, že prostě je to o dost jiný, když je to její vlastni vnouče nebo není, tak aspoň říkám, že ona má další 4 vnoučata, tak tech deti má plno, ale ze moje máma má jen mne a naši dceru. Chápu, že s mou mámou to není vždy uplne lehké, ale mně ten jeho přístup velmi mrzí. Taky mu vadi, když si u nás doma mama třeba vytáhne neco z ledničky, anebo lžičku z šuplíku, že prej on ji taky nikam neleze. Jenže máma u nás je mnohem častěji než my u ni a navíc nám tu často hlídá sama dceru, tak mi přijde proste normální, že se obslouží a vezme si něco z lednice /šuplíku. Myslím si, že všechny tyto me neshody s manželem prameni z „nerovnováhy babiček“ moje máma tu chce byt často, jeho máma tu nemusí byt téměř vůbec, takže on se stavi do pozice, že se vlastně pořád přizpůsobuje on nám a ja ze se přizpůsobovat nemusím.

A co kdyby na ten všední den po práci vyrazil za nějakým koníčkem? Nebo udělal nákup? Aby s mámou nemusel tolik času trávit. Chápu vás oba, vlastně všechny tři. Ale on se chová trošku jako rozmazlené dítě :nevim:

Uživatel je onlineEwiczka
Kecalka 392 příspěvků 18.11.18 23:35

A nemůžeš občas zajet za mamkou ty s dcerou? Třeba o víkendu, aby měl manžel doma chvíli pro sebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 23:36

A nemuzes treba s malou jezdit ty k ni? Nebo to aspon stridat? Mame to trochu podobne, nastesti bydlime v dvougeneracnim dome, takze s dcerkou jsme vetsinou u babicky a manzel ma klid.
Jako na druhou stranu ho chapu. Mit doma tchyni 2× tydne na cele odpoledne, tak mi to taky vadi a to proti ni nic nemam. :) Je to tvoje mamka, tak to vnimas jinak, ale zkus se na to podivat z jeho pohledu.

Russet
Extra třída :D 12208 příspěvků 18.11.18 23:38
@Anonymní píše:
Jen ještě dodávám, nejvíce jsme se kvůli tech návštěv hádali, jak se mala narodila, mamka byla nadsena, tak prostě chtěla za vnučkou jezdit. Tak si vzala třeba půl dne volno v práci, přijela v 11h a pak odjela třeba v 19h. Takhle to bývalo pravidelně 1× tydne. A on z toho byl rozčarovaný , že prý "ať mamka klidně přijde, ale na normální návštěvu, na dvě, tři hodiny a jede domu. A ne na cely den " mne to třeba přišlo uplne ok, když tu máma byla pul dne, když to bylo jednou týdne.jaky je Váš názor?

Je to tvoje máma. Bereš ji jinak. Já mám tchýni ráda, ale sedm hodin v kuse bych s ní být taky nemusela. Asi bych se vytratila a šla si po své práci, být tvůj muž.

peta81
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 18.11.18 23:42

ja ho teda chapu. taky bych tu nechtela mit nekoho nastehovaneho vic nez pul dne 2× tydne. ani manzelovu, ani svoji mamu. asi bych vic nez vyznamne kroutila ocima :D proc nejedes ty k ni nebo proc nevyrazite s malou nekam ven, na vylet, na nakupy, do hernicky… :nevim:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 18.11.18 23:45

Já se s našima taky vídám tak dvakrát do týdne, na hodiny to vychází asi trochu míň než u vás - v sobotu +/- 15 - 19 hodin plus většinou ještě jeden den v týdnu cca hodinku až dvě odpoledne, když přijedou z práce. Ale já jezdím s dětmi k nim, manžel s námi jede podle nálady a pracovních povinností. Přiznám se, že u sebe doma taky spíš preferuju kratší návštěvy „na kafe“. Nemohla bys častěji jezdit za mámou ty? V prázdném bytě nikomu vadit nebudete. Ale že se máma po obědě zdrží do čtyř, to mi nijak tragický nepřijde, aby musel dělat oči. Ani že si jde do ledničky nebo pro lžičku, to je u nás úplně normální.

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 18.11.18 23:47

Já to třeba chápu… Tchýně nám také hodně hlídá dítě vesměs od narození, ale malou vozime na hlídání k ní domu, k nám přijde opravdu jako na návštěvu. Doma chce mít člověk své pohodlí, svůj klid. Ty tvojí mámu bereš jako rodinu, pro tvého může je to vyzenena rodina, může se před ní do jisté míry stydět, necitit se pohodlně doma. Záleží pokud se má kam uklidit a mít tam svůj klid a pohodlí. Několikrát týdně x hodinová návštěva doma by se mi také nelíbila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 23:53

K mámě jezdíme s dcerou právě ted už většinou 1× tydne, takže u nás doma je máma tak 1× tydne a navíc téměř vždy je to spojene s nejakou aktivitou mne a muže mimo dum a babička si vnučku uziva sama. A to, jak u nás máma bývala ty cele odpoledne od 11 do 19, tak manzel chodil od 12-18 do práce, jenže mu vadilo, že "tchyně doma před práci, tchyně doma po práci ". O víkendu za koníčkem moc jít nikam sám nechce, pac vse dela nejraději se mnou, těžko ho samotného beze mne dostanu z domu. On je takový ten typ, že miluje dceru a mne a moc nikoho více k zivotu nepotřebuje a ani nechce. On mámu vylozene toleruje, rozhodne nevyhledává. Ona je zase takový druzny typ, že by ráda povykladala o všem možném, neco vám klidně povi i více než jednou a kdybychom ji to nabídli , bude tu klidně celý víkend… spatne je, že ona je sama a dost se na mou rodinu fixuje… :,( ráda bych, aby mela i svuj život a někdy od nás třeba i někam spěchala , jenže to se zatím nikdy nestalo. Ji se od nás nikdy nechce a ja ji musím fakt slusne vyhazovat ačkoliv je mi to proti srsti…

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 18.11.18 23:57

Myslím si, že pokud to nebudeš resit včas a tvoje mamka opravdu nemá jiné zájmy, bude to časem čím dál tím horší, mamka u vás čím dál víc a muž čím dál víc naštvaný… Upřímně pokud u vás doma vidí tchýni před odchodem do práce i po příchodu z prace, nedivím se, že jí to točí. To se dá tolerovat při výjimečně situaci, třeba nemoci dítěte, ne jako pravidlo… A taky hodně chápu, že chce žít ve třech se svou rodinou a je ve čtyřech ještě s tchyni

Příspěvek upraven 18.11.18 v 23:58

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 23:57

Jinak vám moc děkuji za názory, je fajn slyšet názory nezaujatych lidi.

vejilka
Závislačka 4722 příspěvků 19.11.18 00:05
@Anonymní píše:
K mámě jezdíme s dcerou právě ted už většinou 1× tydne, takže u nás doma je máma tak 1× tydne a navíc téměř vždy je to spojene s nejakou aktivitou mne a muže mimo dum a babička si vnučku uziva sama. A to, jak u nás máma bývala ty cele odpoledne od 11 do 19, tak manzel chodil od 12-18 do práce, jenže mu vadilo, že "tchyně doma před práci, tchyně doma po práci ". O víkendu za koníčkem moc jít nikam sám nechce, pac vse dela nejraději se mnou, těžko ho samotného beze mne dostanu z domu. On je takový ten typ, že miluje dceru a mne a moc nikoho více k zivotu nepotřebuje a ani nechce. On mámu vylozene toleruje, rozhodne nevyhledává. Ona je zase takový druzny typ, že by ráda povykladala o všem možném, neco vám klidně povi i více než jednou a kdybychom ji to nabídli , bude tu klidně celý víkend… spatne je, že ona je sama a dost se na mou rodinu fixuje… :,( ráda bych, aby mela i svuj život a někdy od nás třeba i někam spěchala , jenže to se zatím nikdy nestalo. Ji se od nás nikdy nechce a ja ji musím fakt slusne vyhazovat ačkoliv je mi to proti srsti…

Mě ty hodiny jako taková katastrofa nepřijde. O co mu jde, když je většinu toho času v práci?? V úvodním příspěvku jsem pochopila, že je u vás 7 hodin a celou dobu je manžel doma. Nevím no, já třeba vidím velký plus v tom, že vnouče bude mít určitě v budoucnu hlídací babičku a vsadím se, že až dítko povyroste, bude mu stoprocentně tvoje máma najednou dobrá na hlídání. Můžete spolu vyrazit někam sami, v případě školky je to také k nezaplacení, pokud práce babičce dovolí, že třeba při některých nemocech pohlídá… Vlastně, co čtu teď, tak už teď vám babi hlídá a vy můžete někam zajít. Každý takové babičky nemá… Já třeba když jsem celý den v práci, tak mi je buřt, že tam manžel má rodinu celý den

Příspěvek upraven 19.11.18 v 00:06

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 00:05
@Aradhell píše:
Myslím si, že pokud to nebudeš resit včas a tvoje mamka opravdu nemá jiné zájmy, bude to časem čím dál tím horší, mamka u vás čím dál víc a muž čím dál víc naštvaný… Upřímně pokud u vás doma vidí tchýni před odchodem do práce i po příchodu z prace, nedivím se, že jí to točí. To se dá tolerovat při výjimečně situaci, třeba nemoci dítěte, ne jako pravidlo… A taky hodně chápu, že chce žít ve třech se svou rodinou a je ve čtyřech ještě s tchyniPříspěvek upraven 18.11.18 v 23:58

Jak konkretne by se to dalo řešit? Nějak setrne, ať neublizim mame. …mne ta její fixace taky vadi, mamka bydli v Olomouci, my 40 km odo olomouce. Když jsme si tam jednou udělali výlet do obchoďáku a pak jsem ji to řekla, byla dotcena, že jsme se za ni nestavili "ani ukazat malou " tak jsem ji řekla, že prostě jsme si chtěli v klidu pochodit po obchodech, zajít na jídlo a jak jsme viděli, že je mala unavena, sedli jsme do auta a jeli. Ona usla a pěkně se v autě prospala . Ze by ji návštěva vzbudila a byla by protivna. Ale prostě mne svým způsobem naštvalo, že se vídáme tak často a ještě ji musím vysvětlovat, proc se nastavíme.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >