Manžel sebral dětem peníze

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.1.22 02:16

Manžel sebral dětem peníze

Ahoj, jdu si sem pro radu, protože je mi z téhle situace vážně na zvracení. Máme s manželem tři děti. Každé z nich má obálku s penězi, které dostalo k různým příležitostem od příbuzenstva (svátek, narozeniny, Vánoce, dokonce i třeba čerti a Velikonoce…). Do obálky jim peníze jen vkládáme, naposledy jsme z toho koupili něco asi před třemi lety, od té doby se jen šetří. Bohužel jsem neměla spočítáno, kolik mají našetřeno, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že z obálek budou peníze mizet. Já to nepočítala, vždycky jsem tam jen dala nejnovější peníze…

No a před asi třemi měsíci jsem zjistila, že dcery mají v obálce nějak málo. Řešila jsem to s manželem (s kým taky jiným) a nakonec z něj vypadlo, že si peníze “půjčil” na zaplacení balíku (3200 Kč a že to má napsané a že to vrátí). Jenže když jsem mu vmetla do tváře, že to musí být víc, tak řekl, že kdysi si taky vlastně asi bral na nějaký balík… řekl, že těch 3200 Kč vrátí a domluvili jsme se, že si z těch jejich peněz samozřejmě brát už nebude, že to byla výjimka. Do Vánoc to ještě nevrátil, to bylo pořád něco.

Teď po Vánocích nastala situace, že jsem hledala svoje peníze, co jsem dostala k Vánocům a šla prohledat obálky dětí, zda jsem to nedala k nim. Co se nestalo… skoro všechny peníze byly pryč, a to včetně všech peněz našeho novorozeného syna, co dostal od babiček k narození (což bylo celkem 11 000 Kč jen za narození, plus několik tisíc ještě za Vánoce). Byla jsem v šoku a manžel se dušoval, že to potřeboval na jednu dvou organizaci a že to měl v plánu za pár dní po té akci vrátit, že mi to nechtěl říkat, abych si nedělala těžkou hlavu a že věděl, že bych si toho ani nevšimla. Byla jsem samozřejmě naštvaná, protože ještě nevrátil ani tu původní částku a už bral další.

No, naštěstí tedy před pár dny opravdu “všechno” vrátil. Jenže když jsem ty peníze přepočítala, tak jsou to ty peníze, o kterých jsem věděla, že vzal. A spousta jich tam chybí! Takže za mě bral třeba poslední dva roky průběžně a nevracel to. Dcery tam mají každá asi 3500 Kč, což je směšné, protože jen 2500 Kč dostaly k Vánocům, a to tam měly být peníze za poslední skoro 3 roky. Když jsem na manžela udeřila, dělal, že o ničem neví.

Je mi z toho upřímně hodně špatně. Vůbec nevím, jak tuto situaci řešit. Peníze mám samozřejmě teď už spočítané a napsané na každé obálce datum a sumu, plus obálky schovám. To ale není řešení otázky důvěry, kterou k manželovi nyní nemám. Na 100% vzal peníze on, musí to být třeba kolem 15 - 20 tisíci. Děti tam za roky střádání nemají skoro nic! 😔

Děti to na 100% být nemohly, ty když najdou i 2 Kč se válet, tak hned běží za mnou, ať si to dám do peněženky, navíc nejstarší je 5 let, takže peníze opravdu ještě nepotřebuje a nechce.

Jak byste situaci řešili? My to včera ani nedořešili, protože když jsem na něj udeřila s tím, že i po tom, co peníze vrátil, tam mají žalostně málo, tak jen mlžil a pak akorát přišli jeho rodiče a po odchodu už tu byl provozní chaos (2 malé děti a jeden novorozenec) a pak manžel usnul. Budu to muset dneska zase vytáhnout, ale je mi z toho nepříjemně a hrozně, a nevím, jak to řešit, co navrhnout… nejradši bych ho poslala úplně k šípku, protože tohle je pro mě totální morální dno. 😔

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1764
6.1.22 02:33

Neboj, není to až tak ojedinělý případ! :)
Doporučuji v první řadě si udělat o financích přehled - třeba peněžní deník.
Obálku pro každého člena nebo pro každou oblast výdajů a dětem dát peníze „na knížku“. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
6.1.22 02:38

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
6.1.22 02:59

První co mě napadlo je, proč jim tam ty kačky jen tak leží.. aneb inflace… Teď už to hoď aspoň na spořák, můžeš si to tam rozházet do obálek a z účtu to opravdu nevezme.

A druhá, že netuším co ti poradit. Okrádat vlastní děti je poněkud ubohé. To si musíš nějak v hlavě srovnat ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
6.1.22 04:17

Asi je na case penize schovat k sobe…dat je nekam do truhlicky a klic mit u sebe.
Jinak bych asi vytrestal zlodejicka tim, ze bych do obalky dal vytisteny penize a obalku nechal tam kde vzdycky lezi.
On nakoukne, zjisti ze penize jsou a pri placeni, zjisti ze jsou falsifikaty.

Pokud Ti slibil ze to neudela, tak o tom ani nepipne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20434
6.1.22 05:31

No a toto jsou peníze, o kterých víš. Víš, že jako manžel si může vzít v bance půjčku bez tvého souhlasu a ty za ní jako manželka plně rucis? Aby ses ještě hodně nedivila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
6.1.22 05:36

Nejsem sice v Tve kuzi, ale takto od stolu, co bych udelala ja. Vypocitala bych odhadem, kolik tam chybi, to bych mu rekla. Stejne jako to, ze jeho jednani je pro me nepochopitelne a pokud to chce zachranit a ziskat si moji duveru, protoze jeho chovani je naprosty ulet vcetne lhani, tak at tam ihned po vyplate vlozi mnou vypoctenou castku. Tu bych dala detem na ucty. Pokud ne, tak bych mu rekla, ze s takovym clovekem nebudu, protoze je ubozak, ktereho si nemuzu vazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
6.1.22 05:46
@cernaselma píše:
Nejsem sice v Tve kuzi, ale takto od stolu, co bych udelala ja. Vypocitala bych odhadem, kolik tam chybi, to bych mu rekla. Stejne jako to, ze jeho jednani je pro me nepochopitelne a pokud to chce zachranit a ziskat si moji duveru, protoze jeho chovani je naprosty ulet vcetne lhani, tak at tam ihned po vyplate vlozi mnou vypoctenou castku. Tu bych dala detem na ucty. Pokud ne, tak bych mu rekla, ze s takovym clovekem nebudu, protoze je ubozak, ktereho si nemuzu vazit.

Máš pravdu.Ale se třemi maličkými dětmi z toho jedno je novorozenec, takže s ním zakl. bude minimálně 2 roky na RD, zakladatelka nejspíš není v pozici aby mohla vyhlašovat nějaká ultimáta :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 05:57

Já přemýšlím, že mu to ultimátum stejně dám. Jsem sice na mateřské s miminkem, ale náklady na bydlení nemáme velké, hypotéka je naštěstí psaná jen na mě (brala jsem si ji, ještě než jsme se poznali) a vydělávám si z domu. On by mi musel zasílat nějaké výživné, takže bychom vyšli. Já tohle prostě asi nepřekousnu - to, že to dělá za mými zády, že mi lže a ještě okrádá vlastní děti. Kdyby to aspoň všechno vrátil, tak nic neřeknu.

• Citovat
  • Nahlásit
2786
6.1.22 06:12
@Anonymní píše:
Já přemýšlím, že mu to ultimátum stejně dám. Jsem sice na mateřské s miminkem, ale náklady na bydlení nemáme velké, hypotéka je naštěstí psaná jen na mě (brala jsem si ji, ještě než jsme se poznali) a vydělávám si z domu. On by mi musel zasílat nějaké výživné, takže bychom vyšli. Já tohle prostě asi nepřekousnu - to, že to dělá za mými zády, že mi lže a ještě okrádá vlastní děti. Kdyby to aspoň všechno vrátil, tak nic neřeknu.

Tak pokud je to pro Tebe nepřekonatelný problém, a tomu se nedivím a víš, že to finančně zvládneš, tak do toho :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 06:17

@prokr Zatím ano, je to nepřekonatelný problém. Dnes na něj udeřím znovu a uvidím, jak se k tomu postaví.

• Citovat
  • Nahlásit
1054
6.1.22 06:18

Nech si ho proverit, jestli nema dluhy o kterych nevis a pritom jsou vlastne i tvoje. Vypocitej kolik chybi a chtej to vratit do urciteho data. Obalky schovat. A jestli chces detem sporit, zeptej se odborniku, obalky doma nebo sporici ucet, to uz mas skoro jedno. Inflace bude 7 %, nejspis vic, nic moc vyhlídky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21405
6.1.22 06:21
@Anonymní píše:

já bych se bála, že je v pozadí nějaký vážnější problém, nedovedu si představit, že by toto udělal normální chlap za normální situace :think: první, co mě napadlo -) nehraje automaty? nepije moc? třeba nepodniká a nemá nějaké problémy?
U nás to bohužel bylo dost podobné a vyklubal se z toho alkoholismus, kdy nejdřív mizela hotovost a následně věci a dárky, které někde střelil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
6.1.22 06:24

Hele, nechci se tak úplně zastávat manžela, ale…
Někteří lidé (a není jich zrovna málo) nemají a neumějí mít ve financích pořádek. Prostě si tak nějak proplouvají, mnohdy to moc neřeší… Přijde balík, sáhnu po prvních penězích, co najdu. nebo doma nemám, tak si je vezmu někde, kde bych třeba úplně neměl. Je to společná kasa, takže není problém. A fakt je chci vrátit. Ale provozní šrumec a tak - zapomenu. To se prostě stává a může se to stát i opakovaně. A rozhodně to není krádež - vědomě si vezmu s plánem nevrátit. Tohle je společná domácnost, ne banka. A nevypadá to, že to prošustroval v automatech, ale prostě přebíral balík (a dost možná
Naštvaná bych trochu byla, ale nedělala ukvapené závěry a z manžela zloděje. A mezi náma - ono bejt rozvedená se třemi dětmi není problém jen finanční. A jako otce svých dětí se ho stejně nezbavíš, dokud mladšímu nebude osmnáct. A ani potom…
Na Tvým místě bych spíš napsala zůstatky, manželovi řekla, že tam chybí tolik a tolik (udělej nějaký hrubý odhad), ať to vrátí. A brala jako nějaké dočasné selhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
6.1.22 06:26

A ještě mne napadlo - ty nikdy nelžeš, aby ses vyhnula nějaké konfrontaci? Zvlášť když máš máslo na hlavě… (Tady teda každá tvrdí, že ona by nikdy nezalhala, je to tu samý Mirek Dušín v sukni, ale myslím, že realita je někde úplně jinde)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat