Mastné skvrny na oblečení

4631
25.6.13 22:40

mastné skvrny na oblečení

Ahoj,
mám dotaz. poslední dobou se mi na oblečení objevují jakoby mastné skvrny. vím, že před praním na většině věcí 100% nebyly. je to flek, na různých materiálech. vím, že nemůžete vědět, co to může být. ale zajímá mě rada čím by to mohlo jít dolů. nebo zda s tím máte někdo zkušenosti. a čím by to mohlo být? jsem z toho nešťastná. mám takto zničené krásné věci. prášek a aviváž používám pořád stejné a flek se objeví třeba jen na jednom kusu oblečení z celé pračky. díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2823
25.6.13 22:48

Mě se to taky stávalo, a udělali se mi bud, že jsem dala víc prášku nebo přidala aviváž. Ted už používám jen Persil prášek a už se mi nic podobného nestalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
25.6.13 22:50

Ja jsem resila obdobou zahadu pred asi ctyrmi lety. Na ruznych kusech obleceni se mi objevovali zasedle mastne skvrny, jako od oleje. Kde se vzali jsem sice nevyresila, ale pomohlo mi namocit, dat na skvrnu jar, nechat pusobit i pul dne a vyprat. Vsechny skvrny jsem vyprala a asi po mesici se skvrny uz neobjevily. Pouzivala jsem stejny prasek, avivaz, pritel rozebral pracku, nikde nic nebylo, co by skvrny zpusobovalo a po nejakem case to samo prestalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16985
25.6.13 22:51

@Akinom takhle vystoupi treba skvrny po jablku. Nevidis je pred pranim, ale po prani ano. Nejdou dolu, nicim. Aspon o nicem nevim. Hlavne, kdyz uz je skvrna (jakakoliv) jednou zehlena, pak uz ji dolu nedostanes. Aspon ma zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
25.6.13 22:52

Zkus na to před dalším praním kápnout Jar na nádobí, mně to na mastné fleky zabírá, ale důvod proč ti to dělá to nevím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
25.6.13 22:54
@AniNevim píše:
@Akinom takhle vystoupi treba skvrny po jablku. Nevidis je pred pranim, ale po prani ano. Nejdou dolu, nicim. Aspon o nicem nevim. Hlavne, kdyz uz je skvrna (jakakoliv) jednou zehlena, pak uz ji dolu nedostanes. Aspon ma zkusenost.

skvrny od jablka jsem dolů dostala Savem Perex a barvy zůstaly… i žehlené bryndáky jsem takhle „vyčistila“ :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
25.6.13 22:55

Díky za rady. už začínám řešit že si snad koupím novou pračku :) zkusím ten jar.

AniNevim: od jablka to 100% není na jednich kalhotech tam mam flek přes pulku nohavice a od jablka to určo není. ted se objevil novej na mikině malýho na zádech a to s jablkem do styku též nepřišel.

je mi líto těch věcí :,( :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
25.6.13 22:56

Jde mi momentálně o to jak to dostat dolů :)
ale kdyby někdo věděl čím to může být byla bych taky rada :) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16985
25.6.13 22:57

@lendule.5 super, diky moc. Mohla bys mi napsat i davkovani, prosim? Se Savem jsem jeste nikdy neprala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16985
25.6.13 22:58

@Akinom urcite bych vycistila filtr u pracky, pracku prohnala na 90°C s flaskou octa nebo kyselinou citronovou a pak asi uz nepouzivala avivaz. Take nevim, jestli mluvime o bilych vecech, u bilych avivaz prave pacha neplechu - casto zešednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
25.6.13 23:03

Je to spis na barevnych :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
25.6.13 23:03

@Akinom jeste bych zkusila dat do pracky ocet nebo spis savo, dat na nejvyssi moznou teplotu a vyprat na prazdno. Pokud tam je neco, co fleky zpusobuje, tak by jsi to tim mohla odstranit. Pak bych teda radeji na zkousku dala prat nejake stare hadry, treba pokud mas stare bile prosteradla, co se pouzivali kdysi. Na tom pak nejlip uvidis, zda se porad delaji ty skvrny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
25.6.13 23:04
@AniNevim píše:
@lendule.5 super, diky moc. Mohla bys mi napsat i davkovani, prosim? Se Savem jsem jeste nikdy neprala.

hele to asi bylo odhadem :D, určitě je na té lahvi dávkování, ale já jsem první pokus dělala: na 1 rukávkový bryndák, v umyvadle vodu tak 40°a 1 víčko toho Sava. Měla jsem teda gumové rukavice a navíc se mi pak krásně blýskalo i to umyvadlo :lol: Nechala jsem to tak 20 minut, ale možná to ani nebylo potřeba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28272
25.6.13 23:05

Zkusila jsi vyčistit filtr pračky?
A jinak jak tady radí holky, kápnout Jar…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16985
25.6.13 23:06

@lendule.5 dekuji moc, me by prave nenapadlo namacet v teple vode. Zkusim to koupit a obnovit bryndaky, diky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat