Mateřská a konec zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

00verča00
Stálice 54 příspěvků 23.04.18 06:06
Mateřská a konec zaměstnání

Prosím o radu a omlouvám se jestli je to hloupý dotaz, ale nevím si rady :nevim: V prosinci bude koncit prace kde momentalne pracuji (uplne zavrou ty prostory). 10.11. mam termin porodu a chtela jsem se zeptat, kdyz jakoby ta prace bude ukoncena, tak materskou budu mit normalne od statu? A kdyz od ledna nebudu mit nikde smlouvu tak to ani nemusim na pracak? Proste budu mit materskou a to staci?

Někde jsem četla právě, že mateřská je na smlouvu u zaměstnavatele :nevim:

Nevim jestli je to divna otazka nebo ne :D

To samé vlastně i s rodičovským příspěvkem.

Reklama

Reakce:

flybe
Kecalka 478 příspěvků 23.04.18 06:31

Volej si na správu socialniho zabezpečení a budeš vedet presne, ne pouze domenky z portálu Jak si užívatel myslí že to je.

Moje domenka je že budeš mit materskou a to staci ale dala bych si majzla na formality at ti beží čím drive at to neresis komplikovane pri doplňovani údaju.

00verča00
Stálice 54 příspěvků 23.04.18 06:37

@flybe no joo to mě nenapadlo, děkuji moc za radu, zavolám si:)

Gumidci
Závislačka 4160 příspěvků 23.04.18 06:44

Pokud máš odpracovanou potřebnou dobu, tak nastoupis na mateřskou 8-6tydnu před porodem, po 28tydnech budeš mít rodičovský příspěvek

Gumidci
Závislačka 4160 příspěvků 23.04.18 06:45

Mateřská je od statu ne od zaměstnavatele, ten potvrdí pouze výši příjmu za předcházejících rok.

Příspěvek upraven 23.04.18 v 06:46

sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 23.04.18 06:45

Mně končila smlouva během první mateřské - mateřskou jsem normálně měla, rodičák taky (ale s dalšími dětmi už jsem měla jen rodičák, protože jsem už byla nezaměstnaná), ale jak je to když celá firma končí :nevim: tipla bych, že by ti to měli být schopní doplatit

Gumidci
Závislačka 4160 příspěvků 23.04.18 06:47

@sinapis.alba co by měli doplácet?

sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 23.04.18 06:52

@Gumidci jakože dokončit placení mateřské jako kdyby nebyli zrušení.. mi teda mateřská chodila od zamněstnavatele, ze stejného účtu jako předtím plat

Gumidci
Závislačka 4160 příspěvků 23.04.18 07:02

@sinapis.alba materskou neplatí zaměstnavatel, ale stát OSSZ???. Nikdy nechodí z účtu zaměstnavatele!!!

Příspěvek upraven 23.04.18 v 07:53

maminka_03
Kecalka 288 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 07:46

Ja taky. smlouvu mam do konce srpna ted.ale na zacatku jdu na materskou. takze taky budu obirat materskou a pak az male bude 4m tak zazadat o rodicak.nic vic..poradila mi zkusena kamaradka

medunka23
Kelišová 6686 příspěvků 23.04.18 08:28

10.11 máš termín porodu, firma končí v prosinci, takže 8-6 týdnu před termínem porodu nastoupis na mateřskou dovolenou, budeš pobírat PPM, která se ti vypočítává z platu, tuto dávku pobiras tuším 28 týdnů celkem a poté pobiras rodičovský příspěvek, který je pro všechny stejný a to 220tisíc a ten si můžeš rozložit až na 4 roky.

Takže po dobu pobirani dávek se nemusíš nikam hlásit, jen bych si asi na firmě domluvila, jak to bude s potvrzením příjmu(pro daňové přiznání za rok 2018)

sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 23.04.18 09:45

@Gumidci pardon!! tolika vykřičníků až se bojim!!! je to osm let, tak si to asi blbě pamatuju!!! ještě mě nezabíjej, starám se o čtyři děcka!!! :mrgreen:

00verča00
Stálice 54 příspěvků 23.04.18 10:26

Všem děkuji za informace:)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Jaromír Bosák je youtuber! Komentátor nemusí konce fotbalu na ČT litovat

Dlouhé roky byl Jaromír Bosák (53) považován za nejlepšího sportovního... číst dále >

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama