Mateřská- kam zanést papír?

1023
2.1.20 18:00

Mateřská- kam zanést papír ?

Ahoj holky, dnes jsem byla na gynekologii kde jsem dostala papír o ukončení nemocenské a žádost o peněžitou pomoc v mateřství, jenže dneska tam byl hrozný chaos že mi sestřička neřekla kam ten papír odnést. Na netu se všude píše něco jiného tak jsem z toho blbá 8o ještě dodám že zaměstnaná nejsem smlouvu mi neprodloužili v srpnu ale papír na peníze ohledně nemocenské jsem i tak zasílala zaměstnavateli. A ještě jedná otázka, kam jít na matriku když já mám trvalý pobyt v jiném městě než přítel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20845
2.1.20 18:02

Papír na mateřskou musíš dát do práce (nebo poslední práce kdes byla) oni k tomu musí ještě připojit přílohu a pak to posílají na sociálku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
2.1.20 18:04

Matrika-tam, kde se narodí dítě, je jedno, kde bydlíte, když budete rodit v brně a jste z Prahy, na matriku do Brna :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
2.1.20 18:07

@Kriss Tina Takže do práce, super, jsem ráda že nemusím lítat po úřadech. Takže zítra to hned pošlu jak papír o ukončení nemocenské tak i žádost o mateřskou. Moc děkuji za odpověď @DanielaD děkuji moc ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
2.1.20 18:07
@Lucie1906 píše:
Ahoj holky, dnes jsem byla na gynekologii kde jsem dostala papír o ukončení nemocenské a žádost o peněžitou pomoc v mateřství, jenže dneska tam byl hrozný chaos že mi sestřička neřekla kam ten papír odnést. Na netu se všude píše něco jiného tak jsem z toho blbá 8o ještě dodám že zaměstnaná nejsem smlouvu mi neprodloužili v srpnu ale papír na peníze ohledně nemocenské jsem i tak zasílala zaměstnavateli. A ještě jedná otázka, kam jít na matriku když já mám trvalý pobyt v jiném městě než přítel?

zavolejte sestře, bude to jednoduché, tady se mohou zjevit různé rady. Já už si toto moc nepamatuji, je to samé lejstro, něco na pracák něco do práce…fakt už nevím, třeba někdo, kdo nyní vyřizoval, poradí. Ale raději bych si zavolala sestře. Drž se, je to jízda :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6210
2.1.20 18:08

Mateřskou do posledního zaměstnání a tu matriku, pokud jde o uznání otcovství můžete jít na kteroukoli. My měli taky každý jinde trvalý pobyt a malá se narodila taky úplně jinde a šli jsme na matriku tam kde jsem hlášená já, protože tam je pak hlášené i dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
2.1.20 18:14
@Lucie1906 píše:
@Kriss Tina Takže do práce, super, jsem ráda že nemusím lítat po úřadech. Takže zítra to hned pošlu jak papír o ukončení nemocenské tak i žádost o mateřskou. Moc děkuji za odpověď @DanielaD děkuji moc ☺️

nemáš zač, kočko, je toho moc. Matriku, může vyřídit otec sám, když budeš v porodnici Pokud máte vybrané nějaké neobvyklé jméno pro dítě, požádejte už nyní Český jazykový ústav,(tak nějak se tento ústav jmenuje) Pokud si nepožádáte dopředu, dají vám rodný list bez jména dítěte, který vám po schválení vymění, ale oni to vždy schválí, trvá to asi 5 dní. Jsou tam docela fajn :mavam:

A hlavně :) ihned začít platit odpady, také vyřídí otec sám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
2.1.20 18:16
@boruvkay píše:
Mateřskou do posledního zaměstnání a tu matriku, pokud jde o uznání otcovstvímůžete jít na kteroukoli. My měli taky každý jinde trvalý pobyt a malá se narodila taky úplně jinde a šli jsme na matriku tam kde jsem hlášená já, protože tam je pak hlášené i dítě.

jaké uznání otcovství 8o zase z toho nedělejte kovbojku, já to chápu tak, že paní se ptá, KAM na matriku, až se narodí dítě :zed: sakra už tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12748
2.1.20 18:22
@DanielaD píše:
jaké uznání otcovství 8o zase z toho nedělejte kovbojku, já to chápu tak, že paní se ptá, KAM na matriku, až se narodí dítě :zed: sakra už tady

když píše, že má přítele, tak předpokládám, že chce aby byl jako otec uveden v rodném listě.

A my ani po porodu na matriku nemuseli, rodný list přišel doporučeně poštou, ještě to chytře poslali na tatínka, takže aspoň jsem se nemusela táhnout na poštu. Protože u prvního dítěte stihli poslat RL ještě když jsem byla v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
2.1.20 18:36
@nesssinka píše:
když píše, že má přítele, tak předpokládám, že chce aby byl jako otec uveden v rodném listě.A my ani po porodu na matriku nemuseli, rodný list přišel doporučeně poštou, ještě to chytře poslali na tatínka, takže aspoň jsem se nemusela táhnout na poštu. Protože u prvního dítěte stihli poslat RL ještě když jsem byla v porodnici.

no vidíš, jak to máš blbě zařízený…že by byla matrikářka přítomna přímo v porodnici? nebo jak se dozvěděli, že si porodila :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12748
2.1.20 18:41

@DanielaD proč blbě? Naopak výhoda, že jsme nemuseli po porodu na úřad a já nemusela na poštu. Informace matrice předávala porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
2.1.20 18:41

@DanielaD Jméno máme klasické české ☺️ aha, já jsem myslela že musíme na matriku oba, normálně jen chci aby mala měla otce v rodném listu a jeho příjemní. Jinak díky za ty odpady na ty bych úplně zapomněla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76021
2.1.20 18:44
@Lucie1906 píše:
@DanielaD Jméno máme klasické české ☺️ aha, já jsem myslela že musíme na matriku oba, normálně jen chci aby mala měla otce v rodném listu a jeho příjemní. Jinak díky za ty odpady na ty bych úplně zapomněla :D

Ano, to je uznání otcovství a to musíte na matriku oba, buď před porodem na libovolnou nebo se to po porodu spláchnout na té, kam spadá porodnice, podepíšete otcovství a rovnou si odnesete rodný list.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76021
2.1.20 18:45
@DanielaD píše:
jaké uznání otcovství 8o zase z toho nedělejte kovbojku, já to chápu tak, že paní se ptá, KAM na matriku, až se narodí dítě :zed: sakra už tady

Tak to chápeš blbě, když má přítele, tak je celkem logické, že potřebují uznání otcovství… takže kovbojku do toho taháš akorát ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6210
2.1.20 18:45

@DanielaD a proč by chodila na matriku až se jí narodí dítě??? Matrika dostává podklady z porodnice a rodný list zasílá poštou na adresu matky. Na matriku se kvůli tomu nechodí. Naopak pokud se má narodit dítě nesezdanému páru, pak v porodnici chtějí vyplněný papír o uznání otcovství právě z matriky na základě kterého je pak otec zapsaný do rodného listu dítěte.

To není žádná kovbojka, ale česká realita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat