Matka prudí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  20.03.17 23:00
Matka prudí

Dobrý večer,
Jdu se víceméně vypovídat, ale možná trochu i pro radu jak se zachovat. A anonymně, protože se stydím a je to pro mě citlivé téma.
Moje mamka mi dneska nepřímo sdělila že můj manžel se o syna nestará a že bych s ním neměla mít další děti… :,( Řekla to stylem většina chlapů po 30 chtějí s dětma trávit co nejvíc času a ten tvůj ne. A dál pokračovala o tom že bysme neměli mít víc dětí…
Já jsem jedináček, máma by se pro mě, teď už pro nás rozdala, ale tohle mě zdrtilo. Jaké má právo mi tohle říkat? Samozřejmě že nejsem blbá, sama to vidím, ale manžela jsem si vybrala já a žiju s ním já. :nevim:
Mám mámu ráda, ale proč mi to říká? Čeho tím dosáhne. Jedině toho že k našim s malým přestanu jezdit a s ní komunikovat…

Hrozně mě to mrzí. Vím že moje manželství není ideální, ale nemusí mi to vlastní máma omlátit o hlavu ještě s tím, že jsem si jí nijak nestěžovala.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 20.03.17 23:04

No jo no, některý lidi si nevidí do pusy :nevim: :nevim:

my neznáme vaší situaci s manželem, takže těžko radit, ale na druhou stranu, kdyby moje dcera měla za manžela nějakýho hňupa, asi bych to taky řešila, ale asi víc citlivě a diplomaticky. Je fakt, že takovým přístupem tě akorát naštve

Uživatel je onlineluca241
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 20.03.17 23:05

Nemyslím že ti řekla něco, za co bys měla být naštvaná. Pokud máte dobrý vztah, tak se přece nebude přetvařovat, když vidí něco, co jí vadí…Ale tak beru to dle sebe. Máme s mamkou výborný vztah a kdyby mi řekla něco, co se mi nelíbí, i tak budu vědět, že to neřekla proto, aby mi ublížila, ale aby mi otevřela oči. :nevim:

AniNevim
Neúnavná pisatelka 17000 příspěvků 20.03.17 23:09

Sama pises, ze by se pro vas rozdala. Mozna volila spatna slova, mozna bylo malo casu, ale urcite to rekla proto, ze chce pro tebe to nejlepsi a nechce videt jak se jeji holcicka bude trapit :hug:

Anonymní  20.03.17 23:10

@luca241 ale já oči otvírat nepotřebuju. Vím koho jsem si vzala. Není ideální, ale pořád jeho klady převažují před zápory.
Já jen nechápu čeho tímhle prohlášením chce dosáhnout. Abych se rozvedla a našla si někoho kdo bude víc podle jejího gusta?
Nebo jinak, možná na to koukám špatně moc zaujatě, když mluvíš o otevření očí, k čemu by ti takováhle informace od mám byla? Co bys s takovou informací dělala?
(Zakladatelka)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 58007 příspěvků 20.03.17 23:11
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Jdu se víceméně vypovídat, ale možná trochu i pro radu jak se zachovat. A anonymně, protože se stydím a je to pro mě citlivé téma.
Moje mamka mi dneska nepřímo sdělila že můj manžel se o syna nestará a že bych s ním neměla mít další děti… :,( Řekla to stylem většina chlapů po 30 chtějí s dětma trávit co nejvíc času a ten tvůj ne. A dál pokračovala o tom že bysme neměli mít víc dětí…
Já jsem jedináček, máma by se pro mě, teď už pro nás rozdala, ale tohle mě zdrtilo. Jaké má právo mi tohle říkat? Samozřejmě že nejsem blbá, sama to vidím, ale manžela jsem si vybrala já a žiju s ním já. :nevim:
Mám mámu ráda, ale proč mi to říká? Čeho tím dosáhne. Jedině toho že k našim s malým přestanu jezdit a s ní komunikovat…Hrozně mě to mrzí. Vím že moje manželství není ideální, ale nemusí mi to vlastní máma omlátit o hlavu ještě s tím, že jsem si jí nijak nestěžovala.

A není to náhodou tím, že tě to sere, tak tě naštvalo, když ti máma řekne to samé?

Renca8
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 20.03.17 23:14

Treba jen nechce, abys byla nestastna. Nemyslim si, ze to myslela zle

Anonymní  20.03.17 23:16

@AniNevim asi máš nejspíš pravdu, ale jak já teď s tou informací mám naložit? Říct manželovi, víc dětí nebude, máma si nemyslí že je to dobrý nápad? To by mi nejspíš sbalil kufry a poslal za maminkou sám… nebo se rozvést a pořídit si lepšího tatínka?
Cítím se hrozně zrazená, bezradná… pere se ve mně zůstat u našich na návštěvě (mám tu být s prckem do pátku) nebo se zítra v tichosti sbalit a odjet. Nebo jí něco říct? Ale co?

Uživatel je onlineluca241
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 20.03.17 23:16
@Anonymní píše:
@luca241 ale já oči otvírat nepotřebuju. Vím koho jsem si vzala. Není ideální, ale pořád jeho klady převažují před zápory.
Já jen nechápu čeho tímhle prohlášením chce dosáhnout. Abych se rozvedla a našla si někoho kdo bude víc podle jejího gusta?
Nebo jinak, možná na to koukám špatně moc zaujatě, když mluvíš o otevření očí, k čemu by ti takováhle informace od mám byla? Co bys s takovou informací dělala?
(Zakladatelka)

Snažila se promluvit si s manželem a něco s tím udělat. ROzvod je vždy až ta poslední z posledních možností. A nemyslím to zle, jen já ráda věci na rovinu(i říkám, i příjimám) a taky jsem psala, že píšu dle sebe.Ty musíš vědět, co chceš. Pokud je to tak, že se manžel moc nepřetrhne s pomocí s prvním dítětem, a pokud ty sama chceš jít do druhého i za cenu toho, že budeš v podstatě sama na 2 děti, tak směle do toho. J e to tvůj život, jaký si ho uděláš, takový ho budeš mít. Hlavní věc, aby všichni byli spokojeni. a pokud to tak je, tak si mamka přece může říct její názor a ty na to svůj. je přece naprosto zbytečné se kvůli tomu nebavit.ALe opravdu vycházím z toho, co jsi psala. Že máte s mamkou vztah dobrý a řekla co řekla.

Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 20.03.17 23:17
@Anonymní píše:
(Zakladatelka)

třeba chce, aby jste mu to řekla vy, že chcete, aby se věnoval víc synovi, manžel to udělá, chyně to uvidí a nebude se tolik stresovat až budete mít další dítě, že jste na všechno okolo dětí sama

Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 20.03.17 23:19

Určitě maminka nechce, aby jste se rozvedla nebo aby jste neměla další děti, to je pitomost, ta chce pro Vás jen aby se manžel zlepšil v péči o syna, ale přece se mu to nebude říkat ona, tak do Vás rejpla, no, aby jste to udělala Vy

Anonymní  20.03.17 23:21

@j.a.n.i1 ano, mrzí mě že manžel není super nadšený tatínek, který by obětoval část práce kvůli dítěti/dětem… ale co s tím mám dělat, nic… Je takový jaký je, v takovém rodinném nastavení vyrostl a i jeho otec v tom vyrostl. A je na mě jestli to překousnu, budu se zaměřovat na pozitiva našeho manželství a jeho otcovství a nebo se na to vykašlu a pak můžeme jít od sebe…
Tak nechápu proč mi takový poznatek jeden z nejbližších říká, čeho tím dosáhne…

Anonymní  20.03.17 23:27

@Conulka manželovi to bohužel můžu říkat jako kolovrátek a nic to nezmění. On tohle považuje za ten správný přístup, zná to od svého otce a dědečka. Jemu přijde normální, že nejdůležitější je rodinu zaopatřit, v práci se dostatečně seberealizovat a ta péče o děti je až na dalších příčkách priorit. Vnímá to tak že na starost o děti je tu hlavně maminka…
Takového jsem si ho vzala a vím že ho nezměním…

Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 20.03.17 23:28
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 ano, mrzí mě že manžel není super nadšený tatínek, který by obětoval část práce kvůli dítěti/dětem… ale co s tím mám dělat, nic… Je takový jaký je, v takovém rodinném nastavení vyrostl a i jeho otec v tom vyrostl. A je na mě jestli to překousnu, budu se zaměřovat na pozitiva našeho manželství a jeho otcovství a nebo se na to vykašlu a pak můžeme jít od sebe…
Tak nechápu proč mi takový poznatek jeden z nejbližších říká, čeho tím dosáhne…

kromě překousnutí nebo vykašlání se na to ještě existuje varianta - zkusit manžela víc zapojit do péče o syna - bude to mít pozitivní vliv na tchyni, syna a určitě i na manžela, proč teda to dítě má, když se o něj nestará…to má maminka trošku pravdu, sice vydělává, ale to taky není všechno…

AniNevim
Neúnavná pisatelka 17000 příspěvků 20.03.17 23:29
@Anonymní píše:
@AniNevim asi máš nejspíš pravdu, ale jak já teď s tou informací mám naložit? Říct manželovi, víc dětí nebude, máma si nemyslí že je to dobrý nápad? To by mi nejspíš sbalil kufry a poslal za maminkou sám… nebo se rozvést a pořídit si lepšího tatínka?
Cítím se hrozně zrazená, bezradná… pere se ve mně zůstat u našich na návštěvě (mám tu být s prckem do pátku) nebo se zítra v tichosti sbalit a odjet. Nebo jí něco říct? Ale co?

pockej-pockej.. manzela si musis resit ty. Maminka (i kdyz te to ted hrozne stve) to vidi vic objektivne, neni zaujata, netrapi ji rozhodnuti: vzdat se snu o vicero detech nebo do toho jit s vedomim, ze veskerou peci o ne potahnu ja a budu to ja, kdo si bude muset kompletne menit zivot a vzdavat se nekterych svych snu.. Urcite to manzelovi neserviruj jakoze „mati si mysli“. Jen si o tom povykladejte, chcete-li dalsi dite. Jakoze i pece o toho jednoho je pro tebe plny uvazek, jake to asi bude se dvemi..
Maminka si nezaslouzi, abys odjela driv. Treba ti poradi jak na nej.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří... číst dále >

Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte?

Na mozku jsme závislí. To on rozhodne, zda si přečtete tento článek a... číst dále >

Reklama