Poradna o výběru kočárků a autosedaček
Lukáš Fiala
Ahoj, my máme tu Maxi Cosi a jsme spokojeni. Romer myslím vychází v něčem lépe, v něčem zase MC, ale Romer je dražší.
Halka
Co se týče kvality, je to totéž.
My máme Römer a myslím, že se mu trochu líp zacvakávají pásy. Kamarádky Maxi-Cosi jde zase víc napolohovat do lehu.
Jinak je to asi fakt jedno, pak už bych vybírala třeba podle potahu
.My jsme se taky nakonec rozhodli pro Kinga podle hezčího potahu.
M.
Dneska jsme koupili sedačku MC Priori XP,původně jsme chtěli Romera,ale prodavačka nám řekla že MC bude pro nás lepší,jelikož máme velký mimčo tak tam prý bude mít víc místa než v Romeru,tak doufám že nám poradila dobře
, co myslíte?
my jsme taky vybrali priori XP- jde víc do lehu a je širší
taky máme větší dítě a zatím v pohodě
My budeme taky za pár měsíců měnit sedačku a právě jsme se rozhodovali bud pro MC Priori XP a nebo Romera Kinga Plus a prý je prostornější než ta MC. ![]()
my máme MC priori a spokojenost, jen mě u ní štve, že bez isofixu má horší bezpečnost… Römer by na tom snad měl být líp. Přece jen už od pohledu proti bočnímu nárazu ta priori mi přijde míň „festovní“ a když mrně usne, ta hlava mu klimbá sem - tam. My jsme kvůli tomu koupili malýmu polštářek do té sedačky a s tím je to o hodně lepší, ta hlava mu tam pevněji drží… ![]()
Anonymni píše:
Pro a proti ?? Kterou vzit ??
Diky
Honza
Römer King TS plus se již 2 roky nevyrábí, tak předpokládám, že má jít o srovnání MC Priori XP a Römer King plus
vzhledem k tomu,že obě sedačky se dají koupit za +- stejnou cenu, tak:
Römer má lepší bezpečnost4 hvězdičky oproti 3 u MC, je prostornějí,
Römer má integrovanou opěrku hlavy, u MC se dá dokoupit nasazovací, ale za cca 490,– Kč,
Römer 7 poloh pásů, MC 4 polohy,
Römer 14 barev na výběr, MC 7 barev,
Römer je prostornější- šířka sedu o 2 cm, hloubka sedu o4 cm výška zad o 1 cm,
a Römer má delší záruku 3 roky, MC 2 roky,
obě mají dopínání pásů, ale Römer automatické, u MC se musí přitáhnout lišta.
Jediné v čem je MC lepší je že je lehčí pro manipulaci 9,2 kg, Römer 11,5 kg, ale je to kvůli velikosti.
Pro a proti ?? Kterou vzit ??
Diky
Honza