MDS syndrom - porucha krvetvorby

4244
6.8.15 15:39

MDS syndrom - porucha krvetvorby

Ahoj všem!
Nemáte prosím někdo zkušenost s MDS syndromem - porucha krvetvorby?
Jaký je průběh nemoci, jak pacient snáší léčbu, znáte někoho vyléčeného?
Mému tatínkovi diagnostikovali tuto nemoc a tak sháním informace a zkušenosti… :? :? :? Předem díky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4244
6.8.15 21:53
@donaga píše:
Ahoj, moje maminka jí měla. Bohužel už zemřela, ale ona neměla jen MDS. Když jsem si o MDS sháněla informace, tak jsem zjistila, že dost záleží na intenzitě nemoci. Někteří nemocní se jen sledují a léčba vlastně není ani zapotřebí, jiní zas celkem rychle umírají.
Každopádně držím palce, aby případ tvéh tatínkabyl ten „lehký“.

moc díky za reakci, moc si toho vážím :hug:
Vůbec se nezname, ale upřímně mě hrozně mrzí, že ti MDS vzala tu nejmilovanější bytost - mámu. :(
Tatínka sledují teď půl roku, přišli na to dřív než se to ukázalo jako MDS. Zatím ho jen sledovali, ale teď po 3 týdnech pracovního stresu na sluzebce se ty hodnoty snížily a začal mít i tělesné symptomy… zatím je bez léků a zjišťují, co se děje.
Chjo, jsem total zoufalá a nevím jak pomoct.. :( :,(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3355
6.8.15 22:32

@Serehe Záleží na příčině. Někdy může být MDS po infekci, po některých lécích, záleží na pracovním prostředí, dalších nemocech…nebo prostě jen věkem. Pokud e najde příčina, tak se odstraní, ale že by se s tím dalo něco moc dělat…kdyý chybí červené krvinky, dá se transfuze, když destičky, tak se taky dají dát, obecně podporovat imunitu, vyhýbat se infekcím…U někoho to nedělá žádné potíže a jen se sledují, někdo potíže má. Věřím, že je to těžké, ale nikdo to nedokáže předpovědět. Tak přeju hodně štěstí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4244
6.8.15 22:47
@BaMaK píše:
@Serehe Záleží na příčině. Někdy může být MDS po infekci, po některých lécích, záleží na pracovním prostředí, dalších nemocech…nebo prostě jen věkem. Pokud e najde příčina, tak se odstraní, ale že by se s tím dalo něco moc dělat…kdyý chybí červené krvinky, dá se transfuze, když destičky, tak se taky dají dát, obecně podporovat imunitu, vyhýbat se infekcím…U někoho to nedělá žádné potíže a jen se sledují, někdo potíže má. Věřím, že je to těžké, ale nikdo to nedokáže předpovědět. Tak přeju hodně štěstí.

on naštěstí žádné problémy nikdy neměl a dosud nikdy žádné léky taky neužíval. Pevně věřím, že zůstane u sledování…jsem hrozně vydesena, je mu čerstvě 62 let, to je houby věk :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3355
6.8.15 22:51

@Serehe to mohou udělat i antibiotika a tak, no, hlavně, ať je mu dobře. A dělali mu odběr kostní dřeně?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4244
6.8.15 23:11
@BaMaK píše:
@Serehe to mohou udělat antibiotika a tak, no, hlavně, ať je mu dobře. A dělali mu odběr kostní dřeně?

Jj, už 2×, za týden po půlroce znovu kvůli těm nižším hodnotám :?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3355
6.8.15 23:20

@Serehe Tak to jo :-), je v dobrých rukách.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4244
7.8.15 10:54
@BaMaK píše:
@Serehe Tak to jo :-), je v dobrých rukách.

jj, jezdí na Karlák do Prahy. Naštěstí.
Ty máš jaké zkušenosti s MDS, někdo v okolí nebo se k tomu dostaneš třeba profesně?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
309
7.4.16 13:11

Mému tatínkovi diagnostikovali MDS v 2012.Celou dobu byl jen sledovaný. Z problémů měl hlavně únavu, afty v ústech, semtam krvácení z nosu… :nevim:
Transfůzi za celou dobu neměl žádnou, prý ty hodnoty nebyly tak špatné.
Před Vánoci chytil nějakou infekci, bral 2× ATB. Pak ještě po Novém roce 2× nějakou virózu…je tedy pravda, že se nešetřil, měl ležet a ne trajdat…Jenže po bitvě…atd. Uhnal si zápal plic a když ho hospitalizovali, měl už rozjetou akutní leukémii :,( Po dvou dnech zemřel :(
Takový náš fajn táta a děda. Měl 75 let a hlava mu myslela jak padesátníkovi. Zůstala po něm mamka, která má Alzheimera… :,(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2
27.4.16 22:12

MDS

Ahoj moje maminka 55 let měla MDS syndrom a je po trasplantaci kostní dřeně, chtěla bych se zeptat zda z vaší rodiny probíhala léčba MDS také transplantací a jak se zlepšil zdravotní stav..děkuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4244
2.5.16 16:15
@sebik78 píše:
Ahoj moje maminka 55 let měla MDS syndrom a je po trasplantaci kostní dřeně, chtěla bych se zeptat zda z vaší rodiny probíhala léčba MDS také transplantací a jak se zlepšil zdravotní stav..děkuji

Ahoj,
jj, táta je taky po transplantaci kostní dřeně, podstoupil ji 16.12. bohužel má obrovské komplikace a už 7týdnů je zpět v nemocnici a týden je na JIP :,(
Moc držím tvojí mamince pěsti, je to nelehká cesta, ale není to slepá cesta… jen každý transplantaci snáší jinak… :,( :,(
Náš tatík pořád balancuje na hranici života a smrti a to mu není ani 62 let :( :( :( :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2
2.5.16 17:30

A jeho transplantace byla úspěšná nebo bude muset podstoupit druhou? děkuji a držím tvému tatínkovi palce

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
19.2.23 18:51

Ahoj, snad mi tu někdo odpoví. Mého taťku(73) v lednu hospitalizovi s tím, že mu začali otekat nohy, pak zežloutl a nakonec byl tak zadychany a unavený, že si nenandal ani kalhoty od pyžama. Jel k obvodní, která mu nabrala krev a tam zjistili, že nemá žádné červené krvinky a vítamin B12. V nemocnici ležel čtrnáct dní, kde ho poslali na všemožný vyšetření.,od CT přes sono, rentgen, magnetickou rezonanci a nakonec mu brali kostní dřeň. Dostal deset transfuzí, kapackou B12 a pak ho poslali domu s tím, že za deset dní má dorazit, že budou výsledky kostní dřeně.
V nemocnici mu řekli, že má MDS, ale že ještě musí zjistit jaký stupeň a s tím ho poslali domu. Jenomže do zprávy napsali, že mají podezření na MDS a musí se dovysetrit. Vzali mu krev na rozbor hormonů ten je taky v pořádku. Teď ho prý budou důkladně sledovat, tak ať přijde za tři měsíce. Snažím se sehnat jinou nemocnici, ale nikde ho nechtějí přijmout, protože má napsáno podezření na MDS a né, že ho má. Jsme z toho všichni zoufalí. Každý večer má teplotu, není mu dobře (při odebírání kostní dřeně mu něco udělali s páteří),moc nechodí a nemůže si vůbec dojít na toaletu. Myslíte, že je to normální postup? V nemocnici kde ležel, je to samý doktor Ukrajinec. Nic proti nim, ale když si šel taťka pro výsledky té kostní dřeně do té samé nemocní e kde ležel, doktor vůbec nevěděl, proč přišel a s čím. Nedali mu zprávy z hospitalizace. Tatky přítelkyně je naštěstí měla jinak nevím co by tam dělali.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6
26.5.24 22:06

@sebik78 a jak na tom jste teď je vse

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6
26.5.24 22:07

@sebik78 transplantace byla úspěšná? moc na vás myslím. Muj manžel to má také ☹️

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.