Menstruovat x nemenstruovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineM-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 329 příspěvků 03.06.19 13:00
Menstruovat x nemenstruovat

Dobrý den,
než půjdu situaci konzultovat ke gynekologovi, ráda bych znala Vaše názory a zkušenosti. Od 17 let jsem zhruba 10 let užívala antikoncepci. Po vysazení přišla menstruace asi dvakrát a pak již ne. Bylo mi řečeno, že mám anovulační cykly, PCO, proto nemám menzes. První dítě máme z IVF, po porodu jsem menzes zhruba po 40 dnech mívala, ale bez ovulace dle lékaře. No nějaká být musela, protože máme druhé dítko :-) Po porodu mi přišla menstruace 3× a zase nechodí. A má otázka zní. Mám to tak nechat být a být bez menstruace nebo je lepší nasadit antikoncepci a menstruovat? Třetí dítko již nechceme, je mi 33 let a bez menstruace se obejdu. Jde mi ale o to, zda to nemůže mít nějak vliv na hormony a to celé negativní vliv na tělo atd. Vím i tu teorii, že dříve také ženy tak často nemenstruovaly, ale to bylo díky častému těhotenství. Díky za odpověď.

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24268 příspěvků 03.06.19 13:06

Tak s hormonální antikoncepcí to žádná menstruace není, jen krvácení z vysazení.
Touto cestou bych se asi neubírala… Možná spíš nějaké bylinky a tak na úpravu cyklu - jestli to bude mít nějaký efekt, to je otázka. Já se cítím lépe, když „mi to funguje“.
Ale určitě bych nebrala HA jen proto, abych jakože menstruovala. (Pokud řešíte nemnožení jinak.)

jessikka
Extra třída :D 11096 příspěvků 03.06.19 13:09

@M-i-ch-e-l-l-e Je poměrně rozšířený omyl, že žena při braní antikoncepce menstruuje. Není tomu tak. Žena na HA nemá cyklus, nedochází k ovulaci, tedy ani k menstruaci, pouze ke krvácení. Takže pokud chceš odpověď, jestli nemenstruovat bez HA nebo krvácet s HA, tak radši do sebe prášky nervat.
Pokud chceš opravdovou menstruaci, tak jí zkus nějak přirozeně nastartovat. Já s ní nikdy problémy neměla, tak nevím co předně, ale vím, že holky užívají Sarapis, pupalku, Gynex a podobně. příčina může být i psychosomatická.
Zkus na FB skupinu Přirození antikoncepce, tak holky často řeší, že po vysazení HA nemenstruují.

Maritina
Kecalka 180 příspěvků 03.06.19 13:29

Ahoj, taky me toto tema zajima, mam totiz stejny problem.Po 3 porodu jsem mela po 6ti nedeli 3 davky Depo provery inj.,uz je to pres rok a ctvrt od vysazeni a menses nemam, pritom podle horm profilu a prohlidky jsem v poradku.Mam nadvahu, takze ani extreme hubena nejsem, aby mi takto telo blblo. Nikdo netusi proc to nemam, samotne mi to nevadi, menses mi nechybi, jen mi pripadne, ze nemuzu shodit, ikdyz pravidelne cvicim. :nevim:

Kecalka 329 příspěvků 03.06.19 13:32

@Pipet Když jsme se pokoušeli o mimčo před IVF, tak jsem zkoušela Gynex, Femigard, kontryhel, inofolic a nic nepomohlo. To bych to musela zkusit znovu jestli se to těhotenstvím nějak neposunulo dál.

jessikka
Extra třída :D 11096 příspěvků 03.06.19 13:37
@M-i-ch-e-l-l-e píše:
@Pipet Když jsme se pokoušeli o mimčo před IVF, tak jsem zkoušela Gynex, Femigard, kontryhel, inofolic a nic nepomohlo. To bych to musela zkusit znovu jestli se to těhotenstvím nějak neposunulo dál.

A nebo nějakou terapii, menstruace často bývá o přijetí sebe jako ženy, o vztahu k matce a tak…

Kecalka 329 příspěvků 03.06.19 13:37

@jessikka Ano, chápu jak to myslíte s krvácením při antikoncepci a upřímně se mi do hormonální antikoncepce ani moc nechce. Krvácení samotné mi nechybí, jen se obávám aby absence menstruace bez těhotenství v tak raném věku neměla vliv na předčasný přechod nebo já nevím co ještě.

K92
Kecalka 349 příspěvků 03.06.19 13:42

Raději si nech nabrat krev a udělat veškerá vyšetření. Příbuzná takto menstruovala 2-3× do roka a nakonec se ukázalo, že se jedná o předčasný přechod. Samozřejmě nechci strašit, ale zároveň bych to na tvém místě řešila ať z toho není průšvih.

Kecalka 329 příspěvků 03.06.19 13:59

@K92 Krev jsem si nechávala nabírat po prvním porodu, když přestal menzes také chodit a bylo to v pořádku. Budu to celé hold muset absolvovat znovu.

jessikka
Extra třída :D 11096 příspěvků 03.06.19 14:03

@M-i-ch-e-l-l-e Ano, nechala bych si vyšetřit vše dostupné, ale pokud by se na nic závažného nepřišlo, léčila bych se alternativně. Jak sama vidíte HA pouze problém zakryla, nijak ho neřešila.

Váš příspěvek
Reklama