Měření bazální teploty a ovulace

Fotoalbum tématu (2603) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  16.06.03 10:49

Ahoj holky, poraďte. Když by se měla bazální teplota v půlce cyklu zvýšit a v době ovulace otěhotníte, je stále teplota okolo 37 stupňů? Nebo klesne? Prostě když jste těhotné, tak kolik by měla být naměřená teplota. Díky. Myšák

Ukázat recenze z kategorie Ovulační testy

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 2118 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  17.06.03 09:05

V případě těhotenství by se teplota měla stále držet na cca 37st. Před příchodem MS obvykle poklesne.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 17.06.03 21:51

Myšáku, výška teploty je individuální, já mám problém přelézt 36,5. Jakmile se objeví ten skok po ovulaci do té tvé vyšší hladiny, tak pokud přetrvá déle jak 14 dnů, pak můžeš být těhotná. Ovšem je třeba udělat testík. Přibližně jednou do roka mívám cyklus náhle 42-54 dnů.

Anonymni  18.06.03 17:02

Ahojky,

z mé zkušenosti se teplota při ovulaci zvedla na 37°C, a když jsem otěhotněla, měla jsem až 37,5°.Pokoušeli jsme se o dítě asi 3měsíce a tato teplotní výchylka se mi potvrdila. Samozřejmě je to u každé jinak.Teď už jsem ve třetím a teplotu ňák nehlídám.

Zdravim

Anonymni  23.06.03 12:02

Holky,4. den jsem to nedostala,snažím se na to moc nemyslet, jestli jsem v tom nebo ne, ale spíš bych řekla že ne, vždyť po otěhotnění má být BT přes 37 stupňů a to já ji teda v druhé polovině cyklu neměla.Měla jsem ji jak na houpačce,nahoru dolů a spíš jen do 36,5. Od pátku jsem se teda neměřila, zkusím to ráno, ale myslím,že mám jen posunutý cyklus. Ale zase nevím proč, žádnou nemoc nebo nějaké stresy nemám. SPíš radost že je léto, bude čas dovolených,prostě fajn léto. Myšák

Anonymni  23.06.03 16:23

Ahojky, jsem ted trochu zmatena. Merim si teplotu a vzdy od poloviny cyklu uplne pohodove prelezam teplotu 37,3 a tesne pred MS se zvysi jeste vic. Je mozne, ze k ovulaci dochazi tesne pred MS? Slysela jsem, ze je to mozne. Nevim zda jsem ok. Di.

Anonymni  25.06.03 11:06

Holky,dnes je to 6.den co měla dojít MS.Pořád mě pobolívá v podbříšku, testík byl negativní, ale BT je 37,1. BUdu zkoušet TT dál.Máte někdo podobnou zkušenost?

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 25.06.03 16:53

Ahoj!

Měření bazální teploty a o ovulaci je na e-miminu v článku pod Těhotenství: Naplánujte si miminko II - bazální teplota. Zadejte na titulní stránce e-mimina do vyhledávání bazální teplota a tento příspěvek se vám zobrazí.

S pozdravem Jitka

Anonymni  03.07.03 07:36

Jsem na tom uplne stejne, mam 6. den vynechani MS, BT je 37,1-2 a testik negativni… Tak nevim, je mozne, aby 6.den vynechani byl test negativni a ja byla tehotna? Ahoj Jana.

Anonymni  03.07.03 12:19

Jano,

mozne to je :) Zkus si koupit jiny testik… Na rodina.cz psala jedna divcina, ze si jich udelala 10 a 7 z nich bylo pozitivnich a tri negativni. Veronika

Anonymni  12.08.03 21:17

Ahoj holky, mám dotaz: dnes je to 61 dní co jsem bez menstruace, předtím jsem ji měla hezky pravidelnou, BT mám stále 37st.C a těhotná nejsem (ani podle testu ani podle příznaků), stále kojím, ale už minimálně, chtěli bysme další mimčo. Jestli se menstruace nedočkám, můžu aspoň ovulovat? Nebo musím přestat kojit (už takhle je to jenom jednou denně)? Dík Katka.

Anonymni  15.08.03 09:04

Ahoj holky,myslíte,že má nějaký význam, měřit si BT v těchto extrémně horkých dnech?Po menses mám teplotu kolem 37,a to u mě nëbývá zvykem.Těhotná podle testu nejsem.Děkuji všem za odpověď.Jindra

fantagiro
Kecalka 401 příspěvků 20.08.03 09:07

Ahojky všem snažilkám,

;-)

ráda bych všem doporučila ovulační test CLEARPLAN . Můžete si ho koupit v lékárně. Stojí sice nějak kolem 590,– a je tam 5 testovacích proužků. Je to moc dobrá věcička. Testuje z moči LH hormon, který se uvolňuje 24-36 hodin před očekávanou ovulací. Je to tam krásně popsané a opavdu jednoduché. Já jsem taky furt každý ráno šašila s teploměrem ( občas jsem byla tak ospalá, že jsem u toho i usínala ) , ale nikdy jsem z toho moc nepoznala kdy mám ovulaci. Nebo třeba jsem to poznala až když proběhla, což už je jaksi na nic :-) Nicméně ted jsem si spočítala jak dlouho mi trvá cyklus a kdy mám začít testovat pomocí ovulačního testu Clearplan a vida !!!! je to tu !! Včera se mi ukázal jen slabý proužek, taže se ještě žádný poplach nekonal. Ale budu zhruba tak v polovině cyklu a včera jsem odpoledne byla taky u gynekologa a on mě vzal na ultrazvuk a bylo vidět, že každým dnem dozraje vajíčko. No tak jsem nelenila a dnes ráno jsem si udělala další testík a ejhle čárky byly stejně silné a možná i ta co značí ovulaci byla trošku silnější. Trošku mě to uklidnilo, protože díky té bazální teplotě jsem si už myslela, že ani neovuluju :-)Všem Vám to doporučuju. Pokud Vám na tom fakt záleží, tak do toho ty peníze vrazíte a nebo je ještě ta možnost, že Vám to určí gynekolog podle ultrazvuku.

Všem Vám držím palečky.

Kačka :-P

Anonymni  20.08.03 10:41

Čau Snažilky,

taky patřím mezi ty z vás,které se snaží zjistit nějak svou ovulaci, ale nějak se mi to nedaří :-[ Je to druhý měsíc co jsem vy:,–(ila antikoncepci, kterou jsem brala cca 5 let. Minulá menstruace přišla po 30 dnech a nevím jestli tu následující můžu očekávat taky za oněch 30 dnů nebo později? Plodné dny u mě vycházejí okolo 11-17 dne, ale nemůžu si být 100% jistá. Proto jsem si včera zakoupila v lékárně obyčejný ovulační test a druhá čárka se mi neukázala skoro vůbec. Je možné, že by ovulace už proběhla a nebo může snad teprve přijít, i když plodné dny jsem měla již před týdnem? Navíc jsem včera pociťovala nějaké pálení v oblasti vaječníků a 14 dnů před MS mám vždycky velmi citlivé a vztyčené bradavky.Jsem z toho už fakt zoufalá. Nemáte některá podobnou zkušenost? Předem díky za odpověď a všem snažilkám držím palečky. Kikinka

fantagiro
Kecalka 401 příspěvků 20.08.03 11:31

Ahoj Kikinko,

v první řadě Ti chci poradit, aby jsi nebyla smutná.To Ti totiž na pohodě otěhotnět moc nepřidá.

Na každěho funguje vysazení HA jinak. Poku jdi jí vy:,–(ila teprve před necelými 2 měsíci, tak třeba máš rozházený cyklus a první tři měsíce bude trvat než se ustálí. Ríká se totiž, že první 3 cykly po vysazení HA jsou u někoho bez ovulace. U těch ovulačních testů je lepší, když si koupíš třeba trošičku drazšší. Pokud si myslíš, že už u Tebe plodné dny proběhly, tak není co řešit. Musíš to zkusít příště. Víš co je dobré ? Třeba začít s testováním tak 5 dnů dopředu před očekávaným dnem D. To Ti totiž zaručí jestli to tak opravdu bude nebo se pak porad s gynekologem, kdyby to nešlo. každopádně na každého HA působí jinak. Někdo otěhotní hned první měsíc a někdo až když se mu upraví cyklus. Ovulace je holt složitý proces a někdy se to holt prošvihne.

Taky mám před menses cca týden citlivá prsa. To bych řekal, že je normální, ale nejsem doktor.

Moc Ti držím palečky a dej vědět jak jsi dopadla. ;-)

papa Fantagiro :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 2118 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Reklama