Měsíční výdaje u vlastního bytu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.11.21 14:47

Měsíční výdaje u vlastního bytu

Zdravím,
Budeme kupovat asi byt a moc si nedokážu představit, kolik se v osobním vlastnictví platí. Budeme mít hypotéku na 3.mil. A na byt na který jsme se byli dívat, tak předešlá dvou členná rodina platila zálohy 4000,– (fond byl 1800)+ elektřina. Je to 3+1 za městem. Chtěli jsme stavět dům, ale ceny šíleně rostou, tak se musíme s tímto plánem rozloučit a vybrat jinou alternativu. Můžu se zeptat, kolik měsíčně utratíte? Za zálohy, jídlo, splátky? A jak to zvládate s mateřskou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13579
13.11.21 14:51

Tak FO mas 1800, energie za dva vis, taky vis, kolik jste platili vy dosud - energie snad na vlastnictvi nezavisi Jidlo se vam tim taky nezmeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6372
13.11.21 14:56
@Anonymní píše:
Zdravím,
Budeme kupovat asi byt a moc si nedokážu představit, kolik se v osobním vlastnictví platí. Budeme mít hypotéku na 3.mil. A na byt na který jsme se byli dívat, tak předešlá dvou členná rodina platila zálohy 4000,– (fond byl 1800)+ elektřina. Je to 3+1 za městem. Chtěli jsme stavět dům, ale ceny šíleně rostou, tak se musíme s tímto plánem rozloučit a vybrat jinou alternativu. Můžu se zeptat, kolik měsíčně utratíte? Za zálohy, jídlo, splátky? A jak to zvládate s mateřskou?

Jestli budeš kupovat nemovitost, tak základ je chtít poslední vyúčtování za energie, alespoň za poslední dva roky.
Zálohy si můžeš nastavit stejně, za jídlo se platí stejně bez ohledu na bydlení, splátky ti dá banka či to mrskni do hypotéční kalkulačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4341
13.11.21 15:00

Tak prakticky vše je individuální. I FO má každý barák jinak. Zaleží, co se v tom platí. Známá platila jen 3 tis. za opravenou střechu. My když jsme byli v novostavbě, tak jsem platili jen na drobné opravy cca 500,–kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 15:02

Nás je 5, platíme 6500,–(5000bytak + 1500el. a plyn) + hypotéka. Mám rodičák a zvládáme to dobře

• Citovat
  • Nahlásit
11016
13.11.21 15:21
@Anonymní píše:
Zdravím,

Hypotéka na 25 let máš teďka tak 16tis. Energie šly nahoru, takže třeba těch 6tis s tím fondem oprav. A jídlo pro 3 členkou rodinu třeba 10tis? Ale jsou to čísla jen od boku. Takže co chces vědět bude něco mezi 30-35 tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 15:58

My platíme v bytě 3+1 cca 5 tis. Jsme 2+2.
Hypotéku jsem si brali už před pár lety, kdy nemovitosti i úroky byly uplně jinde, takže splátku máme relativně malou. Zvládali jsem, i když jsem byla na RD.
U vás nejvíc asi záleží, kolik vydělává muž?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 16:03
@Anonymní píše:
My platíme v bytě 3+1 cca 5 tis. Jsme 2+2.
Hypotéku jsem si brali už před pár lety, kdy nemovitosti i úroky byly uplně jinde, takže splátku máme relativně malou. Zvládali jsem, i když jsem byla na RD.
U vás nejvíc asi záleží, kolik vydělává muž?

On má cca 27 000,– + já mám 8 000,– a o víkendu chodím na brigádu, tak mám navíc 5-6tis.. hypotéku budeme mít cca kolem 13tis.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 16:18
@Anonymní píše:
On má cca 27 000,– + já mám 8 000,– a o víkendu chodím na brigádu, tak mám navíc 5-6tis.. hypotéku budeme mít cca kolem 13tis.

A na tu brigádu budeš chodit pořád nebo planujete další dítě? Jak dlouho budeš ještě na RD?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 17:00
@Anonymní píše:
A na tu brigádu budeš chodit pořád nebo planujete další dítě? Jak dlouho budeš ještě na RD?

Na brigádu budu chodit rok, příští rok jde malý do školky a já si budu hledat práci další dítě neplanujeme, jedno stačí.

• Citovat
  • Nahlásit
11016
13.11.21 17:12
@Anonymní píše:
On má cca 27 000,– + já mám 8 000,– a o víkendu chodím na brigádu, tak mám navíc 5-6tis.. hypotéku budeme mít cca kolem 13tis.

To už máte schválený jo? Jelikož teďka vychází 3 miliony na 25 let na 16 tis. urok už je přes 4 % a pořád roste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 17:18
@Cenarius píše:
To už máte schválený jo? Jelikož teďka vychází 3 miliony na 25 let na 16 tis. urok už je přes 4 % a pořád roste.

Jojo máme, ale máme to na 30 let myslím

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 17:53
@Anonymní píše:
Na brigádu budu chodit rok, příští rok jde malý do školky a já si budu hledat práci další dítě neplanujeme, jedno stačí.

To myslím, že vyjdete dobře. Příjem máte cca 40tis.(za rok to bude více). Náklady na bydlení plus energie cca 19tis. 22tis na jídlo a ostatní věci je ok.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat