Migrény s aurou v těhotenství

232
23.1.20 15:19

Migrény s aurou v těhotenství

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda někdo řešil to stejné co já. Před otěhotněním jsem migrénu měla asi třikrát nebo čtyřikrát za celý život - v období od konce základky až do VŠ. Vždycky to bylo s aurou, přes kterou jsem skoro nic neviděla, potom samozřejmě šílená bolest hlavy, nevolnost a nakonec zvracení. Teď v těhu to mám i několikrát týdně, naštěstí bolest není tak hrozná, záleží jak kdy, na silvestra jsem s ní vydržela i celou noc vzhůru na světle mezi lidma. Sice nepříjemný, ale dá se to zvládnout. Bolest bych ale ani tak neřešila, to se dá přežít, spíš mě hrozně rozčiluje ta aura, přes kterou nejsem schopná nic dělat. Nemám vypozorovaný žádný spouštěč (před těhu to teda bylo ze světla, jednou mi svítilo do očí po cestě ze školy, podruhé to bylo z odrazu projektoru na tabuli a tak dále… Ale teď se prostě neděje nic zvláštního, co bych vypozorovala). Existuje něco, co by se s tím dalo dělat? Teď už ji mám třetí den za sebou, jsem na konci 29tt. takže do porodu mi ještě nějaký týden zbývá, a začíná mě to fakt štvát. Díky za případné odpovědi. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1501
23.1.20 15:24

Ahoj mám zkušenost je taková že migrény mi začali ve středovém období vždy s aurou a bolest pak šílená. Teď jsem v 15tt a záchvat migrény jsem měla jednou taktéž s aurou ale následná bolest byla mnohem mírnější než před těhu. Stačil mi Paralen. Bohužel s aurou se toho moc dělat nedá. Taky skoro oslepnu na jedno oko. Nepomůže nic jen zavcasu lehnout… Naštěstí ta aura netrvá zase tak dlouho a člověk pak ví co bude následovat a je schopen se podle toho zařídit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1501
23.1.20 15:26

Spoustecu je mnoho, u mě tedy velký stres, když se leknu, kakao, káva, čokoláda, silné a aromatické potraviny a vůně, ostré světlo, velký hluk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
23.1.20 15:32

Paralen jsem si na začátku taky párkrát dala, plus šupem do tmy, do ticha s mokrou utěrkou přes hlavu, jak jsem byla zvyklá z dřívějška. Postupně jsem zjistila, že to ani není potřeba. Jako jo, trochu to zmírní tu bolest, ale jak říkám, ta není tak hrozná, takže mi to za to celovečerní ležení a nudění se ani nestálo za to. To je asi jediné, co mě napadá - kromě jednoho případu, kdy migréna přišla dopoledne, se to vždycky stalo odpoledne nebo večer. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4346
23.1.20 16:00

Když mi začíná aura, pomáhá mi, když se rychle najím. Nejdřív ovocný džus a pak sendvič, už mě se to spouští stresem a hladem. Můžeš to zkusit, třeba ti to taky pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 18:05

Jestli nemáš velké bolesti, tak bych to neřešila. Já mam treba chuť bolestí vyskočit z okna a nebo si vyrvat vlasy. Jediný, co mi pomáhá jsou léky -triptany a brala jsem je v tehotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
1260
23.1.20 18:36

Já to před otěhotněním neměla nikdy… V 19tt mě chytla migrena s oční aurou, která mi vyvolala tetanii… Jeli jsme do nemocnice a dali mi kapaky… nechala jsem si předepsat Magnosolv.. beru ho každý den a je to lepší… ale když bych si ho nevzala tak je to zpátky… teď začínám 31tt a jako dá se to.. Paraleny ani nic takového mi vůbec nepomohlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
23.1.20 18:43

@baimoli díky za tip. Hladem si nemyslím, že by to bylo, ale myslím, že už jsem někdy četla, že někomu pomáhá napít se studeného, sladkého pití, takže na tom něco možná bude.

@Anonymní píše:
Jestli nemáš velké bolesti, tak bych to neřešila. Já mam treba chuť bolestí vyskočit z okna a nebo si vyrvat vlasy. Jediný, co mi pomáhá jsou léky -triptany a brala jsem je v tehotenství.

To je mi líto, že máš bolesti jako normálně, nedokážu si představit, že bych každý druhý den trpěla tak, jako když jsem měla migrény dřív. :( Kouknu na ty triptany a pokud to takhle často půjde i dál, asi se na to zeptám doktorky. Kdyby to bylo jednou, dvakrát za týden jako doteď, tak to asi tolik neřeším, ale několik dní po sobě už mě to fakt unavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
23.1.20 18:46

@Denny97 magnosolv mám v zásobě, nedávám si ho moc často, tak trochu přitvrdím. Držím palce, aby už bylo dobře. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1260
23.1.20 20:12
@wendeleen píše:
@Denny97 magnosolv mám v zásobě, nedávám si ho moc často, tak trochu přitvrdím. Držím palce, aby už bylo dobře. :hug:

Já ho beru každý den no.. jednou jsem zapomněla a odpoledne Migréna já blázen 8o
Děkuji a taky držím palce :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama