Miminko na JIP dlouhodobě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MarketaKul
Nováček 6 příspěvků 12.02.19 13:25
Miminko na JIP dlouhodobě

Ahoj holky, je tu někdo kdo mel miminko hned od narození na RES nebo JIP? Jak jste se s tím vyrovnávali? Můj maličkej se narodil ve 33 týdnů s hydropsem hrudníku způsobeným chylothoraxem, příčinu nikdo neví, nedýchal, takže hned na JIP, kde leží už 4.den v inkubatoru. Jeho stav je komplikovaný, jsme rádi, že zvládnul porod a prvních 72 hodin, nikdo mi ale nedokáže říct, za jak dlouho se z toho dostane a jestli vůbec, zatím mu odsávají tekutinu z hrudníku a uvidí se co dál. Jdu každý den na JIP se sevřeným žaludkem jak je na tom. Doktor říkal, že díky hydropsu to může trvat i týdny až měsíce než si ho vůbec pochovám, ničí mě sledovat jak je celej na hadičkách a nehýbe se. A to by mě měli za pár dní propustit a bydlím v jiném městě, být doma a nic nedělat mě asi zničí. Je tu někdo s podobným příběhem, máte někdo rady jak to snášet, co pomáhá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
carola
Kelišová 7258 příspěvků 12.02.19 13:28

Ahoj. Bohužel ti nic neporadím. Jen ti budu strašně moc držet palce a myslet na vás na oba,ať jste brzy spolu a všechno je v pořádku. Drž se. :hug: :srdce:

Térouš
Echt Kelišová 8476 příspěvků 12.02.19 13:30

@MarketaKul jezdila jsem za dcerou narozenou 27+5 tri měsíce denně 50 km tam a 50 km zpět. Vůbec jsem nemyslela na sebe a svoje pocity. Myslela jsem jen na dceru a jeji postupné pokroky, hladila ji v inkubátoru, povídala.

zimniden
Povídálka 35 příspěvků 12.02.19 13:31

Tak u něj zůstaň. Nemocnice by měla mít možnost zajistit ubytování atd, máš na něj nárok. Pokud nemáš doma další dítko nebo jiné povinnosti, nechoď. Buď co nejvíc u malého, seď u něj, povídej mu atd…

Vallunka
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 12.02.19 13:33

Drž se, je to moc těžké..já měla dceru také na JIP, narodila se ve 32tt.
A byla jsem s ní v nemocnici celou dobu hospitalizova­ná..držím malému palce, :kytka: hodně sil. :kytka:

sediza
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 12.02.19 13:34

Asi bych byla nasáčkovaná od rana do večera u inkubatoru. Cetla nahlas, mluvila na něj. Hladila po ručičce. Pekla bych personálu koláče a modlila se, aby se mi mimčo rychle uzdravilo.

MarketaKul
Nováček 6 příspěvků 12.02.19 13:34

@zimniden to bych ráda, ale jsme v Podolí a právě tu probíhá rekonstrukce, takže nemají kapacitu :( uz takhle jsem ráda že mě tu nechaji aspoň o pár dní víc, abych mohla za maličkým

zimniden
Povídálka 35 příspěvků 12.02.19 13:39

@MarketaKul Aha, to je mi líto. Potom teda se domlouvej tak, že brzo ráno přijedeš a strávíš tam několik hodin např…nebo prostě ráno přijít, být tam, pak si zajít na oběd a vrátit se ještě, určitě se půjde nějak domluvit. Večer pak pojedeš domů.

bjitka123
Kecalka 235 příspěvků 12.02.19 14:00

Tak to my jsme mohli k inkubátoru tak max. na půl hodinky a to po třech hodinách. Když měli nový příjem, tak nás nepustili vůbec. Každá nemocnice to má jinak, ale myslím si, že bohužel být celý den u inkubátoru nebude umožněno. Maminky, co měly miminka dlouhodobě, jezdily za miminkama většinou v době, kdy byl k dispozici lékař, který sděloval, jak na tom miminka jsou. Také sestřičkám předaly odstříkané mléko, pomazlily se přes inkubátor s miminkem a zase musely jít. Záleží na domluvě s personálem a na praxi té dané nemocnice. Nemá nemocnice ubytovnu? Bývá to mimo budovu porodnice, ale lze takto za miminkem několikrát denně docházet. Jinak přeju hodně sil a zdraví miminku i tobě. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 14:34

Máte to tedy teď velice těžké, doufám, že Vám bude přát štěstí. Já byla se synem hospitalizovaná většinu času, co proležel v inkubátoru. Byla jsem ve vedlejším pokoji pro maminky, škoda, že to není všude. Jinak bych musela taky dojíždět denně daleko. Na tři dny jsem musela být doma (i když jsem mu tam vozila odstříkané mm), doma to byla muka, byla jsem zralá na antidepresiva, takže jestli budeš doma jen plakat a myslet na dítě, poradila bych se s gynekoložkou a nechala si antidepresiva předepsat. V nemocnici jsem taky často brečela, ale s dítětem poblíž se to dalo snést. Doma to bylo opravdu náročné hrozně. Hodně štěstí. :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 15:23

Dvojčata narozená ve 33tt. Jedno dítě zdravé, jen potřebovalo nabrat váhu, druhé dostalo sepsi a bylo na tom hooodně špatně (doktoři nás připravovali na nejhorší). Já navíc s břichem rozřezaným po císaři a dalšími zdrav.problémy, které se u mě na konci těhotenství vyskytly. Byly to nejtěžší týdny v mém životě (děti propustili jednoho po 3 a druhého po 5 týdnech). Místo lásky a radosti z narozeného miminka řešíš stres a obavu o jejich životy. Dnes je dětem už skoro 6let, jsou tu s námi oba :srdce: :srdce: a já ty vzpomínky na těžký začátek tak nějak vytěsnila.
Moc držím palce, je to těžké, ale určitě to překonáte a bude zase dobře. :hug:

MarketaKul
Nováček 6 příspěvků 12.02.19 15:29

Holky díky všem za podporu, doufám že za pár let to bude už taky jen nehezká vzpomínka a budu mít doma malého čiperu :srdce: s tím ubytkem už jsem zkoušela kde co, to asi neklapne :/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 15:29

Ještě dodám, že jsem to tenkrát měla z domova do porodnice 50 km, takže jsem si na tu přechodnou dobu sehnala ubytování v místě porodnice, abych nemusela dojíždět takovou dálku. Dnes už bych bojovala jinak. Ty jako zákonný zástupce máš nárok na to být 24/7 se svým dítětem, nenech se odbýt, malý tě potřebuje.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34463 příspěvků 12.02.19 15:38

Moc ti držím palce, musí to být strašené. Upřímně, vysedávání u inkubátoru, když si ani nemůžeš pochovat, pohladit, je podle mě spíš dobré pro čisté svědomí matky, než pro to dítě, takže pokud jsou cesty problém nebo je tě potřeba doma, tak se asi nic nestane, když vynecháš.

carola
Kelišová 7258 příspěvků 13.02.19 09:06
@Anonymní píše:
Dvojčata narozená ve 33tt. Jedno dítě zdravé, jen potřebovalo nabrat váhu, druhé dostalo sepsi a bylo na tom hooodně špatně (doktoři nás připravovali na nejhorší). Já navíc s břichem rozřezaným po císaři a dalšími zdrav.problémy, které se u mě na konci těhotenství vyskytly. Byly to nejtěžší týdny v mém životě (děti propustili jednoho po 3 a druhého po 5 týdnech). Místo lásky a radosti z narozeného miminka řešíš stres a obavu o jejich životy. Dnes je dětem už skoro 6let, jsou tu s námi oba :srdce: :srdce: a já ty vzpomínky na těžký začátek tak nějak vytěsnila.
Moc držím palce, je to těžké, ale určitě to překonáte a bude zase dobře. :hug:

Ty sis tedy také vytrpěla. Přeji celé rodině hodně zdravíčka. :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >