Miminko-pupínky na obličeji

131
15.10.05 19:13

Miminko-pupínky na obličeji

Ahoj,

mam takovou prosbu - nase 3 tydenni holcicka pri kojeni hrozne hlta a 2× se nam spatne obrkla a poblinkala se /slabe slovo, hodila na sebe gejzir/ cela na oblicej, ocka, usi, proste mela to vsude. Sice jsem ji poradne omyla, ale presto se ji na nekterych mistech /celicku, ocnim vicku/ objevily male pupinky- vypada to jako potnicky. Myslim si, ze to ma z toho mlicka. Nemate nejaky tip, jak se toho zbavit?

Diky moc za radu.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3321
15.10.05 19:58

Lucys,
s potničkami jsme si užili :? Nejdřív je prcek měl kolem pusiny a pak na krčku.Pomáhá Jarishova voda(omývat)a pak natírat buď Imazol pasta(volně prodejný)nebo Excipial U´Lipolotio(krém)

Přejeme ať brzy zmizí :wink:

Gabule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
15.10.05 20:30

Lucys,
moje Anie mela asi tak od 3 tydne taky pupinky, (postupne se ji rozsirovaly vsude na hlavicce, mela je i v ouskach. Chudinka, vypadala desne, nakonec je mela i ve vlaskach… Skoncilo to pomalu s koncem setinedeli. Nekdo rikal, ze je to hormonalnima zmenama kteryma jsem jako sestinedelka prochazela a ona pila to me " nahormonovane" mlicko.
Tak jen abys vedela, ze to nemusi byt od poblinkani, mam kamosku, jeji kluk to taky mel a to ve stejnem obdobi jako my. Jarishuv roztok mi Dr. nedoporucila, pry se davaL DRIV, ted se tam nasla pry nejaka latka, ktera neni vhodna pro tak mala miminka.

Pa

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
15.10.05 21:00

Dekuji vam za rady.

Je opravdu mozne, ze je to tema hormonama - i kdyz objevilo se to zrovna den na to, kdy se cela poblinkala a opravdu to mela vsude.
Na druhou stranu jsem si dnes pri koupani vsimla, ze to ma i za krckem smerem zadickum a tam se to poblinkane nedostalo.

Uvidim, jestli se to bude rozsirovat - necham to zatim bez osetreni, treba to opravdu brzy zmizi.

Jeste jsem se chtela zeptat - od narozeni mame na nosanku takove bile tukove pupinky - pry to maji vsechna miminka - zmizi to samo nebo je treba tomu pomoci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
15.10.05 21:13

nam to na nosanku zmizelo samo :-), taky jsem si s tim delala mensi starosti :lol:

VYdrz!

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
15.10.05 21:19

Ahoj Lucys,
mám šestitýdenního chlapečka a taky má pupínky na obličejíčku, ouškách, trochu i v dekoltu. Vzpomínám si, že to měla i starší dcerka (podle fotek taky tak od 3.-8. týdne), tak se těším, až to zmizí.
Milia (tukové tečky kolem a na nosíčku) zmizí samy, pomáhat se tomu nemá, nám už zmizely (určitě už je 2 týdny nemá), tak vydrž.
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
15.10.05 21:54

Jendys,

vydrzim, urcite.....

Nase Verunka je i tak nase krasna princeznicka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.10.05 23:04

přesně stejné pupínky má naše malá, doktorka mi řekla že se jedná o novorozeneckou vyrážku. V literatuře se píše že to není nic vážného , nic se na to nemá dávat, zmizí sama. Naše malá má 2 měsíce a skoro jí to už zmizelo. Bílé pupínky na nose měla taky, do 1 měsíce jí to samo zmizela, u novorozenců je to zcela běžné.

• Nahlásit
  • Citovat
206
15.10.05 23:56

Ahojky
Jeniček je měl taky a dr. nám doporučila pravý čaj myslím že ruský namočit v něm tampónek a jemně otřít pupínky.Nám se to osvědčilo tak ať brzy zmizí.H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
16.10.05 08:57

Ahoj,
moji kluci měli zřejmě to samé, asi od 4týdnů, malé drobné pupínky na tvářích , čelíčku. Jednalo se o novorozenecké akne z hormonální nerovnováhy(mojí). Bohužel na to není žádný zaručený recept(pokud vím), jen pokud by byly některé pupínky podebrané (my jsme měli) napíše dr. antibiotikum mast. Dle mého osobního průzkumu mají tuhle vyrážku hlavně miminka se suchou a citlivou kůží. Já jsem jim obličejíček mazala vždy 2dni krémem (teď se nesmějte) na opruzeniny a další dni Infadolanem, pupínky zmizenly, ale objevily se další :? Jak jsem zjišťovala, trvá to u každého jinak, od 14dnů až do 6týdnů, ale hlavní je, že nakonec všechny postupně zmizí… :lol:

Ještě tě chci varovat před použitím odvaru heřmánku, ten je prý velice nevhodný (alergie).Ten odvar z černého čaje je Ok, taky jsme ho používali i do koupele. Ještě dr. upozorňovala, že i mechanické dráždění vyrážku zhoršuje, takže neotírat,nebo jen zlehka, spíše přikládat…
Tak ať s nima brzo zatočíte(resp. ať brzo zmízí)! :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
16.10.05 09:04

Ahoj LUCYS a ostatní,
Aničce se ty pupínky udělaly ve 3 týdnech na obličeji, trochu ve vláskách a vzadu na krčku :cry: Nejdřív jsem myslela, že jsem snědla něco, co jí v mlíčku podráždilo, to mi Dr. nepotvrdila, že prý by to měla po celém tělíčku. Pak jsem myslela, že jí nesedí aviváž nebo prášek, ve kterém peru, tak jsem vyrobila ten mýdlový sliz podle ekomaminek :wink: a myslím, že je to lepší. Ale teď jsem se tady s překvapením dočetla, že je to možná hormony v mlíčku 8O . Po tom Pevarylu ty pupínky zaschly, takže má malá pusinku jak struhadýlko, mažu to olejíčkem, tělovým mlíčkem a nic :cry: . Nemáte nějakou radu, jak na to, prosím?

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
16.10.05 09:43

Ahoj Věrko,
zkuš ten Infadolan, ten krásně promastí, u olejíčku mi říkala dr., že u takhle malých dětí ho přidat pouze do vody, pak už ničím nemazat (doporučuji), jinak pokud ho namažeš už na suchou kůži, tak naopak ještě více vysuší :? Jinak jak jsem už psala, já používala te Pevaryl a následně Infadolan… Ať to vyjde… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
16.10.05 09:48

Ahoj Vera

my to meli taky, nejdriv nam dr. rekla ze jsou to potnicky, jenze malej mel po oblicejiku male kratery… mazala jsem rybilkou, pak davala tekuty pudr, a nic.....

Taky jsem silela ze jsem neco snedla, nebo to bude praskem na prani.....

Nakonec nam Dr. napsala Excipial U lipolotio a Lipobase krem, a na koupel Linolu...... to zabralo, tvaricka je uz OK
Jenze u nas pak zjistili ze ma malej seboroickou dermatitidu( extremne suchou kuzi), takze mazem 2-3× denne, a desne se mu to nelibi....... proste chlap

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
16.10.05 17:44

Ahoj Iriss,
díky za radu. Hned zítra pro ten Infadolan doběhnu do lékárny. Snad půjde koupit bez receptu 8O . Nebo požádám Dr, aby nám ho napsala. Odpoledne jsem Aničce namazala pusinku krémem na opruzeniny Seba-med a má kůžičku jemnější :D .

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123Verushka
26.2.13 10:38

Naše mala má měsíc a zhruba před týdnem se jí taky objevily pupínky na obličejíčku a dnes jsem si všimla že jich má pár i v dekoltu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama