Žádost o rodičovskou dovolenou

493
15.10.05 09:07

Žádost o rodičovskou dovolenou

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat: už nějaký čas pobírám rodičovský příspěvek, mateřskou mi vyplácel stát, jelikož jsem pracovala v malé organizaci. Před porodem jsem zaměstnavateli pouze nahlásila odchod na MD (s papírem od gynekoložky), jinak nic dalšího jsem už jim neoznamovala. Teď tady ovšem čtu, že je zaměstnavatele třeba žádat i o rodičovskou dovolenou??
Mně v práci říkali, že do dvou let se nemusí žádat o nic, o třetí rok je případně třeba zažádat. Já měla ovšem za to, že ze zákona jsou tři roky rodičovské dovolené, případně je možné ji prodloužit po dohodě se zaměstnavatelem na 4.
Mohl byste mi prosím někdo poradit, jak to tedy je?? Když tak nějaké odkazy na zákony by byly super..

Díky moc!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
980
15.10.05 09:34

Pajino, je tu cela dizkuze na toto tema - zkus to pohledat, jsou tam i vzory jak takovou žádost napsat, čísla zákonů a zkušenosti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2733
15.10.05 09:40

Ahoj Pájo, já zrovna jsem teď žádost psala.
Mě mateřskou vyplácel přímo zaměstnavatel, končila mi teď 14.10. Tak jsem na personálním napsala žádost , jen pár řdků, poradili mi s tím. Měla jsem ještě 23 dnů dovolené, takže ted jsem požádala o čerpání těch dnů dovči - od 17.10. do 18.11. a poté o čerpání rodičovské dovolené do věku tří let mého dítěte, tj. do 22.5.2008. to bylo vše, byl tam akorát nějaký paragraf, bohužel tu svou žádost ještě nemám doma, musela jsem obě kopie nechat na podpis šéfce, aby to podepsala, jinak bych ti to sem celé přepsala. Pokud bys nepožádala o čerpání do 3 let dítěte, musela bys po mateřské nastoupit do práce.
Kristýna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2114
15.10.05 09:43

Ahoj, o rodicovskou dovolenou zamestnavatele zadat musis (ktera nastupuje skoncenim materske dovolene) a on ti ji musi poskytnout do 3l veku ditete. Dala bych ti sem odkaz na zakon ktery o tom pojednava ale neumim to tak ti napisu cestu a tam si to muzes precist „do hloubky“ :arrow: v Googlu sem zadala Pracovni zakonik, pak kliknes na Zakonik prace, a tam na Hlava 7-§ 149-169 Pracovni podminky zen a mladistvych. Sany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitušíček
16.12.11 15:56

žádost o čerpání rodičovské dovolené vzor

Ahoj,já jsem to sepsala následovně: Žádost o poskytnutí rodičovské dovolené a o zaplacení náhrady mzdy za dovolenou
Dne (datum) jsem v souvislosti s narozením mé dcery (jméno) nastoupila na mateřskou dovolenou v délce 28 týdnů. Vzhledem k faktu, že dne (datum) mi tato mateřská dovolená končí, žádám Vás poté o poskytnutí rodičovské dovolené až do věku tří let mé dcery.

V (místo a datum)
Jméno a podpis

• Citovat
  • Nahlásit
2
18.9.12 13:31

Žádost o RD

A jak se dozví zaměstnavatel, do kdy konkrétně chcete RD čerpat, když uvádíte, že do 3 let věku dítěte. Nebylo by pro obě strany (vy a zaměstnavatel) jednoznačnější ještě doplnit za poslední slova žádosti to je do… a napsat konkrétní datum).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.9.12 13:31

Žádost o RD

A jak se dozví zaměstnavatel, do kdy konkrétně chcete RD čerpat, když uvádíte, že do 3 let věku dítěte. Nebylo by pro obě strany (vy a zaměstnavatel) jednoznačnější ještě doplnit za poslední slova žádosti to je do… a napsat konkrétní datum).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
phhhhh
18.9.12 15:45

Předpokládám že po narození dítěte chtěl zaměstnavatel rodný list dítěte - tam je datum narození a podle toho se řídí. aspoň u mě to tak bylo

• Citovat
  • Nahlásit
5919
19.9.12 20:01

Já jsem od zaměstnavatele dostala na vyplnění papír, kde jsem psala, že RD budu čerpat do 3 let věku dítěte a pak tam byla ještě kolonka s přesným datem do kdy. No a po porodu jsem tam stejně ještě nesla rodný list.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat