Miminko - vyrážka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 16:00
Miminko - vyrážka

Prosím pěkně, ženy, co by to mohlo být? Měl pár dní pár pupínků na levé straně hrudi a teď jsem mu vyhrnula tričko a má to všude po bříšku. :( Zároveň má dnes průjem. Teplotu nemá, pije normálně. :( K doktorovi máme jít za měsíc tak přemýšlím jestli tam nezajít zítra. Netušíte některá co to je? :(

Reakce:
Garpit
Povídálka 48 příspěvků 1 inzerát 16.01.19 16:03

Trochu to vypadá jako alergická reakce. Jiný prací prášek? Nebo jestli kojis nesnesla jsi něco na co není zvyknuty?

Kukacka123
Závislačka 3068 příspěvků 16.01.19 16:06

Nejaka alergie - zmena prasku, kojis - snedla jsi neco? Jak je maly stary? Zkusila bych treba Fenistil kapky ;) pokud je to alergie, mohla by ustoupit… Pokud koupes, muzes zkusit vykoupat v odvaru z repicku, zklidni kuzi ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 16:11

Malému jsou tři měsíce. Kojením to nebude ale je možné, že jsem dala do pračky víc Jelena. Můžu otírat vývarem z heřmánku? Jinak moc děkuju za rychlé reakce. :hug:

Káťa19
Echt Kelišová 8885 příspěvků 18 inzerátů 16.01.19 16:21
@Anonymní píše:
Malému jsou tři měsíce. Kojením to nebude ale je možné, že jsem dala do pračky víc Jelena. Můžu otírat vývarem z heřmánku? Jinak moc děkuju za rychlé reakce. :hug:

A ockovani? Nebyli jste?
Zkusila bych spis ovesnou koupel, nemaz to hlavne nicim mastnym, ty vetsi mista namaz lehce necim se zinkem treba sudokrem. Omezit sladke.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12187 příspěvků 16.01.19 17:24

A neměl teploty ani v minulých dnech? Takhle u syna vypadala šestá nemoc, včetně průjmu. Na Heřmánek bacha, je to alergen, tak ať to není ještě horší. Já bych mazala sudocremem

Peťuláková
Kecalka 188 příspěvků 16.01.19 18:07

Ahoj, z mé zkušenosti. Takto osypané jsem měla obě holky, když měly pár měsíců. Měly to všude po těle. Jak říkala doktorka, mazat, mazat, mazat. Nejlepší je slunečnicový olej z lékárny. Koupat jenom v čisté vodě, žádná mýdla nebo pěny. Ale u obou holek mi vždy doktoři řekli, že je to náběh na ekzémy. Což se potvrdilo. Takže kupuji krémy na ekzémy a ťuk ťuk, vše je teď v pořádku.

Kukacka123
Závislačka 3068 příspěvků 16.01.19 18:27
@Anonymní píše:
Malému jsou tři měsíce. Kojením to nebude ale je možné, že jsem dala do pračky víc Jelena. Můžu otírat vývarem z heřmánku? Jinak moc děkuju za rychlé reakce. :hug:

Hermanek ne, je to alergen. Kdyz uz, tak potirat tim repikem pripadne cernym cajem. A tez bych byla pro sudokrem nebo zinkovku, Neopythiol - uklidni to zarudnuti a nebude to svedit kdyztak ;) jinak hlavne ne oleje a nic mastneho! To jeste vic vyleze, mam ozkouseno. Kdyz uz, tak az to bude svetle (po zinku) tak neco na ekzemy. Ja pouzivam Biodermu atoderm a super ;) dobry je pry i La Roche-Posay ;)a pri koupani zadna mydla, gely ani oleje…

Jinak mam znamou a te doktori u maleho tak neskutecne rozjeli ekzem az do masa, pak mazala sudokremem nebo necim se zinkem, az to bylo svetle…tak pak i tim emoliencnim mlekem (Bioderma, LRP) a na to jeste sudocrem. Davat probiotika mimcu i sobe a upravit stravu - snazit se vynechat lepek, sladke, vejce a mleko a mlecne vyrobky…pak muzes zas nasazovat, az uvidis zlepseni ;) pripadne uvidis, co bude vadit ;) fakt ozkouseno - funguje a nejen mne :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 19:47

Achjo, nestrašte. :( Snad to není ekzém. :? Jediné co jsem na něho kdy použila, je krém a mýdlo Sebamed (jen při sprchování, ve vaničce bez mýdel) + na zadnici a záhyby Sudocrem. Po očkování jsme byli bez příznaků, je to už měsíc. Pupínky se objevily až před pár dny na levé straně hrudi a dneska během chvíle vyskákaly po celém bříšku. Namazala jsem mu to Sudocremem tak snad to zase zmizí. Když se to přes zítřek nezlepší tak zajdeme k doktorovi. Teploty právě nejsou ani nebyly ale trpí spíše na tužší stolici, tudíž průjem je u něho zvláštní. :?

Káťa19
Echt Kelišová 8885 příspěvků 18 inzerátů 16.01.19 19:54

@Kukacka123 presne tak :palec: dokud to neni uplne vysusene a je to cervene, tak zinek, az pote emoliencni mleko, zadne oleje apod.

Káťa19
Echt Kelišová 8885 příspěvků 18 inzerátů 16.01.19 19:55

A nemohl se opotit, nebyl moc navlecenej? Ja bych vyckala do pondeli a pak sla kdyztak k dr

Kukacka123
Závislačka 3068 příspěvků 16.01.19 20:13

@Káťa19 :palec: a hlavne to proste funguje ;) nam treba pediatr neporadil moc dobre, vetsinou za vsim hledaji atopak…ale tak uvidis, treba to zmizne ;)

Káťa19
Echt Kelišová 8885 příspěvků 18 inzerátů 16.01.19 20:40

@Kukacka123 prave, taky nemam moc dobrou zkusenost s pediatrem :-( co se tyka koznich vyrazek a ekzemu

Kukacka123
Závislačka 3068 příspěvků 16.01.19 20:54

@Káťa19 ja bohuzel ani s kozni no :nevim: i kdyz to uz bylo o fous lepsi ;) ale nejlepsi je tenhle postup - podle me… ;)

Plmo
Kecalka 478 příspěvků 16.01.19 22:24

Heřmánek vůbec nepouzivej!!! Můžeš vyvolat takovou alergickou reakci že budeš koukat!!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >