S miminem v garsonce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacka.od.vedle
Stálice 77 příspěvků 5 inzerátů 16.01.19 15:46
S miminem v garsonce

Ženy pomoc! :)
S manželem bydlíme v garsonce, tak 45m i s chodbou. Mame miminko a psa. A ja nestiham absolutne nic. Mala ma 4 mesice a v postylce si na brisku umi nekdy hrat i 20-30 minut sama, chodim ji ale opravovat, kdyz si zalehne ruku, nebo utirat pusu od slin:) spi tak 3× denne 20 minut. Bohuzel je problematicke krmeni, takze 5min koj, 20min cpu dokrm, 30 minut odsavam mliko, pak cistim odsavacku, obcas prerusuju, kvuli breku male, vsude se plete pes, ktery se citi odstrceny. Mala se kvuli malym prirustkum krmi co dve hodiny, takze zbyde fakt malo casu. kdyz chci vytrit musim prelozit pul bytu na druhou stranu a pak zase zpet (susaky na pradlo, batohy, krabice), pes je cune, manzel je cune. I kdyz delam co muzu, tak je vsude prach, drobky a psi chlupy. Ja jsu cely den v zupanu, kolikrat si poprvy cistim zuby az odpoledne a ti mame 1 mistnost! Denne peru tak 2-3 pracky, ani to neni kam vesetPrijdu si neschopne. Jsem neupravena, nevrla, hladova (eliminacni dueta kvuli alergii male) a nestastna. Manzel chodi z prace vetsinou v noci a babicky ani nikoho nemame. Ted k veci. Poradte zlepsovaky na usporu casu, nebo jak zvladnout maly prostor. Jaky mate denni rezim? Musim neco zmenit nebo se zblaznim 8o

Příspěvek upraven 16.01.19 v 15:50

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 16.01.19 15:50

vy máte v tak malém bytě dítě a ještě psa? blázni… Z čeho máš tolik prádla? Vždyť máš jen jedno dítě. Nechceš dávat už jen UM? Lepší tohle než vydeptaná matka

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 16.01.19 15:51

Prosím tě, co pereš? Pro tři lidi 2-3 pračky denně? To se nedivím, že v tom bytě není k hnutí, když máš pořád rozložený sušáky.

Lenka_Hal
Kelišová 7014 příspěvků 16.01.19 15:54

Nechapu tolik pradla. To opravdu nemuze byt k hnuti. Nemas moznost veseni pradla mimo byt, susarka?? Krabice zrusit, nejak upravte ten byt tak, ze je vse zavrene ve skrinich, pak je ten uklid raz dva.

Uživatel je onlineElishka1
Závislačka 2960 příspěvků 16.01.19 15:55

my jsme pořídili větší byt, i když se mi po garsonce stýská, kdybychom zůstali s manželem sami dva, tak byla ideální

Alkub
Povídálka 38 příspěvků 16.01.19 15:55

Docela nechápu jak může být problematické uklidit jednu místnost. Každopádně pokud bude doma pes chlupy budou pořád, můžeš i 3×denne uklízet stejně tam budou. Určitě ten pes ale doma byl dřív než to dítě, takže v životě bych neřekla zbavit se psa jelikož je to také stvoření které si zaslouží lásku. Ale někdy lidé nemají na výběr. Naštěstí existují útulky a za to vás nikdo neodsoudi, lepší než ho nechat venku. Ale tím neříkám, dát pryč psa. Co se týče krabic atd, asi by to chtělo udělat nějaký kumbal nebo více úložného prostoru aby se nic nemuselo premistovat. Ale každopádně si myslím že uklidit a vzorně se jedná místnost dá. Já mám dvě malé děti, a tři pokoje s kuchyní a chodbou a kumbalem. A stíhám to kazdy den. Potom už jediné větší byt 8o vážně nevím co víc poradit. Přesto se při tak malém dítěti uklízí asi nejlíp. Je na jednom místě, neutika po bytě, jako ti dva moji. :)

kacka.od.vedle
Stálice 77 příspěvků 5 inzerátů 16.01.19 15:55

@Kaileee jedna pracka je prcka, kam se hne tam ublinkne nebo oslinta. Ma silny reflux. Takze peru deky, obleceni, hracky.. Druha vetsinou chlapa, zivi ho v podstate telocvik, takze se prevlika i sestkrat denne. Chteli jsme do vetsiho, ale bohuzel nevyslo to s praci. Financne ted stehovani nevyjde

Pocahonta
Kecalka 333 příspěvků 16.01.19 15:56

Dala bych mimčo do kočáru a šla i s hafákem na pěkně dlouhou procházku, aby se unavil a doma byl v klidu. Mám dvě děti a psa, který byl takové moje první dítě a je dost labilní (kamkoli jdu v bytě, tak za mnou), když je ale dost unavená, tak spí na jednom místě a nevím o ní… Ty se alespoň při té procházce provětráš a přijdeš na jiné myšlenky. Když jsem měla jen jedno dítě, tak jsem i v zimě byla pořád venku…
Dokud to dítě ještě leží, tak je to v poho, ale jakmile začne lézt, tak pozor na hafáka, aby mu nic neudělal (kord když bydlíte v jednom pokoji všichni a pejsek asi nemá moc možností se schovat).
Nebylo by lepší luxovat? A také se divím tomu množství prádla…

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 16.01.19 15:58
@kacka.od.vedle píše:
@Kaileee jedna pracka je prcka, kam se hne tam ublinkne nebo oslinta. Ma silny reflux. Takze peru deky, obleceni, hracky.. Druha vetsinou chlapa, zivi ho v podstate telocvik, takze se prevlika i sestkrat denne. Chteli jsme do vetsiho, ale bohuzel nevyslo to s praci. Financne ted stehovani nevyjde

tak nemůžete dát pryč psa? když nemáte peníze… :nevim:

Ketris
Echt Kelišová 9815 příspěvků 16.01.19 16:00

Ja teda nechapu, co nestihas..

KatusSK
Nováček 8 příspěvků 16.01.19 16:00

Psa pryč, dite do šátku/do nosítka a zrazu to pujde :)

kacka.od.vedle
Stálice 77 příspěvků 5 inzerátů 16.01.19 16:01

@Alkub pes byl prvni. No je to clen rodiny, zbavovat se ho nepripada v uvahu. Holky s tim uklidem vetsiho prostoru je to jednodussi myslim. Kazdej krám ma nekde misto. U nas je vse na hromade, porad se neco prekracuje, prenasi. A jaky nate denni rezim? Kolik casu na uklizeni? Kolik na vareni?

kacka.od.vedle
Stálice 77 příspěvků 5 inzerátů 16.01.19 16:03

@Lenka_Hal to je pravda, susarna bohuzel neni, ale zkusim navrhnout nejaky skrine nebo neco. Uloznych prostor mame malo

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 16.01.19 16:03

Taky jsme meli dite v garzonce, ale bez psa. Zasadni rada je: prvnich 6mesicu po sobe nic nechtit! Nastesti jsme nemeli psa a doma chodili v ponozkach, takze za prvnich pul roku jsem nevytirala ani jednou. Snury jsme povesili, co to slo ke stropu a nakonec kvuli vlhkosti vzdali latkove pleny. Nezehlila jsem. Dite bylo nastesti extremne hodne. Omezila jsem to ostatni, ne kojeni. K diete doporucuju zkusit knekebrot (pokud muzes lepek a nemuzes kynute pecivo), a taky ty kukuricny a rejzovy „krechky platky“, stale si zive vybavuju jaka to byla nadhera moci po tom cca 1/2 roce zase zacit varit treba s cibuli, s peprem… Bude to lepsi, jen to chce vydrzet (a slevit) :hug: :hug:
Edit: smazala jsem, ze kojeni je snadnejsi nez um, protoze jsem si znovu precetla tvuj uvodni prispevek o odsavani atd, promin, nejak jsem napoprve asi preskocila radek.

Příspěvek upraven 16.01.19 v 16:07

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 16.01.19 16:04
@kacka.od.vedle píše:
@Alkub pes byl prvni. No je to clen rodiny, zbavovat se ho nepripada v uvahu. Holky s tim uklidem vetsiho prostoru je to jednodussi myslim. Kazdej krám ma nekde misto. U nas je vse na hromade, porad se neco prekracuje, prenasi. A jaky nate denni rezim? Kolik casu na uklizeni? Kolik na vareni?

s jedním dítětem to byla dovolená od začátku, denně několik dílů seriálu apod… taky nechápu co celý den děláš :mrgreen: máš jen jedno dítě a vypadá to jak kdybys měla trojčata

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Pomeje se prudce zhoršil. Ztratil třetinu váhy, potřebuje neustálou péči, říká Pásek

Zdravotní stav známého producenta a dabéra Jiřího Pomejeho (54), který bojuje... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >