Vazba miminka na matku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 00:13
Vazba miminka na matku

Dobré ráno ženy. Říkám si, kdy začíná mít miminko vazbu na maminku? Mám tříměsíčního chlapečka a od narození ho mám víceméně neustále u sebe. Měsíc jsme teda zkoušeli učit spát v postýlce ale to se neujalo takže je se mnou u televize, ve sprše, v posteli, v šátku venku - když je vzhůru, tak mě má stále na dohled. Směje se na mě, mumláme, chovám, mazlíme se, vypadá zkrátka spokojeně. Taťku vidí ve všední dny maximálně na tři hodinky večer ale to obvykle prospí. Ale když jede každých 14 dní s tátou za jeho rodiči na dvě hodinky, tak je naprosto v pohodě. Nevadí mu, ani když je s tátou a já jsem v jiné místnosti. Nechápejte to tak, že by mi to vadilo. Ale spíše si pokládám otázku, zda mám tedy předpokládat, že syn na mě nebude mít bůh ví jakou vazbu nikdy? Všude čtu, jaké hysterické záchvaty mají miminka když se vzdálí od maminky a já bych tu snad ani nemusela být. :mrgreen:

Reakce:
Heivka
Závislačka 3618 příspěvků 16.01.19 00:21

Syn byl beze mě úplně v pohodě nikdy na separační úzkost netrpěl. Dcerce je 6m a pořádně si mě hlídá a když k ní přijde někdo jiný než já, manžel nebo syn tak spustí pěkný koncert než se rozkouká.

Medičkaa
Kecalka 268 příspěvků 11 inzerátů 16.01.19 00:23

Synovi je už 10 měsíců a je od narození úplně stejný… kdyby ho mohl kojit někdo jiný, nepotreboval by mě vůbec :lol: a jde klidně i k úplně cizímu člověku a nevadí mu to. Až teď poslední dobou se po mě začíná shánět když je třeba unavený nebo hladový… Myslím ale že i taková miminka mohou pak zažít klasickou separační úzkost a být z nich mamanci…

Ou
Kelišová 6219 příspěvků 16.01.19 00:36

Klasický attachement se formuje mezi 8. a 12. měsícem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 00:45
@Ou píše:
Klasický attachement se formuje mezi 8. a 12. měsícem.

Paráda, to jsem chtěla vědět. Špatně jsem to asi googlu formulovala tak jsem se nedopátrala. Děkuji :palec:

A děkuji i za ostatní odpovědi, zkušenosti. :hug:

Lucie_Sx
Závislačka 3391 příspěvků 16.01.19 00:53

Jednak je každé miminko jiné.
A jednak miminka, která mají naplněnou potřebu kontaktu s mámou - kojení na požádání, mazlení, nenechat brečet, chovat když potřebuje (vše v závislosti na věku, jak miminko roste, tak se pomalinku učí si počkat, že není vše hned apod.), tak taková miminka se cítí naprosto v bezpečí, vědí, že máma je v tom nenechá, že je k dispozici, a pak jsou paradoxně daleko samostatnější, než ta, která si mámou nejsou jistá (např. máma nepřijde když brečí, nechová apod.).

Danulinka16
Závislačka 2542 příspěvků 16.01.19 01:11

Jak již bylo psáno výše,je to ještě brzy,neboj to přijde :D a možná ti to někdy i poleze na nervy :D

pedigka
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 16.01.19 05:49

O tohle bych se nebála. Jistě to přijde a je to tak vývojově správně. Udává se období kolem 9. měsíce.

Tunrida
Hvězda diskuse 48844 příspěvků 16.01.19 06:21

Prosím tě, jak je s tebou tříměsíční ve sprše?

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 3 inzeráty 16.01.19 07:18

Já jsem taky furt ňufkala ty první týdny a měsíce, pokud nespala (to chtěla v postýlce), byly jsme spolu skoro pořád. Od jejích třech týdnů jsem občas musela do školy na zkoušky a přednášky - bylo jí to taky docela jedno že jsem pryč :-) Teď jsou jí dva a normálně chodím do práce, v létě jsem byla na čtyři dny pryč, občas doma nejsem přes noc. Je jí to úplně jedno :mrgreen: ale když přijdu, tak to letí ke mně, pusinkuje a tak, takže ukradená jí nejsem, ale ví, že se vždycky vrátím, tak se asi nebojí :-)

Keyllah
Extra třída :D 10687 příspěvků 16.01.19 07:33
@Anonymní píše:
Dobré ráno ženy. Říkám si, kdy začíná mít miminko vazbu na maminku? Mám tříměsíčního chlapečka a od narození ho mám víceméně neustále u sebe. Měsíc jsme teda zkoušeli učit spát v postýlce ale to se neujalo takže je se mnou u televize, ve sprše, v posteli, v šátku venku - když je vzhůru, tak mě má stále na dohled. Směje se na mě, mumláme, chovám, mazlíme se, vypadá zkrátka spokojeně. Taťku vidí ve všední dny maximálně na tři hodinky večer ale to obvykle prospí. Ale když jede každých 14 dní s tátou za jeho rodiči na dvě hodinky, tak je naprosto v pohodě. Nevadí mu, ani když je s tátou a já jsem v jiné místnosti. Nechápejte to tak, že by mi to vadilo. Ale spíše si pokládám otázku, zda mám tedy předpokládat, že syn na mě nebude mít bůh ví jakou vazbu nikdy? Všude čtu, jaké hysterické záchvaty mají miminka když se vzdálí od maminky a já bych tu snad ani nemusela být. :mrgreen:

mám pocit, že já pro malýho první rok a půl skoro neexistovala -) to byl jen tatínek, tatínek a odložit se nechal všude a komukoli :think: od dvou let za mnou chodí i na záchod a za poslední rok zůstal u babičky přes noc jednou.....ony se ty preference dost mění, neboj, až budeš v „kurzu“ budeš řešit, jestli ti dá minutu o samotě ;)

Boruvka1991
Povídálka 38 příspěvků 16.01.19 07:40
@Anonymní píše:
Dobré ráno ženy. Říkám si, kdy začíná mít miminko vazbu na maminku? Mám tříměsíčního chlapečka a od narození ho mám víceméně neustále u sebe. Měsíc jsme teda zkoušeli učit spát v postýlce ale to se neujalo takže je se mnou u televize, ve sprše, v posteli, v šátku venku - když je vzhůru, tak mě má stále na dohled. Směje se na mě, mumláme, chovám, mazlíme se, vypadá zkrátka spokojeně. Taťku vidí ve všední dny maximálně na tři hodinky večer ale to obvykle prospí. Ale když jede každých 14 dní s tátou za jeho rodiči na dvě hodinky, tak je naprosto v pohodě. Nevadí mu, ani když je s tátou a já jsem v jiné místnosti. Nechápejte to tak, že by mi to vadilo. Ale spíše si pokládám otázku, zda mám tedy předpokládat, že syn na mě nebude mít bůh ví jakou vazbu nikdy? Všude čtu, jaké hysterické záchvaty mají miminka když se vzdálí od maminky a já bych tu snad ani nemusela být. :mrgreen:

Moje malá ma 15 měsíců a byla to samé, az zhruba po roce se to zmenilo. Když jsem doma a je s tátou v jiné místnosti je to ok, ale jakmile jdu treba jen vedle baraku do krámu neco nakoupit tak tu plakala dokud jsem neprisla :,( takže si to ted uzivej a neber to tak, ze by te nepotreboval :)

Trashpanda
Povídálka 24 příspěvků 16.01.19 09:59

Môj má šesť mesiacov a nejaký hysterický, keď opustím miestnosť tiež nie je. Separačná úzkosť sa objavuje v 2. polroku života ale nemusí sa vždy. Buď rada, že je malý v dobrej pohode. :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >