Miminko zábava

Anonymní
19.5.20 19:34

Miminko zábava

Jak často chodíte na procházky s mimi, které má dva měsíce, tři měsíce,… Mám výčitky že s ním nechodím často, ale prostě nemám náladu když se s mužem pohádáme. A když jsem s mimi doma, nevím jak ho zabavit, většinou leží brebtá nebo brečí, že chce pozornost, ale jakmile ho vezmu do náruče nemůžu se s ním pomazlit, prostě hledá prso i když není čas na kojení. Nemůžu se s ním jenom tak pomazlit ani po kojení, hračky ho ještě nezajímají a pak mám výčitky když ho nechám ležet nebo spát že jsem špatná máma. Bojím se taky jestli už ve dvou měsících vycítí že se máma s tátou na něčem dohadujou, máme doma těžší období. Měl to někdo podobně? Řeším ještě školu a možná i proto nemám náladu a mám obavy o mimi, že mu nedokážu dát tolik energie. Četla jsem že Mimi může mít poruchy na psychickém vývoji pokud se mu maminka dostatečně nevěnuje a stane se součástí hádky táta máma. Snažila jsem se to muži několikrát vysvětlit, ale on má pocit že hlas nezvyšuje a je těžké se tomu pak vyhnout. O tátu přijít nechceme. Jsou běžné poporodní deprese i po šestinedělí? Mám pocit, že mi teprve začaly. :think: :oops: Navíc se stresuju když kojím a mimi se mi odtrhne jakoby nechtěl pít, vzteká se a hledá prso dál. Kaká čurá, i tak se bojím jestli ze mě vypije dost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1798
19.5.20 19:35

Chodím dvakrát denně, protože doma by mi hrablo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
19.5.20 19:37

Jo děti vycítí, že doma nejste úplně v pohodě. Proč nechodíš ven? Snad je lepší se po nějaké hadce sebrat, jít se projít a vyčistit si hlavu, vychladnout a ne sedět doma v napjaté atmosféře. Pokud máš poporodní deprese, tak to řeš u odborníka, ty samy nezmizí s koncem sestinedeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10828
19.5.20 19:46

Dneska sem s ním byla venku 3×. Včera 1× venku a dlouho na zahradě. Chodíme často, navíc když začíná být hezky tak co doma. Když hledá prso tak mu ho dej, koj na požádání a ne podle hodinek. A s hadkami skoncujte, čím dřív tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
925
19.5.20 19:50

Sama píšeš, že když nejdete ven, tak je dítě protivné, takže to asi bude chtít se přemoci :nevim: jinak moc nechápu, proč máš výčitky, když spí, takhle malé děti přece prospí většinu dne… Když je vzhůru, ukazuje mu hračky, zpívej, mluv na něj, víc netřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5884
19.5.20 19:58

S dvou měsíční jsme byli venku hodně. Nebo doma prostě ležela v postýlce, občas v lehátku. Když neplakala, brebentila si rozhodně jsem neměla výčitky, raději učit taky i samostatnosti. Jak byla větší měla hrazdičku, štěrkatka. Dala jsem si ji k sobě do kuchyně na deku, hrála si… já semtam koukla, podala něco… u toho jsem uvařila, poklidila. Nevěnovala jsem se miminku 24 hodin denně. Ale samozřejmě jsme si i hráli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
19.5.20 20:04

Mám dvouměsíční dceru a vždy si s ní chvíli hraju a pak ji nechám v postýlce. Kouká na kolotoč a u toho si cvičí. Hrajeme si tak, že ji ukazují hračky, cvičím ji s nohama a rukama a miluje, když ji zrcadlim. Když naspuli pusu, zopakuji atd. A ona sama pak zrcadli mě. Ven chodím 2× denne, když jsem doma sama (se psem, dcera v šátku) a s přítelem na delší procházky s kočárkem. Občas si hrajeme na dece, jinak ji mám denně na bříšku. Procházky by ti podle mě spíš pomohla, já si vždycky vyčistím hlavu. S přítelem se taky občas pohadame, ale snažíme se, kvůli ní, krotit. Také ji zpívám a vypravují, ale chci, aby trávila čas i sama, navíc potřebuji doma něco udělát. Deprese bych řešila s odborníkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
19.5.20 20:05

Chodime ven kazdy den :) male jsem v tehle dobe hodne zpivala, vypravela, ukazovala cernobilocervene kontrastni karticky obrazky, nechavala na brisku a nebo jen lezet pod hrazdickou pozorovat hracky. Ale co si pamatuju, tak do 3 mesicu toho hodne naspala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
19.5.20 20:05

Mam miminko necele dva mesice. Ven chodime kazdy den alespon jednou. Kdyz nespinka, dam ho pod hrazdicku a kdyz se mu to uz nelibi, tak mu ukazuju ruzne hracky, rikam rikanky nebo ho chovam u sebe. Kdyz se chova, taky chce obcas prso. Kdyz chce, tak mu ho dam. Neresim jestli je zrovna cas na kojeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
19.5.20 20:06

Jo a kojim, jak si řekne, někdy ani skoro nepije, ale uklidňuje ji to. Časem bych se neřídila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
19.5.20 20:06

Jít ven je to nejlepší, co se s takovým miminem dá dělat. Doma by mi brzo hrablo. Kor pokud se hadate. Chce to jen se premoct a odejít, uvidíš, ze venku ti bude líp. A miminu taky. Teď je krásné nemusíš sebe ani mimino nijak oblikat. Prostě se rozhodnu, tak maximálně prebalim, hodím na sebe čistý tričko a jdu. Ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16100
19.5.20 20:59

Máme psa, takže dvě minimálně hodinové procházky denně musí být, i když se nechce, nebo je hnusně. Dcerka je pořád hodně spavá, takže bdělé chvíle trávím s ní - zpívám, dokola čtu oblíbená říkadla, a pak souvislejší příběh. Je jasné, že to ještě nevnímá, ale věřím, že se má na miminko hodně mluvit a zas tolik hlubokých myšlenek nemám :mrgreen: Takže čtu, co se líbí mně: Fimfárum, Medvídka Pú, Čmeláka Aninku. Taky zrcadlím její výrazy nebo se ji snažím rozesmát. Nechávám ji pást koníky a podle rad fyzioterapeutky cvičíme přetáčení (s tím začala sama, ale chytá nějaké blbé manýry, tak má cvičení na podporu správné techniky). Teď je jí 3,5 a už se hodně zajímá o hračky, brouká si, tak ji někdy nechávám, ležím vedle a čtu si. Je to velký rozdíl proti dvěma měsícům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.20 22:47

To vztekani u prsu a pritom stale „hledani“, jak to tu popisujes, mi malej dela taky. Jsem z toho nekdy uz celkem na nerv, ale vypozorovala jsem, ze kdyz ma velkej hlad tak to nedela a proste poradne pije. A ze nekdy kdyz se takhle vzteka, tak ho boli proste brisko a nevi co driv, jestli prdet, brecet, nebo jist. :D a s tou depresi-sama musis odhadnout, jestli uz vyhledat pomoc. U me treba ted taky vse horsi nez v sestinedeli, jsem mnohem unavenejsi a nekdy podrazdena a pak jsem hnusna na pritele nebo brecim. Ale vim ze je to z unavy, nekdy ted nemuzu usnout, ani kdyz malej spi… ale co mi opravdu pomaha je cerstvej vzduch a pohyb. Dnes jsem malyho zaparkovala v parku a lehla si na slunko a to mi fakt dobylo baterky! Hadka a blba nalada, to je spis o duvod vic ven jit, nez bejt doma😉 :wink: :wink: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat