Minimální doba kojení

3.11.19 20:46

Minimální doba kojení

Ahoj,
chtěla bych se zeptat jestli někdo ví, jakou nejkratší dobu je potřeba kojit, aby dítě mělo vytvořenou imunitu. Někde jsem četla, že dítě začíná mít vlastní imunitu už od 2 měsíce. Je to možné?

Em měla operaci atrézie jícnu hned po porodu a jak nás oddělily plus ten stres z toho, že jsem neviděla vlastní dítě celý týden, se mi mléko skoro zastavilo. Pak se mi to podařilo trochu rozkojit, ale hned jak mě ubytovali v Motole s ní, tak se mi produkce během dvou dnů dostala skoro na nulu. Opět se mi to podařilo rozkojit, ale množství je pořád menší a nedokážu uspokojit poptávku. Musím odstříkávat, protože musím zahušťovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7248
3.11.19 20:51

Dávej kolik můžeš. Imunita neimunita, každá dávka je pro dítě plus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13118
3.11.19 20:53

Proč musíš zahustovat? Odstrikavanim nikdy nedostaneš tolik co si vytáhne mimčo samo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10306
3.11.19 20:53

@lenithemonster myslím, že na takovou otázku nelze odpovědět - dítě není mašina, aby se spočítalo, že tolik a tolik MM utvoří tolik a tolik imunity

• já jsem nebyla kojená vůbec - jako dítě jsem byla pořád nemocná od 3 - 9 let, poté to přešlo a nyní jsem zdravá jako ryba, chytají mně jen rýmy nebo virozy a to jen tehdy, když jsem vyčerpaná, nespím atd.

a i dítě kojené 2 roky můžou být pořád nemocné
prostě pokud to nepůjde, tak to nepůjde, v UM je také spousta přidaných vitamínů a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48159
3.11.19 20:54

Já bych to kojení s vlivem na imunitu až tak nepřeceňovala - znám dost nekojených dětí zdravých jak řípa a kojených, co jdou z jedné nemoci do druhé (já mám teda kojené a zdravé :-D). Jinak každej den dobrej, takže místo truchlení, jak brzo už to nešlo, bych se radovala, jak dlouho to šlo. A nebude to tak, že do nějaký doby se nic nepočítá a od nějaký doby už je zas jedno, zda se kojí nebo ne, těch vlivů bude spousta, každé dítě je jiné. Já když měla svoje zdravotní problémy, dr. říkala, že ty první 4 měsíce jsou nejzásadnější, ale ony na to žádné výzkumy nejspíš nebudou. Blbé je, že nemůžeš kojit přímo, ten přímý kontakt a sání je na tvorbu mléka nad všechny odsávačky, ale fakt bych to brala tak, že každá kapka se počítá. Popř. jestli tomu chceš nějak napomoct, můžeš zkusit poprosit o radu nějakou rozumnou laktační poradkyni, třeba by dala tipy i s tím odsáváním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5132
3.11.19 20:58

Ja kojila velmi kratkou dobu a syn je zdravy jako ripa.
Naopak mam v okruhu kojene deti treba i do 2,5 let a jsou stale na hromade, x antibiotik, lehci virozy, laringitidy.
Takze asi tak, kus od kusu je to jine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
3.11.19 21:16

První dítě jsem prakticky od začátku měla na UM, druhému jsem odsávala MM do devíti měsíců a jsou nemocní oba stejně, ten mladší dokonce trpí na ekzém, i když by kojení měla být prevence těchto problémů. Takže bych se tím nestresovala, co se ti podaří, to miminku dej, dneska jsou UM kvalitní, hlavně aby malé prospívalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 21:17

@Kriss Tina kvůli té atrézii jícnu… narodila se s nespojeným jícnem a teď ho má jako přesýpací hodiny a víc ji hrozí reflux, tzn. zahušťování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10717
3.11.19 21:19

Hlavně si nenech nakukat, že kojení má nějaký extra vliv na imunitu. Nepopírám, že to je pro dítě to nejlepší, ale dítě se bez toho klidně obejde. První dítě mám minimálně kojené a je naprosto zdravé. Druhé kojím už dva roky a nemocné je každou chvíli. Nestresuj se, užívej mateřství ať už kojíš nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6494
3.11.19 21:39

@lenithemonster Je to beztak individualni. Nestresuj se tim a uzivej si mimino. Ja nebyla kojena vubec a dokud na me moji 3 „dlouhodobe kojeni chcipaci prvni kategorie“ nezacali plivat svoje bacily, byla jsem zdrava jako ripa. Ve skole jsem krom detskych nemoci chybela tyden s kaslem, tyden se strevni chripkou a tyden s anginou za celych 12 let. Moje deti by mely mit imunitu jak z olova, ale prdlajz (kojene 8m - ta je nejzdravejsi, 14m - nejvetsi chcipak a 22m - primereny chcipak, ale marodi taky dost). :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama