Mít či nemít druhé dítko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 13:26
Mít či nemít druhé dítko?

Dobrý den, omlouvám se za anonym ale je to pro mě choulostivé téma. Jak název napovídá mít či nemít? Vím že většina z vás mi řekne že je to jen moje věc jak se rozhodnu ale já vážně nevím jak se rozhodnout.
Jde o to že s manželem máme 20měsíční holčičku a tak nějak se došlo na téma druhé dítě. To by nebyl problém s manželem bychom chtěli druhé dítko, ale problém je ve financích a místě. Máme malý domeček se zahradou a teď nám to prostorově vyhovuje, malá má dost místa na hraní atd. Jenže jak by bylo druhé mimi tak nevím jak bychom se potlačili. Kupovat nový-větší dům nepřichází do úvahu a ani nějaká přístavba či přestavba.
Moje otázka tedy je: Mít druhé dítko na úkor prostoru a financí?
P. S.nežijeme v žádné vile či luxusu
Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 16.10.14 13:29

Nemít, rozvést se a nechat si trvalou. A alou :mrgreen:

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 13:30
@Anonymní píše:
Dobrý den, omlouvám se za anonym ale je to pro mě choulostivé téma. Jak název napovídá mít či nemít? Vím že většina z vás mi řekne že je to jen moje věc jak se rozhodnu ale já vážně nevím jak se rozhodnout.
Jde o to že s manželem máme 20měsíční holčičku a tak nějak se došlo na téma druhé dítě. To by nebyl problém s manželem bychom chtěli druhé dítko, ale problém je ve financích a místě. Máme malý domeček se zahradou a teď nám to prostorově vyhovuje, malá má dost místa na hraní atd. Jenže jak by bylo druhé mimi tak nevím jak bychom se potlačili. Kupovat nový-větší dům nepřichází do úvahu a ani nějaká přístavba či přestavba.
Moje otázka tedy je: Mít druhé dítko na úkor prostoru a financí?
P. S.nežijeme v žádné vile či luxusu
Děkuji za odpovědi.

ne - v tvem pripade bych do toho nesla za techle podmínek. Vazila bych si a užívala naplno toho jednoho prcka a tomu bych dala vsechno :kytka: nemá cenu delat něco na ukor neceho :roll:

Teeeri
Echt Kelišová 8583 příspěvků 16.10.14 13:30

Tak spíš to zní, že chceš slyšet, že ne :-) Jedináček je jedináček. My čekáme druhé a taky nemáme luxus, ale dvě děti jsme prostě chtěli. Aby měla malá sourozence, parťáka.
Asi bych zvážila všechna pro a proti :) :hug: Dobrý je zvážit i věk :) tak ať to dopadne jakkoliv hodně štěstí!

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 16.10.14 13:32

Za mě, druhé bych si pořídila, místem a financemi uskromnila. Znám rodinu co vychovala 4 děti v 2+1 a jak se jim všechny povedly (a hlavně v 18 vypadly z domu a osamostatnily se a neseděly u maminky do 30 :mrgreen: ).

Misule91
Kecalka 114 příspěvků 16.10.14 13:33

Nelíbí se mi, že si lidi nepořizují děti kvůli penězům…záleží na tom jestli byste byli na hraně a nebo se jen museli uskromnit ale podle mě pak všechno zařídí okolnosti…sice nepojedete na dovolenou, nebudete mít na kaviár a šáno ale budete mít radost z dětí…určitě by to nějak šlo, jen záleží na vás jak si to doma zorganizujete ;)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 16.10.14 13:33

Tak prostor bych neřešila..a na úkor financí..to je dost široký pojem. pokud vám po zaplacení bytu zbývá 10000, šla bych do toho, pokud 4000, to asi ne

cverunka
Závislačka 2843 příspěvků 16.10.14 13:34

Tak ono záleží na prioritách. Když někdo dítě opravdu chce, rád se „potlačí“ a neřeší, že bude mít starší méně místa na hraní :nevim: Finance jsou jiná věc, to už si musíte spočítat, zda jste schopni vyjít i s 2. prckem.

ixule
Vesmírná mluvilka 34982 příspěvků 16.10.14 13:35

Také máme malý domeček a když se vejde jedno dítko, vejdou se i dvě, snad nepotřebují každé svůj hrací prostor ne? Mě to přišlo s jedním takové nějak neúplné a malej má teď parťáka :palec: Je to sice zatím mimi, ale nádherně na sebe reagují a je super vidět, jak se mají rádi :palec: Vždy jsem z toho na měkko, protože já to nikdy nezažila :( Navíc náklady už nejsou takové, člověk už ví přesně co potřebuje a co ne, navíc má dost po starším. Až budou větší, bude to horší, ale to už budu snad zase pracovat :palec: Jestli jsi takhle spokojená, tak druhé dítko není povinnost :palec:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.10.14 13:37

Záleží na tom, co je malý domek ;) Jak to teď máte rozložené, že vám to vyhovuje a kde by vám mimino překáželo.

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 16.10.14 13:41

Dokážete druhé uživit? Pokud se budete muset jen trochu uskromnit a odpustit si párkrát večeři v restauraci, zbytečné oblečení atp, tak bych do toho šla. Dítě je k nezaplacení a stojí za to si odpustit něco navíc, co k životu nepotřebujete.

Verunecka289
Závislačka 3430 příspěvků 16.10.14 13:42

Záleží co konkrétně znamená problém ve financích :nevim: jako pokud vycházíte tak, tak-nešla bych do toho :nevim:

Martisek79
Kecalka 194 příspěvků 16.10.14 13:43

@JayLee to byl vtip nebo to myslíš fakt vážně?
Jsem dneska nějaká natvrdlá, asi…Vyrostla jsem jako jedináček ve velikánském pokojíčku s plno panenkama, ale pořád mi bylo strašně smutno a po rodičích jsem chtěla sourozence, teď mám dva kluky v pidipokojíčku v bytě 2+1 a jsme všichni šťastní :hug:

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 16.10.14 13:44
@cverunka píše:
Tak ono záleží na prioritách. Když někdo dítě opravdu chce, rád se „potlačí“ a neřeší, že bude mít starší méně místa na hraní :nevim: Finance jsou jiná věc, to už si musíte spočítat, zda jste schopni vyjít i s 2. prckem.

To už tu jednou taky bylo. Řešilo se, jestli je lepší jedináčkovi dopřát značkové oblečení, mobily, tablety, dovolené, nebo sourozence.. Jak jsi psala, je to o prioritách.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 13:48
@Martisek79 píše:
@JayLee to byl vtip nebo to myslíš fakt vážně?
Jsem dneska nějaká natvrdlá, asi…Vyrostla jsem jako jedináček ve velikánském pokojíčku s plno panenkama, ale pořád mi bylo strašně smutno a po rodičích jsem chtěla sourozence, teď mám dva kluky v pidipokojíčku v bytě 2+1 a jsme všichni šťastní :hug:

ja jsem taky jedináček a vyrůstala jsem v rodinym baraku 4+1 a nikdy jsem po sourozenci netoužila - ani omylem. Mela jsem vse pro sebe ač jsem nebyla zadnej rozmachanek a oceňuju to i tedka pac když vidim kolem jak se sourozenci pak hadaji o majetky po rocicich nebo bracha zadluzi rodice atd tak docela mazec. Mam dve deti ac jsem chtěla puvodne jedno ale manzel si pral dve a vysel nam jak kluk tak holka a ano je to uzasny a moc super ale mame 4+1 120 m2 a nedokazu si představit mit mensi bydleni :kytka: mam rada prostor a ne nejaky mackani a uskromnovani se v 2+1 to je pak ponorka pro všechny na ukor neceho dalšího a nekoho a musí se to logicky odrazet i nekde jinde ze jo :kytka: ale tohle mame kazdej nejak nastaveny takze v tomhle ty asi nepochopíš me a ja zas tebe pac mame uplne jinej názor a zaklad v kterym jsme vyrostli :kytka:takze je to opravdu jen o tech prioritách jaky kdo ma :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >