Co s miminkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jsem.to.ja
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 15.10.14 18:16
co s miminkem?

Dámy, ženy, děvčata! Jsem tu s další várkou zvídavých otázek :) Mám jedenáctitýdenního chlapečka a nejsem si moc jistá v kramflecích, jak a co s ním přes den podnikat…bojím se, že ho budu málo rozvíjet a stimulovat. Pokud bude mít nějaká zkušenější maminka čas a chuť, prosím, aby se vyjádřila k tomu, jak to u nás funguje, jestli se miminku dost věnuju…děkuju!

Ráno se malý budí v cca 7 hodin, pak ještě chvilku sám leží v posteli, povídá si, pak za ním přijdu a povídám mu, říkám básničky, blbneme, pase koníčky. Potom ho dám do vrnícího křesílka nebo si ho položím do klína a snídám, mluvím na něj. Pak jedeme na procházku nebo do města podle toho, co je potřeba, tam jsme cca 2 - 3 hodiny. Po návratu kojím, pak zase povídání, koníčci, hrazdička nebo nosím ho po bytě na tygříka a následuje kratší spánek. Pak zase na dvě až tři hodiny ven, krmení, povídání, říkanky, blbosti, koupání, krmení a uspávání. Někdy má přes den problémy se spaním doma, tak ho dám do křesílka, vařím nebo jsem na pc. Když je vzhůru, skoro pořád na něj mluvím, občas ho pohladím. Hračky ho moc nezajímají, ani ta hrazdička, ale na chvilku to zkouším. Jinak jednoduché říkanky „paci paci“, „tluče bubeníček“, popř. si vymýšlím kravinku typu „očičkama koukáme“ a pohladím mu oči a tak jedu po celém těle. Myslíte, že je to dostatečné jeho věku?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 15.10.14 18:27

Tak s říkankama na něj chod´,až mu bude minimálně rok a půl :lol: :mrgreen:
Jinak ho rozbal z plín, nasad´fusekle, dej protičůrací podložku a co nejvíc pod hrazdičku, kam SAMOZŘEJMĚ umístíš hračky co nejníže, aby na ně dosáhl, ne se jen koukal, dáš mu chrastítka do boků a necháš ho si hrát( cvičit úchop ). Nebo deka u tebe v kuchyni, at´tě pozoruje a klidně u toho usne.
K tomu ho polož na bříško a dej opodál hračky, at´má motivaci.
Nebo ho rozbal a to stejné s ním můžeš dělat po jeho boku.
Důležitý je ted´motorický rozvoj, básničky asi těžko pochopí ;)

Denisa56
Kelišová 6562 příspěvků 15.10.14 18:27

Řekla bych, že je to možná až moc. Píšeš, že když je vzhůru, pořád na něj mluvíš. Možná bys ho měla taky nechat aby si sám objevoval, koukal, na něco se soistředil, začaly ho zajímat hračky apod. Tím, že ho pořád nějak stimuluješ, ho vlastně rozptyluješ a on nemá šanci si zkoumat po svém. Děláš to dobře, že se mu hodně vnuješ, ale trochu bych ubrala.

Erkata
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 15.10.14 18:28

Dovolim se jen pripojit k tomuto dotazu. Mám 7 týdenní, ale už řeším také jak se věnovat abych dostatečně stimulovala.

kitty123
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 15.10.14 18:28

Ja myslim ze se mu venujes dost :kytka: taky mam porad pochyby, jestli se detem dost venuju, tak snad je to normalni :mrgreen:

Ballnejka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 15.10.14 18:29

Já myslím, že určitě.. 11týdenní miminko je opravdu ještě prcek, takže zase extrémně moc pozornosti taky nepotřebuje. Já jsem dceři třeba hodně zpívala, u toho většinou byla v klidu a neřvala :mrgreen:

blumen
Hvězda diskuse 46815 příspěvků 15.10.14 18:31

Vzdyt vic se mu uz venovat nemuzes :D

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 15.10.14 18:36

Já myslím, že se mu věnuješ dost a moc pěkně. Ono je taky třeba, aby se dítko umělo zabavit samo - třeba jen tím, že tě pozoruje při nějaké činnosti. Znám případy, kdy, když to maminka s péčí přehánělo, si dítě neumělo (později - ve dvou třech letech) hrát samo a pořád ji vyžadovalo. A to taky není úplně ok.

DiváBára
Kecalka 314 příspěvků 15.10.14 18:41

@jsem.to.V bas­nickach a rikadlech pekne pokracuj, uvidis jak nadherne bude reagovat, az to bude trochu chapat..s mym petimesicnim synem to tak delame od narozeni a ted skoro v pul roce, staci kdyz jen reknu Polamal se mravenecek, tak se totalne teteli blahem a kdyz mu basnicky ukazuju napr. Koulela se brambora, tak se smeje jako hrom a staci ukazat leporelo, tak nozickama kope takovou radosti, za je to proste nadhera to pozorovat :srdce: je na to proste zvykly ;)

škoulinka
Extra třída :D 14578 příspěvků 15.10.14 18:51

@jsem.to.ja vůbec neměj výčitky, věnuješ se mu až mooooc. Mám druhou holčičku od července a vzhledem k první, která chodí do škola a musím se také věnovat jí, na miminko ani tolik času jako ty nemám. Jak psaly holky, třeba když vařím, tak malá je na hrací dece a mlátí do zavěšených zvířátek a něco si povídá a ani mě k tomu nepotřebuje. Dokud je spokojená, nechám ji, když začne fňukat mám ji v lehátku a pozoruje mě. Celý den na ní nemluvím. Tak ať se vám daří a dej na mateřský instinkt :mavam:

jsem.to.ja
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 15.10.14 18:53

Dekuju za nazory! Rozbaluju ho rano a vecer, nechavam tak 15 inut vykopat, jezdime na kole, delam s nozkama houpy houpy a nechavam ho pak chvilku samotneho bez pleny. Uchop trenujeme a s prsticky na rukou delame „to je mama, to je tata…“, aby uvolnoval pesticky. Basnicky a rikadla bych prave rada ponechala, myslim, ze to vnima i takhle male mimco a ze ho to brzo zacne bavit. Mate pravdu, mela bych a chtela casteji nechavat samotneho, ale on to vydrzi chvili, brouka si a za chvili zacne nadavat a pak plakat…

jsem.to.ja
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 15.10.14 18:55

Dekuju za nazory! Rozbaluju ho rano a vecer, nechavam tak 15 inut vykopat, jezdime na kole, delam s nozkama houpy houpy a nechavam ho pak chvilku samotneho bez pleny. Uchop trenujeme a s prsticky na rukou delame „to je mama, to je tata…“, aby uvolnoval pesticky. Basnicky a rikadla bych prave rada ponechala, myslim, ze to vnima i takhle male mimco a ze ho to brzo zacne bavit. Mate pravdu, mela bych a chtela casteji nechavat samotneho, ale on to vydrzi chvili, brouka si a za chvili zacne nadavat a pak plakat…

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 15.10.14 19:17
@jsem.to.ja píše:
mela bych a chtela casteji nechavat samotneho, ale on to vydrzi chvili, brouka si a za chvili zacne nadavat a pak plakat…

proč asi…

jsem.to.ja
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 15.10.14 19:22

@berry4 Asi proto, ze chce slyset basnicku :) Ne vazne - proto, ze je jeste dost malej a kdyz ho nezajimaji hracky, tak chce mamu…Chapu, ze ho musim ucit byt dele sam, ale nenecham ho vyrvat do mrtva…

Denisa56
Kelišová 6562 příspěvků 15.10.14 19:25

@jsem.to.ja Zvykej ho i na tu samostatnost. Ono mezi námi, tuhle frekvenci věnování nemůžeš vydržet donekonečna, je potřeba, aby se uměl zabavit i sám, něčím se zaujmout, vyhrát si. Kvůli tobě, ale hlavně kvůli němu. Jinak je to moc hezký, jak se mu věnuješ, líbí se mi to, ale trošku to zkoriguj a dej mu prostor pro vlastní vnímání. I ten krátký pláč a fňukání k tomu patří.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >