Mladá učitelka a diskotéky, kluby apod.

Anonymní
6.10.19 13:01

Mladá učitelka a diskotéky, kluby apod.

Jsem učitelka čerstvě po škole, učím svůj první školní rok na gymnáziu ve městě blízkém mému bydlišti. Na školu chodí i dost studentů přímo z mého města.
Včera jsem šla na akci v místním klubu - něco mezi koncertem a zábavou. Chvilku jsem se bavila, ale poté, co jsem vedle sebe na parketu viděla několik studentů z naší školy, jsem ztratila náladu a šla raději domů.
Dneska nad tím ale přemýšlím a říkám si, zda to nebylo zbytečné. Je mi 24 let, za zábavou jsem vždycky chodila ráda a asi se mi toho nechce vzdávat.
Můžu jít z vašeho pohledu s klidným svědomím na takové akce? Popíjet pivo, víno, dát si panáka, bavit se s přáteli a tancovat? Samozřejmě v mezích slušnosti - nepadat, nemotat se, nezvracet, nepopijet se studenty, raději tam s nimi ani nemluvit atd. :lol:

Jak píšu, jsem celkem akční člověk a nechce se mi toho vzdávat. Ale zároveň mě moje práce moc baví a chci v ní být dobrá. Kdyby to mělo pro mě znamenat minusové body, odpustím si to.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20046
6.10.19 13:04

A proč bys ve svém volném čase nemohla jít na akci? Máš to snad v pracovní smlouvě zakázáno? Pokud nebudeš pobuřovat a kazit dobré jméno školy, tak je čistě na tobě, jak budeš trávit svůj volný čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17082
6.10.19 13:07

V mezich slusnosti určitě ano. Dostanes tu sice odpovedi, ze co je komu do toho, co delas ve volnem case, presto si myslim, ze jako ucitel mas jisty moralni verejny status, za ktery by jsi nemela zajit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47094
6.10.19 13:11

No a? Kde je problem?
Uc. jsou velmi dobre spolecnice, kdyz se jde slavit, parit a vetsina jsou ve veku moji mamky :mrgreen:. Obcas je potreba se uvolnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20775
6.10.19 13:12
@Cuddy píše:
V mezich slusnosti určitě ano. Dostanes tu sice odpovedi, ze co je komu do toho, co delas ve volnem case, presto si myslim, ze jako ucitel mas jisty moralni verejny status, za ktery by jsi nemela zajit.

Souhlasím. Sice učiteli nikdo nemůže nařídit, aby ve volném čase seděla doma, maximálně vyrazil do knihovny, ale na druhou stranu cítím jako nevhodné, aby se učitel veřejně namazal, hulákal, kácel popelnice, třeba i kouřil. Pak, to, co káže ve škole, vyzní jako prázdná fráze a ztratí tím na autoritě. Ale to je můj osobní pocit. Pokud chodí tancovat a bavit se, to opravdu není nic, co by učiteli mohl kdokoli vytýkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2417
6.10.19 13:14

Kdybych viděla pařit s námi učitelku, asi bych k ní ztratila respekt a říkala si pak, na co si to tu před námi ve třídě hraje…
Ale chápu, že jsi mladá a chceš se bavit. Bavit se můžeš mimo město, kde učíš. I ty se budeš cítit líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22476
6.10.19 13:17

A proč bys nemohla? pokud nebudeš dělat někde scény, zvracet, hulákat… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
6.10.19 13:19

Mě by bavící se učitelka nevadila, ale být tebou, tak si fakt dávám pozor, ať to neprezenu. Aby nekolovaly tvoje fotky po škole, jak tancujes na stole a následně zvracis v parku ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21549
6.10.19 13:20

Já bych se tam necítila dobře, na parketě mezi studenty, asi bych jezdila pařit jinam…

Navíc v dnešní době můžeš viset na něčím FB dřív než dojdeš domů… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6247
6.10.19 13:20

Jako dospělá bych řekla proč ne… Ale když si vzpomenu na školní léta, kdy jsem chodila pařit, nevím, jestli bych měla respekt před učitelkou, která by do sebe v sobotu na diskárně klopila panáky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 13:22
@Anonymní píše:
Jsem učitelka čerstvě po škole, učím svůj první školní rok na gymnáziu ve městě blízkém mému bydlišti. Na školu chodí i dost studentů přímo z mého města.
Včera jsem šla na akci v místním klubu - něco mezi koncertem a zábavou. Chvilku jsem se bavila, ale poté, co jsem vedle sebe na parketu viděla několik studentů z naší školy, jsem ztratila náladu a šla raději domů.
Dneska nad tím ale přemýšlím a říkám si, zda to nebylo zbytečné. Je mi 24 let, za zábavou jsem vždycky chodila ráda a asi se mi toho nechce vzdávat.
Můžu jít z vašeho pohledu s klidným svědomím na takové akce? Popíjet pivo, víno, dát si panáka, bavit se s přáteli a tancovat? Samozřejmě v mezích slušnosti - nepadat, nemotat se, nezvracet, nepopijet se studenty, raději tam s nimi ani nemluvit atd. :lol:Jak píšu, jsem celkem akční člověk a nechce se mi toho vzdávat. Ale zároveň mě moje práce moc baví a chci v ní být dobrá. Kdyby to mělo pro mě znamenat minusové body, odpustím si to.

Tam jde o to zásadně s nimi nemluvit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.10.19 13:22

@Cuddy @atominnka @Hojuza
To jsem nedělala ani dříve :D samozřejmě bych se neopila tak, abych tancovala na stole, zvracela, hulákala atd. Když si dopřeji trošku více alkoholu, tak akorát někdy trošku odvázaněji tancuju. Ale pořád to nebývá nic, co by vyčnívalo oproti ostatním. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
4763
6.10.19 13:23

My mladé i starší učitele z gymplu na nejrůznějších akcích běžně potkávali a nikdy jsme neměli problém. Byli jsme dost chytří na to abychom věděli že učitele po skončení nezavřou do krabic a neuloží v kabinetu. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
6.10.19 13:25

Já jsem byla vždy velice akční člověk, po diskotékách a klubech jsem trávila celé víkendy. Jsem VŠ, ve střední manažerské pozici, žádný blb, slušně vydelavajici. O děti a domácnost se starám perfektně, všude máme čisto, chodíme čistě oblečení, umytí, upravení. To jestli se chodíš bavit, nevypovídá nic o tvém morálním statusu a naopak mě bys aspoň připadala normální. Jen se bav a užívej mladí. A upřímně, já to umim rozjet i teď, kdy už je mi 40+.
Např. Letos jsem byla prvně v životě na festaku a bylo to skvělý, že už plánuji příští rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22476
6.10.19 13:26
@Heivka píše:
My mladé i starší učitele z gymplu na nejrůznějších akcích běžně potkávali a nikdy jsme neměli problém. Byli jsme dost chytří na to abychom věděli že učitele po skončení nezavřou do krabic a neuloží v kabinetu. :mrgreen:

asi tak, taky jsme na gymplu potkávali mladé učitele o víkendech večer venku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama