Modře prosvítající bulka pod kůží

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kazimíra Olejovka
Kecalka 327 příspěvků 22.10.18 14:12
Modře prosvítající bulka pod kůží

Ahoj holky,

dcerka má asi měsíc bulku pod kůží nad loktem na vnější straně ruky. Nevěnovali jsme tomu moc pozornost, protože byla hodně poštípaná a vždy když má štípance má je hodně oteklé a tvrdé. Mimochodem všechno si drbe do krve a následně strupy strhává, takže dost často se ráno probudí a má na prostěradle krev. A to i když mažeme několikrát.

K té bulce…je tvrdá a modře prosvítá, ale jen lehce, jako malá modřinka. Dcera si nestěžuje, ani o tom neví, jen když jí to někdo zkoumá, tak říká, že to bolí, ale nijak kvůli tomu nevyvádí.

Dostala žádanku na sono, jsme objednaní, ale první volný termín je až za 14 dní a do té doby se asi ukoušu nervozitou a strachem.

Doktorka tvrdí, že to od štípance není, že jí to částečně přijde, jako by tam měla vyrůst bradavice a částečně jako kdyby pod kůží byl shluk nějakých cév. Jenže prostě neví a tak jdem na sono.

Tak nějak předpokládám, že tuková bulka není modrá, takže to logicky bude něco jiného.

Máte s tím někdo zkušenost? Co by to mohlo být? Googlit umím, ale znám ty následky :mrgreen:, tak jdu raději sem :mrgreen:.

Děkuju.

PS: Ne, nečekám diagnózu, spíš se o tom pobavit a trochu uvolnit to napětí, kterého jsem plná ;).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kakika
Neúnavná pisatelka 15073 příspěvků 22.10.18 14:16

@Kazimíra Olejovka zkusit jiné pracoviště se sono? U nás se neobjednává, prostě si lidi počkají. Asi bych spíš zvládla půldenní čekání s dítětem v čekárně, než 14 dní napětí…

chs.jasmin
Echt Kelišová 8134 příspěvků 22.10.18 14:18

Ahoj,

nevím jak u velkého dítěte, zda se to může objevit i později. Ale modrá bulka pod kuží může být i hemangiom. Dcera měla cévní (červený), ale existují i podkožní, které vypadají jak ty popisuješ. ale setkala jsem se s tím jen u miminek, ale zase až tak moc jsem to nezkoumala :think: jinak dceři kvůli tomu dělali také sono.

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2009 příspěvků 22.10.18 14:29

Také bych nevydržela čekat ,tak dlouho a kousat se co to bude??!!! Zajela bych do většího města,kde je sono a tam se neobjednává. Prostě se dojde a čeká se ,kdy dojdu na řadu. Za ty nervy by mi to stálo.....může to být opravdu cokoliv.

kacenka.sks
Kecalka 491 příspěvků 22.10.18 14:29

Ahoj, tukova bulka asi ne, ta ma stejnou barvu jako kuze, a kdyz na ni zatlacis, " utece" vedle :-) navic je mekka. Ale ja jsem mela aterom,tvrda bulka, vznika ucpáním poru ve kterem se hromadi mazek. Takova blbost, ale jednoho dne to muze zmodrat a zahnisat a musi se to vycistit a porom nejlip chirurgicky vyndat. Neni to ale nic hrozneho,tak preju at je to jen toto.

Evelýna 1
Kecalka 378 příspěvků 5 inzerátů 22.10.18 14:38

@Kazimíra Olejovka
Není pravda, že tuková kulička nemůže být modrá. Dcera ji má od narození u klíční kosti a stačí, když si dá tričko, které se jí o kuličku tře a ona se více prokrví. Taky v ní měla zánět a to byla kulička fialová.

Ještě dodám, že dceru kulička bolí jen když na ni zatlačím, v klidu o ní ani neví.

ivašot.
Kelišová 6862 příspěvků 22.10.18 14:42

Mě by také napadl hemangiom

Kazimíra Olejovka
Kecalka 327 příspěvků 22.10.18 15:36

@kotýsek Doktorka mi doporučila pracoviště s nejkratší objednací dobou - bavíme se o Praze.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 327 příspěvků 06.11.18 10:16
Výsledek SONO

Tak máme za sebou SONO. Výsledek? Stále se neví, co to je - kontrolní SONO za 14 dní, jak se vyvíjí. Už teď je ale vidět, že povrch kůže je čím dál tím víc modřejší. Jsem z toho na nervy.

" Do místa rezistence se promítá oválný útvar smíšené echogenity 10×6 mm. V hlubší vrstvě je patrná srpkovitá hypoechogenní část. Povrchověji umístěná část útvaru je hyperechogenější s drobnými tečkovitými útvary - nejspíše odpovídající kalcifikacím. Útvar nesouvisí s cévou, není přítomná perfuze."

kacenka.sks
Kecalka 491 příspěvků 08.11.18 21:01

Ahoj,to je hrozne to čekání. A to ti ani neřekli co by to eventuálně mohlo být? Asi bych se zbláznila.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8134 příspěvků 09.11.18 10:44
@Kazimíra Olejovka píše:
Tak máme za sebou SONO. Výsledek? Stále se neví, co to je - kontrolní SONO za 14 dní, jak se vyvíjí. Už teď je ale vidět, že povrch kůže je čím dál tím víc modřejší. Jsem z toho na nervy." Do místa rezistence se promítá oválný útvar smíšené echogenity 10×6 mm. V hlubší vrstvě je patrná srpkovitá hypoechogenní část. Povrchověji umístěná část útvaru je hyperechogenější s drobnými tečkovitými útvary - nejspíše odpovídající kalcifikacím. Útvar nesouvisí s cévou, není přítomná perfuze."
:zed: Ani náznak toho, co by to mohlo být? Ale zase když to není vyživované a nesouvisí s cévou, tak je to dobře, ne? :think: No na všem hledejme něco pozitivního = už je sledovaná a lékaři o tom ví. Být to něco špatného, tak asi hned jednají, nařídí biopsii…
Mimi08
Povídálka 16 příspěvků 11.11.18 21:45

@Kazimíra Olejovka Já mám přes 5 let úplně to samé jak popisuješ. Modrá bulka nad loktem akorát na vnitřní straně, vypadá to jako modřinka, ale když po tom silněji přejedu, tak cítím bulku. Normálně mě to nebolí, ale když na to zatlačím bolí to jako modřina. Byla jsem na kontrole přes známého u nějakého profi doktora v Plzni - jméno si už nepamatuji. Řekl mi, že je to nějaká výduť a není to životu nebezpečné, už si nepamatuji přesně, co říkal. Jo a ještě dodám, že to trosku cítím, když tu ruku více namáhám a občas je více modřejsi. Držím palce, aby vše bylo v pořádku! :srdce:

MartinKa36
Závislačka 3530 příspěvků 12.11.18 01:18

hemangiom - je vhodné se obědnat na sono CNS (mozku) . Kolega v praci hral fotbal a kuli teto vadě zemřel na krvácení do mozku.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 327 příspěvků 05.12.18 09:04
Výsledek

@kacenka.sks @chs.jasmin @Mimi08 @MartinKa36

Kontrolní SONO - útvar roste, pozvánka na biopsii na kožní - na kožní konstatovali, že se jedná o pilomatrixom (nezhoubný nádor) - v lednu se máme objednat na vyndání, biopsie se nekonala - prý zbytečné, že by to šlo ven tak i tak.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8134 příspěvků 05.12.18 09:15
@Kazimíra Olejovka píše:
@kacenka.sks @chs.jasmin @Mimi08 @MartinKa36Kon­trolní SONO - útvar roste, pozvánka na biopsii na kožní - na kožní konstatovali, že se jedná o pilomatrixom (nezhoubný nádor) - v lednu se máme objednat na vyndání, biopsie se nekonala - prý zbytečné, že by to šlo ven tak i tak.

Tyjo, ale asi to v závěru hůř zní, než jak to ve skutečnosti je, co? :think: Alespon, že už víte co to je - bude se pak sledovat? Sama jsem měla nezhoubný a měla bych správně co dva roky chodit na kontroly :oops: letos bych měla jít po druhé a ještě jsem nebyla ani jednou :oops:

Přeji, aby to v ledn šlo jak po másle a vše dobře dopadlo a bylo už jen dobře :kytka: a taky, že bude!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >