Moje matka-už nevím jak dál

13496
27.7.10 14:46

Moje matka-už nevím jak dál

Nevim zda to bylo spravne rozhodnuti sem napsat,protoze je mi naprosto jasne,ze spousta z vas tohle vubec nepochopi..Nepochopi,jak nekdo muze mit s matkou takovy vztah..Proto prosim ty,kterym se takovy „vztah“hnusi,at mi nepisou kazani,proste to zmenit nejde i kdybychom obe chtely-ale my nechceme.
S mou matkou mam velmi spatny vztah uz od ditete,vychovavala me sama,dle jejich slov se mi snazila dat to nejlepsi,no ja to tak nevidela-ale o to nejde.
V 17ti me vyhodila z domu,at se o sebe postaram,tak jsem se starala a nemuzu si stezovat,nikdy jsem se nemela spatne.
Ani jedna z nas te druhe nikdy nezavolala,aby se zeptala jak se mame,co zivot atd.
V dobe kdy jsem u ni jiz nebydlela me treba potkala na ulici a radeji presla na druhou stranu chodniku,jen aby me nemusela pozdravit.
No nemela jsem ji to za zle,do ted ji nemam co rict,nemam k ni uctu(ja vim je to ma matka ale opravdu nemam),uvnitr sebe necitim jakykoliv cit-snad jen nenavist.Myslete si o me co chcete,ale je to tak.
Ma matka o me mluvi velmi spatne po cele rodine,nikdy se se mnou nebavi,snazila jsem se to parkrat urovnat,ale vzdy se to vratilo tak kde bylo predtim.
Kdyz jsem byla tehotna,matka me psychicky a citove tak vydirala,ze jsem z toho vseho mela i bouracku a byla ve spitale.
Mala se narodila,matka sem prisla jen se na ni podivat,ale ze by mi navrhla hlidani-to ne.
Tak sem ji prestala zvat,pak tady chodila,delala sceny,proste totalni divadlo,kdyz jsem ji neumoznila malou videt,tak si vsude stezovala,me vsichni volali,co blbnu,ze jsem blba…
Tak od roku dcerky tady chodi,maji super stav,mala k ni chodi i na par dni,proste si to obe uzivaji,ja se snazim o normalni kratkou komunikaci,aby vse bylo ok a ona nemela duvod si stezovat.
No ted se to vsechno bohuzel vyhrotilo velmi spatnnym smerem.O vikendu jsem je jela navstivit na chalupu,bohuzel matka mela porad takove kecy,ze uz jsem se neudrzela a rekla ji,at zavre pusu,ze ji neminim stale poslouchat.zacala priserne scena,kdy me urazela,ja uz si to nenechala libit,tak jsem ji to vracela,do toho tam teta zavolala strejdu,ten po me rval a v tom vsem stala mala a brecela,drzela se me za nohu a chtela jet se mnou domu.Tohle jsem nikdy nechtela dopustit,aby musela videt,jak to po sobe lide rvou.
Matka mi pak ve zlosti rekla,ze jsem pro ni kurva,ktera nedelala nic jineho,nez roztahovala nohy za penize,v tu chvili mi vyletela ruku a kdyby neuhla,tak bych ji dala facku(asi nepochopitelne ze?).Netrapi me az tam moc,co rekla,je mi jedno co si o me mysli,ale trapi me ze to rekla pred vsemi.
A ted ceho se bojim..bojim se,ze kdyz k ni budu malou nadale davat,tak co ji treba zacne rikat za rok,az bude mit mala vice rozumu?Co kdyz ji bude rikat o me spatne veci?Chlap mi rekl,ze to by mohla zkusit,ale co kdyz…U ni bohuzel nikdy nevim…

Pokud jste docetly az sem,tak dekuji,asi jsem to musela ze sebe dostat.Porosim,nesudte me,kdyz do toho nevidite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
27.7.10 14:53

Tami: nejdu te soudit.Ale myslis ze je to ta spravna babicka??
Ja bych ji tam dcerku nedala.
Chapu ze jsi se to snazila urovnat ale myslim ze snaha by mela byt na jeji strane ne na tve.Ja bych kontakty prerusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730

Teda, no to je hrůza 8-o Já bych jí malou nedávala a basta. Když se k tobě neumí chovat a nerespektuje tě, nevím, proč bys jí měla svěřovat svoje dítě… Jako je blbé, že by malá přišla o babičku, otázka je, jestli taková babička má pro ni vůbec nějaký přínos… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dankas

Ja bych tam malou nedavala.A nestykala se.Tot vse.

• Nahlásit
  • Citovat
8297
27.7.10 14:54

Obdivuji te, kolik jsi s ni mela trpelivosti. Je to az neuveritelne.

Pro me by skoncila vyhazovem z domova, v 17, to je sila.

Po takove scene bych k ni malou nedavala. Bylo by mi uplne fuk, co rikaji ostatni, to neni jejich vec. Asi kdyby byli hodne otravni, tak bych poukazala na to, jak „milujici“ maminka to byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xzuzkax
27.7.10 14:55

Taminko, tuhle situaci ti nezávidím. Já osobně mám super rodiče! Ale kdybych byla na tvém místě prostě bych s ní přerušila veškeré styky a dceru bych k ní nedala! Podle toho co píšeš si myslím že by tvoji dceru mohla později proti tobě navádět, ostatně to jsi napsala sama…

• Nahlásit
  • Citovat
5579
27.7.10 14:58

Svym zpusobem te chapu, mozna vic nez by se mohlo zdat (u nas jde o tchana, nechci rozebirat, zijeme v jednom baraku a zatim se to az tolik jak u vas nevyhrotilo). Ale co chci rict, co se prave tchana tyka mam jednu zasadu - v momente kdy zacne kydat spinu na nas nebo tchyni a zacne to delat i pred detma skoncil a deti uz neuvidi. Jak rikam zatim to tak daleko jeste nedoslo, ale jakmile uslysim ze se do nekoho navazi pred detma tak konec.
Byt tebou matku uplne odstrihnu. Toto nema pravo delat a navic jednoho dne postve i tvou dceru proti tobe(nebo se o to bude aspon snazit), pokud nema problem ztropit scenu pred ditetem ted, nebude mit problem ani kdykoli jindy. Pochopila jsem, ze v chlapovi mas oporu, jeste je otazka jak dalece te zavrhne zbytek tve rodiny a jestli ti na tom vlastne zalezi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
27.7.10 14:59

ahoj, rozhodně odsuzovat. je to hrozně těžká situace, protože dceru máš ještě malou a ona tohle nemůže pochopit. Já bych jí malou nedávala hned od začátku — i když lidi říkají… aťsi každej hledí svýho života, do tvých rozhodnotí ti nemá nikdo , co mluvit. teď přemýšlím ale , jak to vysvělit dcerce, že k babičce přestane jezdit ----- neznám tvoji matku, ale když na tebe dokáže řvát před svou vlatní vnučkou, asi bych jí moc nevěřila a měla bych strach, aby mi dceru nepoštvala proti sobě!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.10 14:59

AHOJKY.UŽ V PRVNÍM ODSTAVCI CHÁPU PROČ MÁMU NEMUSÍŠ.ASI BYCH JI VYŠKRTLA ZE SVÉHO ŽIVOTA.PRÁVĚ KVULI SVÉ DCEŘI.NECHÁPU TVOU RODINU KDYŽ VÍ ŽE TĚ V 17 VYHODILA A URČITĚ SE CHOVÁ TAKHLE I K JINÝM LIDEM A NEBO ZAČNE TAK TĚ POCHOPÍ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
27.7.10 15:00

ahoj, rozhodně odsuzovat. je to hrozně těžká situace, protože dceru máš ještě malou a ona tohle nemůže pochopit. Já bych jí malou nedávala hned od začátku — i když lidi říkají… aťsi každej hledí svýho života, do tvých rozhodnotí ti nemá nikdo , co mluvit. teď přemýšlím ale , jak to vysvělit dcerce, že k babičce přestane jezdit ----- neznám tvoji matku, ale když na tebe dokáže řvát před svou vlatní vnučkou, asi bych jí moc nevěřila a měla bych strach, aby mi dceru nepoštvala proti sobě!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.10 15:01

no na lidi já kašlu.nejvíce řečí mají ti co bud nemají zkušenosti nebo když by se podíval někdo do jejich rodin tak by se divil..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13795

Ahoj,
myslim, že Tě nidko soudit nemůže ! Protože tohle je opravdu hrozné !!
Já bych jí prostě malou nedávala, protože si myslim, že jí prostě o Tobě povídat bude špatně, když už dokázala před ní takhle na Tebe řvát a urážet a ponižovat Tě, zvládne i u ní špatně mluvit…
Je to těžké, když ty dvě spolu mají dobrý vztah, ale nevim… Asi je fakt na zváženou zda jí tam dávat nebo ne …
Každopádně Ti přeji pevné nervy a moc a moc síly, protože ji ještě určitě budeš několikrát potřebovat … :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6868

Ahoj Taminko,

no někdy je vztah rodič-dítě velmi velmi složitý a Ty jsi toho nejspíš živým důkazem. Ne nadarmo se říká, že rodinu si člověk nevybere, přátele ano… Ale nejsem tu od toho abych jakkoli soudila či se podivovala na Tvým vztahem s matkou. To vážně nepříluší nikomu a je to jen a jen Tvou a matčinou věcí.

Takže podle toho co jsi psala, je vlastně řešení na jedné straně vcelku jednoduché. S Tvojí matkou a dcerky babičkou přerušit veškeré styky. Jak jsi psala, přijde mi, Tvoje matka tady pro Tebe nebyla, když jsi opravdu potřebovala a teď když máš svoji rodinu nepotřebuješ ji vlastně vůbec. Je to možné kruté, ale to je zas na delší povídání… Takže asi nic jiného bych nevymyslela, než se klepat strachy s čím kdy dcerka jak od babičky přijde naočkovaná, tak bych ji tam nedávala nejspíš vůbec.

Nevím, jak moc je dcerka na babičku fixovaná a zvyklá. Asi se bude po babi ptát, ale čas by u malých dětí měl vcelku zapracovat a až bude větší a její hlavička už to pochopí, tak bych ji vše vysvětlila.

Každopádně Tobě i Tvé celé rodině přeci mnoho sil a držím pěsti ať vše dobře dopadne!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7713
27.7.10 15:02

Nemyslím si, že je vůbec proč odsuzovat. Nejsem zrovna příznivcem toho, že rodiče se musí ctít téměř za každou cenu.
Máš můj obdiv, že ses o sebe sama dokázala postarat, když ti bylo 17.
A odpověď na tvoji otázku. Jestli si s tvojí dcerou hodně povídáte, tak si myslím, že by ti řekla, kdyby jí o tobě matka řekla něco špatného. Ale takhle na dálku to nejde říct jistě. Záleží na tom, jaká je tvoje dcera typ, a jak obratná manipulátorka je tvoje matka.
Možná by bylo lepší nenechávat ji tam samotnou, ale to je asi problém, protože nepředpokládám, že by ses nějak dlouhodobě snesla s tvojí matkou v jedné místnosti.
Bylo by mi líto dceru připravit o babičku, když si spolu rozumí.

Na druhé straně, kdyby se mělo něco podobného opakovat a bylo by nebezpečí, že tak šílenou scénu uvidí malá, tak bych tam asi radši nechodila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
27.7.10 15:08

Taminko, jestli by někdo potřeboval kázání, tak asi maminka, ale už hodně dávno, teď už je pozdě.
Taky bych k ní dítě nedávala. Jasně že člověk i nějaké hlídání potřebuje, ale nevěřila bych jí ani ň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama