Môže kúpanie ublížiť miminku?

1160
11.5.07 07:38

Môže kúpanie ublížiť miminku?

Ahojte tehulky,
prosím Vás o radu. Som v 14 tt a mám chorú chrbticu, konkrétne rozdrtené platnicky v krízoch a zacína strajkovat aj kostrc. Jediná vec, ktorá mi pomáha od bolesti je krátky teplý kupel. Pocula som ale z viacerych stran, ze kupat by sa tehulky nemali, lebo to moze vyvolat predcasny porod. Prosim vas, ak s tym mate niektora skusenosti, napiste mi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
11.5.07 08:03

ahoj, koupat ve vaně se normálně můžeš, akorát ne ve vroucí či moc horkévodě:) do 37 stupňů je to naprosto OK. Takže např. já trpím ted taky, neb jsem si byla zvyklá napouštět vanu s pořádně horkou vodou, až jsem byla červená jak rak, a ted je mi v té vodě zima :oops: prostě voda by neměla přesáhnout teplotu těla. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
11.5.07 08:04

jo ještě mě napadá, mě na bolavá záda pomohly náplasti za pár korun z lékárny, jsou napuštěné éterickými olejíčky a na postiženém místě krásně hřejí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
11.5.07 08:55

Já bych bez horké vany nepřežila zimu, i když v těhu mi bylo teplejc:-) Navíc doma v zimě topíme na 19 °C, takže jsem do vany lezla až do porodu. V pohodě, zrelaxovala jsem se a přenášela jsem devět dní;-)
Takže pokud jsi jinak v pořádku, není problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
11.5.07 09:42

Radím: opatrně s jakoukoli formou prokrvování v oblasti bederní a křížové- ať už celkovou či částečnou, přímou či reflexní procedurou. I když ve 14. tt jsi už dost daleko, tak raději méně je více. Má to vliv mimo jiné i na laxicitu vaziva a svalů dna pánevního. Raši zkus nějaké lehčí protahování, balanční cvičení apod. pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta. Cílená dechová gymnastika taky hodně pomáhá, ale zase - musí se to uvážit, abys to nepřehnala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
11.5.07 09:45

Radím: opatrně s jakoukoli formou prokrvování v oblasti bederní a křížové- ať už celkovou či částečnou, přímou či reflexní procedurou. I když ve 14. tt jsi už dost daleko, tak raději méně je více. Má to vliv mimo jiné i na laxicitu vaziva a svalů dna pánevního. Raši zkus nějaké lehčí protahování, balanční cvičení apod. pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta. Cílená dechová gymnastika taky hodně pomáhá, ale zase - musí se to uvážit, abys to nepřehnala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
11.5.07 10:19

Jak už holky psaly, teplota vany by neměla přesáhnout 37°C a nerelaxovat ve vaně moc dlouho. Pokud budeš muset na nějaké masáže, tak jedině pro těhotné, určitě části těla se v těhotenství nemají vůbec masírovat (krční páteř, kotníky), raději než se někam objednáš, tak se jich zeptej, jestli dělají cvičení nebo masáže pro těhulky.

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
11.5.07 12:48

DAKUJEM ZA RADY :D BUDEM SA SNAZIT KONTROLOVAT TU TEPLOTU, LEBO TEN JA TO VOLAM „BEZVAHOVY“ STAV VO VANI MI DOST POMAHA NA TU KOSTRC. MASAZE MOC NEPOMAHAJU, VED CO UZ SA DA MASIROVAT NA ROZDRVENEJ PLATNICKE, XIXIX. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama