Mrzí mě rozhodnutí o očkování

Anonymní
11.5.21 07:33

Mrzi me rozhodnuti o ocko

Ahoj, ziju v zahranici, kdyz prisla vakcina, mela jsem pochybnosti, nejsem zadny antiocko nebo clovek, ktery veri v konspiracni teorie, proste obycejne pochybnosti o vakcine na covid i o covidu samotnem.

Nicmene, dlouho hsem se rozmyslela a nakonec z duvodu moznosti navstev rodiny, jezdit za nimi do Cech, pak par znamych covid prodelalo, prubeh njc moc, umrti, v praci jsme covid tez meli, jsem sestra, vetsinou prubeh jako u tezke chripky..ja byla spis proti, ze se nenecham, ze cestovat budu na testy..

Pak byl na nas vyvijen v praci tlak, ze jako zdravotnik…no a ja nakonec souhlasila, naockovala jsem se uz nekdy v lednu.

Zadny spatny prubeh ani po prvni, ani po druhe davce, tam vse ok..

Muz zatim neni, taky si nebyl jisty, ale uvazoval o tom kvuli cestivani, nicmene ma cas, je mu 32 a nez prijde na radu..ted se vsude objevuji informace o moznem dalsim preockocani, te se bude asi muset ocko kazdy rok a to ja uz tedy nechci. V posledni dobe lituji rozhodnuti, rikam si, ze jsem mela pockat. Bojim se, ze se teprve ukazi vedlejsi ucinky..vum jen, ze syna ockovat nenecham, v USA uz chteji ockovat deti 12-15 let a ta hranice pujde dolu..

Je tu nekdo, kdo se nechal naockovat a ma taky pochybnosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8526
11.5.21 07:36

No docela koukám, že antiockovaci témata na emiminu prebily těhu testiky. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2548
11.5.21 07:47
@Cenarius píše:
No docela koukám, že antiockovaci témata na emiminu prebily těhu testiky. :think:

Bohužel to tak vypadá. Lepší „co myslíte, holky, je to dušík a jsem těhulinka?“ než „nechala jsem si píchnout něco, co jsem vlastně nechtěla a teď se bojím, že mi naroste 3. ruka“.

Pro zakladatelku - teď už s rozhodnutím nic neuděláš, tak proč se v tom rýpat? Když přeočkovat nechceš, tak se nenechávej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31852
11.5.21 07:52
@Anonymní píše:
Ahoj, ziju v zahranici, kdyz prisla vakcina, mela jsem pochybnosti, nejsem zadny antiocko nebo clovek, ktery veri v konspiracni teorie, proste obycejne pochybnosti o vakcine na covid i o covidu samotnem.

Nicmene, dlouho hsem se rozmyslela a nakonec z duvodu moznosti navstev rodiny, jezdit za nimi do Cech, pak par znamych covid prodelalo, prubeh njc moc, umrti, v praci jsme covid tez meli, jsem sestra, vetsinou prubeh jako u tezke chripky..ja byla spis proti, ze se nenecham, ze cestovat budu na testy..

Pak byl na nas vyvijen v praci tlak, ze jako zdravotnik…no a ja nakonec souhlasila, naockovala jsem se uz nekdy v lednu.

Muz zatim neni, taky si nebyl jisty, ale uvazoval o tom kvuli cestivani, nicmene ma cas, je mu 32 a nez prijde na radu..ted se vsude objevuji informace o moznem dalsim preockocani, te se bude asi muset ocko kazdy rok a to ja uz tedy nechci. V posledni dobe lituji rozhodnuti, rikam si, ze jsem mela pockat. Bojim se, ze se teprve ukazi vedlejsi ucinky..vum jen, ze syna ockovat nenecham, v USA uz chteji ockovat deti 12-15 let a ta hranice pujde dolu..

Nejsem zdravotník, takže na mě ještě řada nepřišla. Pak se ráda nechám očkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6535
11.5.21 07:54

Že se bude muset někdy přeočkovávat, se víí od podzimu. Nechápu to překvapení :roll: To se někteří probrali ze zimního spánku nebo co? Nechápu v čem spočívá problém :zed: Tak to nedělej, no. Tak toho prevíta pak chytneš nebo o co ti jde? :nevim: Jak s malým diltětem :roll: Netáhne antivax hysterie, tak se v další diskuzi vytáhne hysterie z přeočkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7814
11.5.21 07:55

Ja jsem osoba pecujici, uz mam prvni davku ocko a jsem rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
11.5.21 07:55

Ahoj, taky bydlim mimo CR, jdeme ted ve ctvrtek s manzelem na prvni ockovani, dokonce nam dali vybrat jakou vakcinu. Nerikam, ze jsem v klidu, vzala jsem si druhy den volno v praci.
Delam to prave hlavne kvuli cestovani, bude to rozhodne jednodussi.
U nas teda mluvi o preockovani na podzim 55 plus, takze nas se to netyka. A ty jestli nechces, tak nebudes muset jit ne?
V USA uz spousti ockovani deti, uprimne musim rict, ze chvili pockam, jestli dceru necham nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
11.5.21 07:57
@Cenarius píše:
No docela koukám, že antiockovaci témata na emiminu prebily těhu testiky. :think:

To jsi nezažil emimino cca v letech 2005-2010. Tehdy jela antiockovaci kampaň ve velkém. Očkování a preockovani mmr u dětí, hexavakcina, očkovací schémata a kalendáře, konzultace s předsedou vakcinologicke společnosti (myslím jím byl tehdy sám velký Prymula)…
Jen dnes se nebavíme o chorobách které jsou pod kontrolou, ale o viru co ohrožuje funkčnost společnosti.
Osobně se naockovat nechám. Omezení a rizika které covid přináší jsou větší než rizika očkování. Nadšená nejsem ale život v lockdown s dětma na distančce mě nebaví ani trochu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5055
11.5.21 07:58
@Anonymní píše:

Uz mam obe davky a nemam pochybnosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24498
11.5.21 08:14
@Anonymní píše:

No a nasledky po Covidu, ktere taky nikdo oi delsi budoucnosti nezna, te nedesi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
11.5.21 08:18

To, že se zřejmě bude muset přeočkovávat každý rok, se ví už dávno. Četla jsem o tom už v době, kdy vakcíny ještě ani nebyly pořádně k dispozici.

Rizika s sebou nese každé očkování, ale to je taky všeobecně znamý fakt.

Jestli se víc bojíš očkování než covidu, tak na další dávku nechoď. Je to tvoje rozhodnutí. Ale až pak třeba ten covid chytíš, doufám, že se budeš chovat zodpovědně a nebudeš ho šířit dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48053
11.5.21 08:30

A to mi kazdy rok naroste dalsi ruka 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7500
11.5.21 08:31
@Cenarius píše:

A taky začne lovení duchů na covid testech. :pankac: :mrgreen: Přiznám se, nějak ta magořina ve mně zůstala, udělám si test a potom natáčím a zkoumám, jestli tam opravdu nic nevidím, nebo je to jen ryska, stín, nebo se mi to jen zdá… :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7500
11.5.21 08:34

Proč by mělo vadit přeočkování? Na tetanovku taky chodíme opakovaně, pravda, v delším intervalu, ale téměř všichni a nikdo s tím nedělá takové haló.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4195
11.5.21 08:37

Tak já tvoje obavy i chápu.
Ale nakonec jsem zvážila pro a proti, budu tedy věřit tomu, že vakcína není narychlo uvařená, ale dlouholeté zkušenosti se SARS a MERS se podepsaly.
Nejsem z toho odvařená, ale asi půjdu, je riziko, že mi to děti přinesou domů a nejsem z těch, komu by se o děti někdo postaral i jen v případě nemoci.
Ale pak si pro klid duše dám nějaký chlorelly, spiruliny a očisty jater a nějaký kůry odvádějící těžké kovy z těla, ať si vůči pochybnostem vyrovnám účet.

Beru to tak, že se vybírá jedno ze dvou zel. Konec. Ale troufnu si očekávat, že na nějaké přeočkování na podzim, v zimě (kór, když další vlny nebudou) se jim dost velká část lidí pak už vyprdne. A to už bych tam ze zvyku nebo proto, že to někdo řekl, taky nešla.
Ale v tu dobu už by i mělo být zřejmé, nakolik skutečně očkovaní nemoc chytají a přenáší.
To si myslím bude zásadní pro další rozhodování lidí o tom dát se očkovat, nebo ne.

Příspěvek upraven 11.05.21 v 08:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat