MTHFR heterozygot a kyselina listová

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
villa
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 13.12.18 19:20
MTHFR heterozygot a kyselina listová

Ahoj holky,
na vyšetření trombofilních mutací by mi byli zjištěny mutace v heterozygotním stavu 677CT a 1298AC. Pochopila jsem, že jde o tu „lehčí“ variantu a asi bych měla ve zvýšené míře jíst kyselinu listovou. Mám 800mg na den, ale chci se zeptat, zda nemám dávkování zvýšit a na jakou dávku? Jsme v léčbě CAR a nyní se chystáme na IUI cca 2× a pak IVF, manžel má teratozoospermii.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 49949 příspěvků 4 inzeráty 13.12.18 19:25

Mthfr už dávno nefrčí a skoro se to ani nevyšetřuje a za trombofilní stav nepovažuje ( heterozygot se tedy nepovažoval snad nikdy) . jinak to určitě stačí

villa
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 13.12.18 19:30

@Lama Lama já vím, že tuto mutaci má každá druhá žena, není to nic neobvyklého (uff!!!), ale spíš mě zajímá ta kyselina listová, protože jsem se někde dočetla, že v době snažení a následně pak na začátku těhu by se měl v tomto případě více zvýšit přísun kyseliny listové, protože tělo nedokáže zpracovat kyselinu listovou, kterou má v těle svévolně…tedy snad to píšu dobře.

Mista1
Kecalka 190 příspěvků 13.12.18 19:44

@villa Ano i ne, ty tu kyselinu listovou neumíš v těle nastepit na vstrebatelnou formu, proto potřebuješ speciální vitamin, kde je ta kyselina listová uz “predvstrebana” :) aspon me to tak vysvětlili, jsem také MRHFR ale homozygot, nejsem v průběhu snažení se, ale byla jsem na to lékařkou do budoucna upozorněna. :)

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 13.12.18 19:46
@villa píše:
Ahoj holky,
na vyšetření trombofilních mutací by mi byli zjištěny mutace v heterozygotním stavu 677CT a 1298AC. Pochopila jsem, že jde o tu „lehčí“ variantu a asi bych měla ve zvýšené míře jíst kyselinu listovou. Mám 800mg na den, ale chci se zeptat, zda nemám dávkování zvýšit a na jakou dávku? Jsme v léčbě CAR a nyní se chystáme na IUI cca 2× a pak IVF, manžel má teratozoospermii.

Ano, to mám taky, kyselinu listovou a píchat B12. My to máme celá rodina, nechali jsme se testovat, po obou rodičích to mám já. ale homocystein ti dělali? Pokud máš mthfr a vysoký homocystein nad 200, tak je to horší. já mám k tomu ještě faktor 8, a tak jsem prý velmi rizikový. Bacha nebrat hormonální AK

villa
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 13.12.18 19:51

@Forest_Gump1 vůbec se v tom nevyznám…vím jen o těch, kterých jsem psala, ale o homo tam nemám nic.

villa
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 13.12.18 19:52

@Mista1 a bereš nějakou předvstřebatelnou? Můžeš něco doporučit?

Uživatel je onlineHelca83
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 13.12.18 19:53

@villa Mam totez co Ty, bezne beru listovku 800mg (vzdy si delam kuru - par mesicu beru a na par vysadim). V tehotenstvi jsem brala radeji Femibion na doporuceni gyn.dr a jeste mi k tomu napsala brat obden listovku 1000 mg. Hodne stesti pri snazeni :mavam:

villa
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 13.12.18 19:55

@Helca83 děkuji :D

chaela
Ukecaná baba ;) 1576 příspěvků 2 inzeráty 13.12.18 19:59

Já to mám taky a k tomu ještě jednu jinou mutaci. V prvních dvou tehotenstvich jsem nebrala nic, teď obyc nejlevnější kyselinu listovou, a to jen proto, že jsme potřebovali odčerpat peníze na bonusove karte. Pokud má žena vyváženou stravu a krevní odběry v pořádku, není potřeba cpát peníze farmako firmám.

Uživatel je onlineLindaPraha
Extra třída :D 14105 příspěvků 13.12.18 20:27

Mam take a dalsi mutace k tomu. Ale kyseliny listovou sem nikdy ored otehotnenim nebrala, otehotnela sem v podstate na prvni dobrou, takze listovku sem mela az ve vitaminech pro tehotne. Nicmene kyselina listova se proste doporucuje tehotnym obecne. Ted bych nehledala zadne nahrazky. Mutace ma spousta lidi - a jeste vetsi spousta o nich ani nevi

marinka5
Echt Kelišová 9514 příspěvků 13.12.18 20:35

@villa listovku musis brat nastepenou napr. Femibion nebo Superfolin a toho staci klasicky jedna tableta, z klasicke listovky se toho nam s MTHFR moc nedostane. Jinak ja si jeste v tehotenstvi pichala miniheparin, ale ja jsem teda homozygot

Lama Lama
Hvězda diskuse 49949 příspěvků 4 inzeráty 13.12.18 20:43
@marinka5 píše:
@villa listovku musis brat nastepenou napr. Femibion nebo Superfolin a toho staci klasicky jedna tableta, z klasicke listovky se toho nam s MTHFR moc nedostane. Jinak ja si jeste v tehotenstvi pichala miniheparin, ale ja jsem teda homozygot

hele, dostane a dost a stačí obyčejná ze stravy. To by musely být uplně jiné závažné metabolické vady

marinka5
Echt Kelišová 9514 příspěvků 13.12.18 20:45

@Lama Lama tak me to doktor vysvetloval tak, ze nedostane :nevim:

histep
Závislačka 4024 příspěvků 13.12.18 20:53

MTHFR i v heterozygotni forme zpracovava listovku jen omezene. Varianta je bud vysoke davky obyc listovky (je na predpis) nebo listovku nastepenou - Femibion, Superfolin, Pregnafolin apod

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >