Reprofit Ostrava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zdenička.22
Povídálka 27 příspěvků 13.12.18 12:57
Reprofit Ostrava

Zdravím vás děvčata,

Máte některá z vás zkušenosti s Car „Reprofit Ostrava“? Jaký postup IVF, lékaři, péče… Cokoliv by nám mohlo pomoci s výběrem správného centra.
Děkuji ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terrka83
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 13.12.18 14:12

Taky zrovna vybírám, v lednu se do CAR chystáme, tak jestli nevadí, budu pozorovat diskuzi, snad někdo své zkušenosti napíše :D :D :D

Zdenička.22
Povídálka 27 příspěvků 13.12.18 14:16

@terrka83 jasně, že nevadí. Také máme v lednu mít první návštěvu. Každopádně se určitě někam musíme objednat, že tak snad se někdo chytne a podělí se o své zkušenosti. :roll:

villa
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 13.12.18 20:02

holky začali jsme k nim chodit v listopadu a zatím vše OK, slyším na ně už chválu a ne chvíli, ale roky a jsem moc ráda, že už jsou v Ovy a nemusím se trmácet do Olomouce, žádnému jinému CAR bych v Ovy nevěřila tak jako jim (kdysi jsem k nim dojížděla i do Olomouce). Má předchozí zkušenost je s Fertimedem a tam z nás tahali jen peníze, IVF sice vyšlo, nemůžu si stěžovat na neúspěch, spíše na přístup a finance. Máme za sebou základní vyšetření a v lednu jdem na IUI, když to ne, tak IVF, nikdo nás do ničeho nenutí…

Zdenička.22
Povídálka 27 příspěvků 13.12.18 20:08

@villa Dnes jsem tam volala abych zjistila volné termíny. Slečna/paní na telefonu byla milá a snažila se vyhovět. Takže zítra zřejmě potvrdíme termín první návštěvy. Ještě jsme přemýšleli nad eurofertilem, ale nenašla jsem moc kladných recenzí (hlavně k doktorům).
Když už máš jedno IVF za sebou, tak na co se máme připravit? Jestli se tě můžu zeptat :D
 Děkuji

villa
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 13.12.18 20:18

@Zdenička.22 naše první IVF bylo už skoro před 11 lety, takže já ohledně toho moc neporadím :D Eurofertil za mě určitě ne, už jen podle těch doktorů a chodím na gyndu do Gynetu, kde je taky dr. Kudělka a tam se mnou za posledních 6 let neudělali nic, to až všechno v CAR během jednoho měsíce, což je hrozně smutné!!!! Eurofertil prostě ne, já mám averzi ke Kudělkovi (stačila mi s ním kontrola po ZT).
Teď se hlavně připravte na spoustu vyšetření a na Reprofitu se mi líbí, že přesně ví, co mají vyšetřit a to už jen z povídání u vstupního pohovoru. Chodím k dr. Vránovi a je moc fajn.

Zdenička.22
Povídálka 27 příspěvků 13.12.18 20:24

@villa my už se snažíme 2 roky. Teď mám za sebou laparoskopii, kde byla zjištěna endometrioza a neprůchodnost obou vejcovodů :think:. Načež mne tedy OG vypsal žádanku do CARu. Trošku mně mrzí, že to gyndar neřešil dřív, už mi je 34 a mám ze všeho hrůzu :zed:
Děkuji za doporučení

villa
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 13.12.18 20:31

@Zdenička.22 je dobře, že budete v CAR, pokud nejsou průchodné vejcovody, tak Vás stejně poženou do IVF (pokud se teda něco za těch posledních 11 let nezměnilo), mám takhle kamarádku, hned šla na IVF a vyšlo to. Je to hodně smutné, ale dnes ti na gyndě nepomůžou, to až v CAR, gynda se stará už jen o těhotné a o cytologii, asi tak nějak mi to přijde.

Zdenička.22
Povídálka 27 příspěvků 14.12.18 09:09

Takže jsme objednání do Reprofitu 14.1. a na starost nás má Mudr. Rákosová. Teď už nezbývá než čekat :blush:

Mischa21
Povídálka 25 příspěvků 14.12.18 11:15

Ahoj holky, v úterý jsem vyplnila kontaktní formulář i s detailními informacemi na stránkách Reprofitu Ostrava a zatím čekám na odpověď (nevíte prosím za jak dlouho se asi ozvou?).
Snažíme se už dva roky a je mi 32, tak je třeba se někam posunout :) A asi už i potřebuju povzbudit, že to příjde :oops: Na spermiogramu jsme byli v únoru tohoto roku v Eurofertilu a všechno ok. Já jsem podle mé gynekoložky taky v pořádku, menstruace pravidelná. Sportujeme, jíme relativně zdravě, nekouříme, nejsme tím úplně posedlí (jako úplně nemyslet na to fakt nejde když kolem vás mají všichni děti nebo je čekají, ale nehlídám ovulaci, prostě se milujeme obden, nedělám těhotenské testy, neměřím BT,…). Není znám žádný problém.
Takže my zatím uvažujeme o IUI a nejlépe kdyby šly aspoň dva pokusy bez hormonální stimulace pouze s řízenou ovu injekcí. Teda jestli něco takového existuje :D

Takže holky všechny hlavu vzhůru a čekám tady samé pozitivní odezvy a testy :D

Zdenička.22
Povídálka 27 příspěvků 14.12.18 11:23

@Mischa21 s partnerem se snažíme také 2 roky. Dle OG jsme měli vše v pořádku od krve přes ultrazvuk, spermio, clostilbegyt prostě vše co může udělat právě OG. Postoupila jsem laparo a ejhle vše je jinak :pensive: :pensive: :pensive: Oba vejcovody neprůchozí, endometrioza… Mno, ale vzdávat se bez boje určitě nebudeme. V lednu zjistíme jaká bude následná léčba, každopádně u nás je nutno hned IVF. Takže si přejme štěstíčko :four_leaf_clover: :four_leaf_clover: :four_leaf_clover: :four_leaf_clover:
Ať je nás těhu co nejvíc :pray:

Mne oslovili hned, popř. si tam můžeš zavolat ????

Mischa21
Povídálka 25 příspěvků 14.12.18 12:09

@Zdenička.22 mě už právě taky dva roky příjdou nějak moc. Nechci znít netrpělivě, ale už mi to příjde podezřelé :D Ten první rok jsme tak nějak brala, že čekat rok je normální, ale teď se už i trochu bojím. Tak jak říkáš krev (krevní obraz, štítná žláza, jaterní testy), vaginální ultrazvuk, spermio, HP všechno ok. Zatím se uklidňuju, že to není nic vážnějšího a že bude stačit pár návštěv Reprofitu a bude to :)
Držte se, bude to stát za to ;)

Hearty
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 16.12.18 12:12

Holky jednu diskuzi na Reprofit Ostrava už máme, chodí tam teď dost holek. Jinak vás teda zkusím povzbudit, je to tam moc příjemné, všichni doktoři milí, přístup podle mě úžasný, nikdy jsem neměla pocit, že nás do něčeho tlačí nebo tak… U nás teda nebylo úplně ok spermio, odeslání jsme byli na andrologii, léky a nic nepomohlo, takže jsme nakonec skončili u IVF. Ačkoliv nebyl úspěch ihned, tak se nakonec podařilo a v březnu čekáme reprofiťatko :D jsem ve 28tt. Na celý tým ráda vzpomínám, se sestřičkama byla sranda, doktoři byli milí ;)

terrka83
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 02.01.19 15:34

Ahoj holky, tak dneska jsem se konečně odhodlala tam zavolat a jsme s manželem objednaní na 9.1., tak jsem zvědavá, jak ten vstupní pohovor bude probíhat a co nám budou dělat. S manželem spíme bez ochrany 10 let, nechávali jsme to prostě náhodě, že kdyby to přišlo, bylo by fajn, a poslední dva roky se cíleně snažíme, a pořád nic, takže už jsem zoufalá. Já ještě žádné vyšetření nemám, jen mi má doktorka dělala hormonální profil, a ten byl OK. Ale manžela poslala na spermio, má za sebou už i kontrolní a výsledky bohužel nanic. Sice to prý není beznadějné, ale bez IVF se prý neobejdeme. Tak jsem zvědavá, co mi tam řeknou :think:

Mischa21
Povídálka 25 příspěvků 03.01.19 13:18

@terrka83 Ahojky, my jdeme na první konzultaci 8.1. taky jsem zvědavá jak to bude probíhat a co nás čeká po konzultaci. Snažíme se dva roky. Spermio OK, hormonální profil OK , podle preventivní prohlídky je všechno v pořádku.

Musíme věřit ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >