Můj jídelníček je katastrofa

Anonymní
4.1.21 14:25

Muj jidelnicek je katastrofa

Ahoj, az dnes premyslim nad svym jidelnickem..sklada se z nejvic nezdraveho. Rano bud nic nebo buchta, kolac, ted zbytky cukrovi..dopo nic, obed co se uvari, odpoledni svacina nic, vecer si dam bud platkove syry..chiosy.. ořechy..micham proste vse..kdyz jdi cvicit tak si dam normal Veceri třeba toust se sunkou a syrem. Nedokopu se prostě k tomu jist pravidelně, nemam potřebu jist kdyz nemam hlad. Plno lidi mi radi jogurty, mlecne vyrobky, ovoce, zeleninu..jenze ja nejim ani jedno, z ovoce tak ananas, mandarinku, ze zeleniny tak okurku a papriku..a to kdyz uz tak 1× za mesic a nekdy ani to ne..proste mi to nechutna..mam 10mesicniho syna, a ja se dopuju sladkym, slanym..denne snim tabulku cokolady, tak dve tycinky treba deli, kofila..kazdy den bramburky..nahrazuje mi to jakoby večeři kdyz to tak blbe reknu..vypiju max pul litr tekutin za den l, většinou caj, stava. Ted si tak rikam, sakra je mi 27, mam 177cm a 58kg, lidi rikaj ze jsem dost hubena jenze po tom vsem co snim ja si pripadam spis oplacana…pritel už nevi co se mnou, o Silvestra jsme se strasne pohádali, on prestal kourit a na silva si jednu dal..ja mu strasne vynadala..pomalu az hystericky, jenze jsem v sobe mela uz sampus a vino..on mi rekk, ze me taky bere takovou jaka jsem ze ma v zivote anorexicku, to me strasne zamrzelo, rozbulela jsem se..neprijdu si tak…ja jen proste nechci vylozene jist kdyz nemam chut..furt mi rika ze za mnou jednou bhde chodit se synem do nemocnice..jenze ja uz takhle ziju cca 5 let…a moje telo stale funguje, je na to zvykle…ja nevim co mam zmenit…co se muze stat…kolaps? Potrebuju asi trochu nakopnout :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6479
4.1.21 14:31

Teda já jsem taky docela na sladký, ale kam se na tebe hrabu. No tak můžou se ti ucpat cévy z té hromady tuku, můžeš si vypěstovat cukrovku. Určitě muzes být podvyzivena. Z takove stravy nemůžeš mít žádnou energii. Můžou se ti odvapnit kosti, bez mléčných výrobků atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9340
4.1.21 14:33

Asi jo, budeš dlouhodobě podvyživená, takže něco bude. Třeba budeš hubená a plešatá, protože první, co tělo vyhodnotí jako nepotřebné na výživu, budou vlasy a nehty. Pak možná selžou orgány, vylezou vrásky, možná si rozhodíš štítnou žlázu, tak vylezou oči nebo konečně vyletí váha a klidně bys mohla zapracovat na diabetu druhého typu.
Proti tomu bude jedno cígo manžela jako plivnutí do moře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 14:33

Já nevím 168 a vážím 49kg a nikdo mi nikdy neřekl že jsem anorektička, prostě jsem jen hubena, máme to v rodině, mamka bývalá stejná, dceru mám taky malou a hubenou.
Stravovací návyky též nemám nic moc, nesnídám, oběd si dávám s dcerou, svačinu nemám ani dopoledne ani odpoledne, večeři mívám většinou teplou. Jsem ráda že mám dítě jelikož s ní se alespoň dokopu si sednout a najíst se v klidu, mám návyk z práce že jsem jedla za pochodu.
Též mám nízkou potřebu hladu, ale snažím se jíst alespoň hodně ovoce, zeleniny, protože jsem často byla nemocná..
Zmiňuješ že máš dítě, zkus jako já si ke každému jeho jídlu sednout a něco sezobnout s ním společně ;)

• Citovat
  • Nahlásit
24870
4.1.21 14:36

No, ono tě to nejspíš jednou dožene. Z čeho bereš živiny? Bílkoviny, vitamíny, vlákninu, vápník, železo…? Z čokolády a chipsů? Z čeho má tělo brát závlahu? Z toho půl litru tekutin? Je to všechno hrozně málo, a jestliže po dvacítce funguješ, tak počkej 10,15 let a uvidíš. Navíc bych se zamyslela nad tím, jaký příklad budeš dávat synovi.
Nemusíš dělat změnu o 180 %, stačí trochu, postupně. Umíš vůbec vařit? Spousta věcí se dá připravit chutně i pro dospěláka. Jen se o to musí člověk zajímat a zkusit to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
4.1.21 14:38

Zkus si nechat sestavit jídelníček. Když tělu dáš co potřebuje, tak nebudeš mít chuť jíst sladké ;)

https://www.michaljoseftoth.cz/ Doporučuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
4.1.21 14:39
@Anonymní píše:
Já nevím 168 a vážím 49kg a nikdo mi nikdy neřekl že jsem anorektička, prostě jsem jen hubena, máme to v rodině, mamka bývalá stejná, dceru mám taky malou a hubenou.
Stravovací návyky též nemám nic moc, nesnídám, oběd si dávám s dcerou, svačinu nemám ani dopoledne ani odpoledne, večeři mívám většinou teplou. Jsem ráda že mám dítě jelikož s ní se alespoň dokopu si sednout a najíst se v klidu, mám návyk z práce že jsem jedla za pochodu.
Též mám nízkou potřebu hladu, ale snažím se jíst alespoň hodně ovoce, zeleniny, protože jsem často byla nemocná..
Zmiňuješ že máš dítě, zkus jako já si ke každému jeho jídlu sednout a něco sezobnout s ním společně ;)

Tak anorektik se obvykle označuje člověk, který skoro nic nejí. A čokoládu, tyčinky a chipsy bych do toho nepočítala. Někdy se tak označí hubený člověk, ale na to znám až moc štíhlých lidí, kteří jí dost, zajímavě a pestře.
Nebrala bych to apriori jako urážku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
4.1.21 14:42

No hele všichni máme něco. Viděla bych příležitost v dítěti, kde budeš sestavovat zdravý jídelníček pro něj. Tak se nauč s ním jíst. Děcku nedáš buchtu, cukroví, toast cokoliv.. Normálně vař pro malého a ty sněz to stejné ve větším měřítku.
Jsme vzorem pro své děti a nechceš, aby takhle dítě jedlo, je to nezdravé. Jak moc to je otázka tvé genetiky a mnoho dalších věcí. Pokud nekouříš, nepiješ a spíš, tak jídelníček tvé tělo přežije.
A pokud si občas zacvičíš (u hubených to je vidět hned), tak si myslím, že povadlé části těla hned zmizí.
A nevyšiluj kvůli cigáru. Chlapovi to nepomůže přestat, spíš ještě bude mít nervy a výčitky a bude hulit víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
4.1.21 14:43

@Rive Je fakt dobrý..už pár let si říkám, že se k jeho jídelníčku vrátím.

Pro autorku. Tohle je výborný příklad jak správně jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
4.1.21 14:44

S tvou výškou a váhou určitě nejsi anorektička. Navíc jíš. I když teda hrozně blbě, ale jíš. Jsi na dobré cestě, protože si uvědomuješ, že tvé stravování není dobré. Na tvém místě bych začala pomalu. Pokud z tvého stylu najednou hupneš na dia, bio, celozrnnou, zeleninovou a nevím jakou stravu, tak selžeš. Jako základ vidím, ty jedy typu čokolád a brambůrek vůbec nekupovat. Zkus si dát cíl, že zkusíš třeba začít zdravou večeří. Plátek masa, vařený brambor a dušenou zeleninu, nebo rybu, zeleninový salát a pár pečených brambor. A zkus vydržet týden. Zjistíš, že se cítíš fajn. Nebo se zaměř na zdravé snídaně. Za mě, je snídaně základ. Prostě postupně. A ke každému jídlu si dej kousek zeleniny nebo salátu. Já si jídlo bez zeleniny neumím představit. Nebo se namotivuj, že když vydržíš týden bez sladkostí, tak si koupíš něco pěkného na sebe.
Taky by ti mohl být motivací tvůj syn, který bude mít stejně blbé a nezdravé návyky jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6992
4.1.21 14:47

K anorexii mas hodne daleko, tvuj problem neni nedostatek kalorii, ale kvalita jidla s ohledem na makra. Kdybys ty kalorie spocivala v normalnim jidle, jis od rana do vecera. Co k tomu rict? Vahu mas na svou vysku zcela ok, coz ale neznamena, ze musis mit nutne i hezkou postavu. Z ceho taky? Z cokolady a tuny chipsu?
Zatim to asi tak nejak funguje samospadem, ale po tricitce telo hure pali prebytecne kalorie a predevsim by me trapilo, v jakem stavu asi bude moje telo, vnitrni organy, plet a vlasy. On se ti ten zivotni styl postupem casu spocita a ve ctyriceti budes zirat.
To pak uz opravdu plati, ze jsme to, co jime a vypadame tak, jak si zaslouzime.

Hele, ja mam take problem, kdyz se nedrzim. Proste obcas nekde kousnu, neco splacam a normalni jidlo uz si nedam. Pomohlo mi jist jen tri jidla denne, ale vyvazena, bez vetsich omezeni. Protoze resit jeste svacinky atd., to by me nebavilo. Nicmene to uz je na kazdem, co mu vyhovuje. Nekomu mensi porce vicekrat denne, druhemu tri jidla. A dalsimu prerusovany pust a dve opravdu velka jidla. Metoda jist casto a malo (jako univerzalni lek) je uz prekonana.

Příspěvek upraven 04.01.21 v 14:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7231
4.1.21 14:51

Ty nevaris?
Ja takhle jist tak mam se svym metabolismem 100 kilo a vecny hlad po takovehle strave, asi mas dobry metabolismus.
Ale za par let te dozenou zdravotni problemy z nedostatku vitaminu a mineralu.

Urcite bych zacala varit aspon jendo kvalitni jidlo denne, maso, zelenina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
4.1.21 14:56

Mám stejnou výšku i váhu a anorektička nejsem, ale z pohledu zdravotního jím zdravěji. Taky jsem na sladké, ale z toho co jíš ty by mi asi bylo blbě, nehledě na to, že bych se pravděpodobně asi nebyla schopná ani pár dní vytento. Chybí ti tam vitamíny, minerály, vláknina, bilkovina atd. Takže půjdou do kopru vlasy, nehty, pleť. Cukrovka je taky na cestě, no a samozřejmě orgány si zrovna na tvé stravě nepošušňají…
Takže postupně měnit, začala bych tím, že bych každý třetí den jednu věc zaměnila za jinou zdravou… Jsi máma a předpokládám, že se chceš dožít dospělosti svého dítěte ve zdraví, chceš mu dát správné návyky, aby nebylo obézní už v dětském věku. Moc si to totiž nemaluj děti chtějí to co mají jejich rodiče, vidím to na své dvouleté dceři… Jo bude to boj, cukr je droga, je to peklo. Za mě, co doma nemáš, to nesníš, takže to nekupuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2669
4.1.21 14:56

Uff, no, ono to tělo vydrží, ale zdravý dlouho nebude. Kde máš bílkoviny, vlákninu? Jen samý cukry a tuky a ještě ke všemu ty nejmíň zdravý. Přestaň si kupovat čokoládu a chipsy (prostě si to v hlavě zakaž, nehledej výmluvy, prostě to nekupuj) a místo toho ovoce a zeleninu a hlavně začni jíst pravidelně. Neříkám že 5× denně, to bych taky nedala, prostě snídaně (ne jednoduchý cukry - buchta, spíš ovesná kaše, obložený chleba atd), normální oběd, a k večeři zas něco lehčího - sýry, šunka, zelenina a tmavý chleba. Neni na tom nic komplikovanýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 14:59

Ja varim, pritel chodi do prace takze ma vzdy teole jidlo. Ja si jen dam treba jeden knedlik a par kostiček masa..priklad, nebo rizoto..par lzic, me to staci, jenze za chvilku jdu a „sezeru“ celou cokoladu. Spanek je nekvalitní bohuzel, protoze kazdou chvili vstavam k synovi, stale se budi, nekdy po hodine, nekdy po dvou..uz teda nekojim, on rve pac treba jen mu vypadne dudlik, pres den kdyz chci tak neusnu, asi uz jsem přetažená, beru vitaminy pharmaton. Partner mi chce delat vecere, jenze ja je odmitam, nechci se na vecer najist..je fakt, ze vlasu mam strasne malo a to se snazim dohnat samponama, tobolkama ale nepomaha nic :( rekla jsem si, ze odedneska zacnu neco delat. O jidelnicku JMT jsem premyslela jenze to jsou strasne velky porce a ja pribrat nechci.. brala bych klidne o par kilo min..pres svatky jsem dala neco nahoru..nejsem spokojena v tomhle tele…ja uz i da se rict mam propadlou tvar a panev mi trci ven..u nas v rodine jsou spise vsichni baculatejsi az na tatu…jenze rikam si, radsi vypadat takhel nez bejt obtloustla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat