Můj opar, 8m kojenec s příkrmy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 26.07.18 05:09
Můj opar, 8m kojenec s příkrmy

Ahoj holky, jsem docela na nervy… Včera se mi udělal opar. Nějak jsem změny na rtu nevnímala, až včera. Do rána mám opary skoro na celém spodním rtů.. Bohužel malá 8m má už příkrmy a ne že bych jí nějak věci olizovala ale zkouším jestli třeba lžička není horká atd.. A předevčírem jsme určitě male lžičku zkoušela… Jsem teď na nervy… Blbá jsme si přečetla zas nějaké diskuze, když jsem hledala co na opary a teď tu nemůžu spát. Mám ještě 4letou dcerku, ta bere pravidelne B-komplex, tak snad ji taky nic nebude… Ale mam ten můj opar nějak řešit s dětskou? Můžu pro holky něco udělat preventivně.. Já to na mazala tebe trea olejem, na to pastu, vzala jsme si Bkomplex

Reakce:

rubeola
Stálice 66 příspěvků 26.07.18 06:19

@kavulenka Nic se neděje, opar vadí u malých miminek. 8 měsíců je už dost. Snaž se děťátko nepusinkovat a lžičku neolizovat. Ale než se opar vyklubal, tak si mu infekci předala a jeho imunita si s tím poradila. Opary mají některé maminky pořád a děti to nedostanou. :)

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 26.07.18 06:22

@rubeola no mám ho fakt hrozný, natekly celý ret :roll: dlouho jsem ho neměla, několik let..asi horko udělalo své.. Taky si říkám kdyz je kojena tak že by ji mohlo i tohle uchránit… I když jsem četla že i 3tydny než se projeví.. Ale měla už i neštovice se ségrou v dubnu a žádné drama nebylo.. Tak snad to bude ok dekuju

dickys
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 26.07.18 08:42

Já měla opar několikrát, jednou i v šestinedělí a nikdy to ode mě dcera nechytla a to jsem ji před výsevem taky určitě pusinkovala, zkoušela lžičku apod. Herpetickou gingivostomatitidu měla asi v roce, ale to jsem zrovna opar nemela :) Ale já jsem kojila, tak ode mě asi měla protilátky.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 26.07.18 13:33

@dickys já kojím taky právě… No mám to ošklivé natekly celý spodní ret.. Ale od včerejška už zas beru Bkomplex(zrovna před víkendem došel), mažu tee trea, s lékárnici jsme vybrali vectavir.zadelavam pastou pac náplasti jsou moc malé… Dávám si pozor ať se nedotkne pusy, myju hodně ruce, atd… Víc asi dělat nemůžu.. Max zajít k dr. Pro něco antibiotikoveho mě napadlo… Ale asi to bude zbytečně.. Jinak děkuju za uklidneni :*

rubeola
Stálice 66 příspěvků 26.07.18 15:05

@kavulenka Antibiotika nepomohou, je to virového původu a antivirotika se na opar nedávají. Za chvilku zmizí ;)

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 26.07.18 20:16

Holky a co myslíte nemám s tímhle přeci jen někam zajít? Když kojím můžou mi dát ty antivirotika někde jsem četla že se na něj dávají… Já vím mám to druhý den, ale ten spodní ret je otekly až běda…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >