Může mi zaměstnavatel něco udělat ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
495
25.6.22 11:50

Může mi zaměstnavatel něco udělat ?

Ahoj jsem těhotná nyní 12tt bohužel to vyšlo tak blbě, že jsem na pracáku a hledám práci už od toho co jsem zjistila těhotenství hledám, chtěla jsem být férová, ale jak řeknu že jsem těhotná tak mě nechcou.Bez peněz být do porodu nemůžu. Co se mi může stát když to prostě zaměstnanci neřeknu a po nějaké době půjdu marodit? Už jsem opravdu zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1593
25.6.22 11:51

Nemáš povinnost to hlásit. Jak říkáš, je to fér, ale povinnost nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83516
25.6.22 11:57

@vejisek No, každopádně te mohou vyhodit ve zkusebce. A pak mohpu resit i to, ze se jedna o podvod, jen pro ziskani nemocenské. A budou mit pravdu, když uz ted planujes jit na pn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1704
25.6.22 12:07
@j.a.n.i1 píše:
@vejisek No, každopádně te mohou vyhodit ve zkusebce. A pak mohpu resit i to, ze se jedna o podvod, jen pro ziskani nemocenské. A budou mit pravdu, když uz ted planujes jit na pn.

To není pravda. Do 6 měsíce není žena povinná hlásit těhotenství. Takže o podvodu není řeč. Zakladatelka by musela vydržet zkušebnu a pak jít marodit.
Spíš bych se poohledla po nějaké brigádě a vydržela to do rodicaku. Teď berou všude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
25.6.22 12:14

Ahoj, ja sla na zacatku 4 mes. do suoermarketu, delala jsem vsechno. Tehu jsem samozrejme nerikala a preckala jsem zkusebku a pak uz to bylo poznat. :lol: Nemarodila jsem ani jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29607
25.6.22 12:20

Nestane se nic, jenom jak půjdeš marodit ve zkušebce, tak tě vyhodí no, případně ani nemusíš marodit, ale jak to na tobě bude vidět, tak ti ve zkušebce udělají papá. Ale jestli to jde o peníze a nemocenskou, tak vem první práci, o těhotenství neříkej, něco málo oddělej a holt jdi na tu neschopenku, i kdyby tě vyhodili, tak neschopenka pojede dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14429
25.6.22 12:29
@epsice píše:
To není pravda. Do 6 měsíce není žena povinná hlásit těhotenství. Takže o podvodu není řeč.

ono ani tak nejde o zaměstnavatele, jako že svého času se v tomhle šťourala sociálka (jako jestli zaměstnání nebylo jenom víceméně účelové a jeho smyslem nebylo pracovat, ale vylákat nemocenskou a následně mateřskou) :nevim: ale tak samozřejmě jiná bude situace, pokud zakladatelka nastoupí a do mateřské bude pracovat a jiná, pokud nemocenská bude následovat krátce po nástupu do práce. což vzhledem k tomu, že zakladatelka ještě ani nemá zaměstnavatele a už plánuje, jak půjde marodit, byla od @j.a.n.i1 docela příhodná poznámka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16071
25.6.22 12:36

Tak jsi schopna pracovat a chceš pracovat nebo se jen hodit marod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
25.6.22 12:41

A proč bys měla jít marodit?? Není jako běžná cesta a ta správná spis to, abys nekam nastoupila do práce, chodila do práce, třeba 6 tydnu před porodem nastoupila na mateřskou a po rodičovské se do práce vrátila nebo by ti skončila smlouva?? Nejsi povinna hlásit, ze jsi ve 3 mesici..na mě to třeba do 7mesice nebylo vidět..tak pokud by te nevyhodili ve zkusebce tak mas vydělano..když budes nosit něco volného tak to ani nemusí byt poznat. Ale abys účelově šla do zaměstnání abys hned Marodila a měla nějaký prachy - super ve 12tt nenasetreno evidentně nic moc, bez práce, otec dítěte se o tebe nepostara? A chceš nastoupit jen kvůli tomu abys mohla marodit a sedela doma za naše peníze :-) krása, pak nemá jít vše do …..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1632
25.6.22 12:43

Pokud máš nějaké zdravotní problémy, tak zůstaň doma rovnou. Jinak moc nechápu, proč by jsi plánovala jít na PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
25.6.22 12:56

Proc by ji mel nekdo vysetrovat nebo neco resit vzdit plno lidi dela to ze jde do prace a za ani ne tyden treba marodit a uz se nevrati to se treba ve vyrobe stava porad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4928
25.6.22 13:12
@B4RC3LON4 píše:
Proc by ji mel nekdo vysetrovat nebo neco resit vzdit plno lidi dela to ze jde do prace a za ani ne tyden treba marodit a uz se nevrati to se treba ve vyrobe stava porad

Nejen ve výrobě, ve službách taky normální praxe :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11554
25.6.22 13:13

Teta meho kamarada uz nekolikrat udelala to, ze nastoupila na 1 den a sla marodit na rok „se zadama“ a fakt ji nikdo nevysetroval :lol: Z ceho se ji pocita nemocenska teda vubec netusim. Treba me nekdo pouci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16071
25.6.22 14:54
@PaníBovaryová píše:
Teta meho kamarada uz nekolikrat udelala to, ze nastoupila na 1 den a sla marodit na rok „se zadama“ a fakt ji nikdo nevysetroval :lol: Z ceho se ji pocita nemocenska teda vubec netusim. Treba me nekdo pouci

Z předpokládaného výdělku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
25.6.22 16:17

Proč bys měla jít marodit? Jestli máš rizikové, tak u toho nemá smysl práci vůbec hledat, ale jinak můžeš pracovat až do konce, na mateřskou jdeš 6-8 týdnu před porodem takze času dost. Nebyla bych fér a prostě bych se snažila najít práci a holt to zkusila i s tím rizikem, že by to na mě bylo pak poznat a vyhodili by me ve zkusebce. Když se nepodaří, tak v brigádach ti nikdo nebrání. Těhotenství jsem hlásila až ve 21 týdnu a taky to na mě nebylo moc vidět, nikdo to do te doby nevěděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat