Může mimčo 6. měsíců jahody?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
90
6.2.20 14:34

Může mimčo jahody?

Zdravím maminky, už měsíc má Kája příkrmy, v poledne maso-zeleninový a odpolední svačinky přesnídávky. Chtěla bych vědět, jestli můžu dát i rozmixovaný jahody, je ji 6 měsíců + 4 dny :) včera měla mango - banán - piškot a dobrý, nic ji nebylo. Dávám i kupovaný přesnídávky, ale občas i domácí, takže ovoce rozmixuju s piškoty. Ty jahody jsou takový jiný, tak nevím a co kiwi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2997
6.2.20 14:39

@Jessi12345 jahody i kiwi bych ted nedavala. Jsou dost agresivni. S jahodama bych pockala, az budes mit cerstve ze zahradky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16071

Zkusit můžeš, max se ti po nich osype.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29606

Kiwi bych nedávala je hodně kyselé, kolikrát z něj bolí pusa i mě. Jahody v pohodě, i kupované presnidavky jsou jahodové od 4 měsíců. Když už dáváš tropické ovoce jako je mango, tak to které roste u nás bych neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.20 14:42

Ja jsem je normalne jahody davala a v pohode. Kiwi take, treba s bananem, aby to nebylo moc kysele. Ale jestli to tak doporucuji lekari, to nevim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83516
6.2.20 14:47

@Jessi12345 Zkusit to můžeš, ale mě třeba dítko jahody nesneslo do nějakých 5 let. A bylo to jediné ovoce, se kterým mělo problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
6.2.20 14:48

@Kriss Tina no včera jsem mango zkusila poprvé, před tím klasika jablko, mrkev, banán, piškoty a kupovaný přesnídávky. No a včera to byla zkouška a chutnalo ji to, i mě teda :D jen jsem nevěděla, jestli u jahod nevadí ty zrníčka a v kiwi taky vlastně a chuť je taky kyselejší než to tropiko mango :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
6.2.20 14:50

@luci.no já mám z mražáku naše ze zahrádky, myslela jsem, že je ještě převařím, aby změkly ty jadýrka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7860
6.2.20 14:51

@Jessi12345 Ty jahody co se teď prodávají bych půl ročním mimi nedávala, bůhví čím je to ošetřené, odkud dovezené, utrhnete nezralé apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
6.2.20 14:53

@Alušáček mám naše ze zahrádky, v mražáku :D s tím, že bych je převařila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
6.2.20 14:54

Klukovi jsem jahody dala cca v 6 měsících po 2 týdnech na prikrmech.

• Citovat
  • Nahlásit
90
6.2.20 14:55

@lucenka A můžou bejt mražený, převařený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
6.2.20 14:57

@Jessi12345 dala bych trochu do bílého jogurtu, v případě dosladila glukopurem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
@Jessi12345 píše:
@lucenka A můžou bejt mražený, převařený?

Já v té době měla čerstvé ze zahrádky. Ovoce jsem nikdy nevařila. Vždyť se varem zničí to nejcennější, co tam je.

• Citovat
  • Nahlásit
20951

Syn má taky něco málo po půl roce, ovocné přesnídávky má půl na půl, něco zavařené z léta + čerstvé koupené v obchodě a něco hotové přesnídavky koupené v drogerii, biodm, babylove, hamánek. čerstvé jahody z obchodu bych mu nedala, kdoví čím je to ošetřené, z těch domácích z mrazáku bych zkusila vytvořit přesnídávku (jahody+ jablko). Čerstvé prostě dostane až naše v létě ze zahrady. V těch kupovaných přesnídávkách už je měl. Třeba maliny mu nechutnaly, moc kyselé. Kiwi bych klidně dala. Mango je prý nejmíň alergenní ovoce a má se dávat mezi prvníma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat