Může se jednat o angínu?

Anonymní
25.2.23 22:59

Může se jednat o angínu?

Syn 17mesicu je nemocný má celkem ošklivou rýmu a kašel, nejí (za celý den si dal piškot, k obědu tak tři lžičky kaše, pak snědl Teda celého lipanka a to je všechno, mlíčko mi nepije). V pátek jsme byli u doktora a ta nic.. Holka má antibiotika, ta v pondělí začínala mít teploty, v úterý doktor, teploty stále byli a tak v pátek jsme opět jeli a nasadila antibiotika. Syn začal ve stredz večer mít teploty, ve čtvrtek až 40°.. V pátek večer oba bez teplot, ale u syna se mi nelíbí ten ošklivý kašel a hlavně rýma.. A to, že nejí.. Dávám sirup na kašel, odsavam a dávám vincetku + kapky do nosu.. Myslím si, že mu musí dost polet v krčku, když nejí, myslíte, že by to mohla být angína, nebo je jen nachlazen.. Přemýšlím, jestli s ním raději nezajedu opět k MUDr.. Moč byla dobrá i crpčko bylo dobrý. Dnes začal i dost kaslat.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5679
25.2.23 23:06

Pokud má rýmu a kašel, tak to asi nebude angína. Nicméně i při rýmě bolí v krku, ty sliznice, takže bolet ho může tohle..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.23 23:17

@Lil Kitkatt no, nejhorší je, že má hnusnou rýmu, zelenozlutou a obávám se, že asi antibiotika nás neminou 🙄

  • Citovat
  • Upravit
5679
25.2.23 23:21

Tak to nejspíš ne, zelená rýma nevěští nic dobrého. :? Má pořád horečky? Podle toho bych se rozhodla, jestli vyrazit zítra na pohotovost nebo v pondělí k pediatrovi, ale určitě k doktorovi zajděte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.23 23:35

@Lil Kitkatt horečky už nemá, v pátek večer naštěstí nebyla.. Jen akorát moc nejí..

  • Citovat
  • Upravit
34322
25.2.23 23:56

Proste hnusna viroza u obou.
Nejedeni, horecka i bolest v krku jsou normalni.
Antibiotiky jim akorat sejmes imunitu na par tydnu az mesicu dopredu :nevim:. Fakt to nejsou lentilky ani nejaka kouzelna pilulka.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6061
26.2.23 08:04

Dle popisu mají virózu. Antibiotika by byla zbytečná. Viróza se léčí symptomaticky - tzn. kapky do nosu, klid na lůžku, tekutiny, případně něco na kašel, pokud je. Vše obstaráš v lékárně.
Taky se mi zdá, že jezdíš k dr zbytečně brzy. V pondělí dítě začíná mít teploty a v úterý mažeš k doktorovi - to nedělej. Nauč se chvíli čekat. Doktor ti takhle brzy stejně nepomůže, může jen hádat. Je v pořádku nechat zkontrolovat ošklivý kašel, ale kvůli teplotě bych druhý den k lékaři nejela…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.23 12:30

@Whitedog k MUDr bych musela, ptz dcera se léčí s ledvinami, tak bych tam musela s moči, takhle se na ni podívala.. U syna uvidím.. Kasel má, ryma je taky ošklivá, teď začíná mít 37.2. Tak doufám že to vejš nepůjde, jinak hold zítra doktor nás nemine.. Mě jde i o to, abyxhom tu rýmu nějak.. Nepodceňili.. Potom nějaké píchání atd.. Po té rýmě..

  • Citovat
  • Upravit
34322
26.2.23 13:09
@Anonymní píše:
@Whitedog k MUDr bych musela, ptz dcera se léčí s ledvinami, tak bych tam musela s moči, takhle se na ni podívala.. U syna uvidím.. Kasel má, ryma je taky ošklivá, teď začíná mít 37.2. Tak doufám že to vejš nepůjde, jinak hold zítra doktor nás nemine.. Mě jde i o to, abyxhom tu rýmu nějak.. Nepodceňili.. Potom nějaké píchání atd.. Po té rýmě..

Ale houby. I kdyby mel ke 40 horecku jeden vecer, tak to samo o sobe na atb neni.
Antibiotika opravdu nejsou kouzelna pilule na vse.
Funguji pouze na nektere konkretni bakterialni infekce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4622
26.2.23 14:39

Ja a dcery ted mame anginu a presne s takovymhle prubehem, me bolelo v krku moc, ale dcery skoro ne. Nech udelat synovi vyter z krku a uvidis.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
pampeliska890
11.10.25 09:25

Angína?

Dobrý den, obnovím tu diskuzi.
Už včera ráno mě bolelo v krku, ale nějak jsem to neřešila, v půlce dne jsem si bolesti nevšímala (asi tím jak jsem furt polykala) a při obědu, nebo při každém jídle, co jsem jedla jsem měla pocit zaseklého jídla v krku. Večer mi to nedalo a šla se podívat do úst a viděla jsem tam tohle, mandli mám na pohmat napuchlejší než druhou, dnes mě taky bolí při polykání, ale nemám horečku, ani kašel, jen malinko ucpaný nos. O co se teda jedná?

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek