Může to být náběh na epilepsii?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
6.11.14 07:07
@Anonymní píše:
Tak jak tady někdo psal, v pondělí dcera prodelala absenci…Doktorku jsem okamzite změnila

To je mi lito. A je v poradku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.11.14 10:39
@MilijonDolarBejby píše:
To je mi lito. A je v poradku?

Děkuji..Ano je, spíš je nestastna, že ji nikde nevezmou na tábor, kurz plavání atd.Pry ty absence sami vymizí, tak uvidíme

  • Citovat
  • Upravit
785
6.11.14 11:31

Ahoj tábor pro dcerku najdeš na netu. Před lety jsem na jednom takovém byla jako zdravotník. O děti bylo dobře postaráno. Děti mají pravidelný režim.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jančakecalka
6.11.14 11:50

Nemám čas pročítat diskuzy, ale o epi nejspíš jde.
Naše dcera měla první fibrilní křeče ve 13 měsících po očkování Prevenaru 13.
Byla několik dní v nemocnici a křečový stav se projevoval i bez teplot, tak jí udělali EEG arezonanci.Na EEG se ihned objevily epi výboje v mozku ale rezonance byla v pořádku. Hned nasadili léky a chvíli byl klid.Pak se to opět komplikovalo, brala už několikery léky a bylo to vždy na chvíli dobré a jak si tělo zvyklo na léky, byl konec a záchvaty.
Dcera mívala záchvaty jen typu koukání do blba, kombinovalo se to se záchvaty bezvědomí, křeče, vždy tak okolo tří minut a byla v pohodě. nějdy se u toho počůrala, jindy slinila.
Párkrát se i stalo, že nečekaně spadla na zem a třásla se jen maličko někdy vůbec.
U ní se projevily snad všecky typy záchvatů.
Před necelým rokem to zašlo tak daleko, že měla nakupenízáchvatů a skončila v nemocnici.Tam,během týdne prodělala neuvěřitelných téměř 280 záchvatů, ano, tolik. Trvalo dlouho, než jí dali léky, které pomohly aspon na chvíli.
Bylo to šílené období a já doufám, že už to nikdy nezažijeme. Měla srdečnítachykardii, bylo to nárošné, za tři týdny jsem shodila díky nervům deset kilo.
Od propuštění z nemocnice jí léky pomáhaly témeěř pět měsíců, ale pak se opět začly objevovat různé záchvaty. Léky se navýšily, od té doby byl jakštakš klid.Ted,před cca dvěma měsíci měla zase nakupení deseti záchvatů za noc, pomohl naštěstí jen diazepam, záchvaty byly slabé, jen křeče, ale byla při vědomí.
Dostal se mi kontakt přes mou lékařku z gyndy na homeopata zabývajícího se roky epilepsií, tak jsme ho před několika týdny navštívili a po nasazení kapek od něj má dcera klid, tak doufám, že to pomůže, už nechceme zažívat další stresy.
Navíc k tomu má poruchu řeči, nemluví ve větách, tak, jak by měla, je jí hůř rozumět, ale naštěstí chodíme na logopedii a trénujeme doma, takže má výsledky.
Nedávno se ještě neuměla sama obléknout, najíst, byla oproti vrstevníkům díky epině pozadu, ale dohání, dělá pokroky.Dost často také zakopávala, špatně běhá, ale trénujeme, v létě jsme chodili na výlety, aby rozpohybovala svaly nožiček.
Jsem s ní doma, do školky chodí jen na zkoušku dvakrát týdně na tři hodiny+muzikoterapii, chodí na koně. Už ted víme, že bude mít odklad školní docházky, ale to nám nevadí, hlavně, aby jí už bylo lépe.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
6.11.14 12:46

@Jančakecalka
To je hrozne, co si tva dcera musí uzit..Proti vám jsme na tom dobře..Držím palce, aby se to u dcery jen lepsilo

  • Citovat
  • Upravit
Jančakecalka
6.11.14 12:59
@Anonymní píše:
@Jančakecalka
To je hrozne, co si tva dcera musí uzit..Proti vám jsme na tom dobře..Držím palce, aby se to u dcery jen lepsilo

Děkuju :hug:
Trpí s tím celá rodina :,(
A díky tomu jsme poznali, kteří naši přátelé jsou opravdu dobří a kteří nás jen využívali a pak odkopli a to jen díky tomu, že máme jiné dítě, než mají oni :cert:
Ted už je na tom o hodně líp, nežli třeba před rokem, takže jsme moc rádi, ale kdo ví, snad nás už nic hrozného nečeká :|
Dcera je původně z dvouvaječných dvojčat, ale druhé mimi umřelo ve 24 tt a doktoři částečně tu epi přisuzují i tomu, že byla půl těhotenství s mrtvým sourozencem v bříšku a asi také to, že jsem se bála, byla jsem nervozní, aby vše dobře dopadlo s malou a tak ten stres možnátaké pomohl k té epi u malé, ale to jsou jen jak mé, tak lékařské spekulace, nikdo to nedokáže říci, kde se stala TA chyba :(
Vám přeju, aby jste nezašli až tak daleko jako my a včas se to podařilo podchytit těmi správnými léky :hug:

  • Citovat
  • Upravit
2339
7.11.14 00:07

Přidávám odkaz na tábor pro epileptiky:
http://www.shtd.cz/index.php?…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.14 10:06

Děkuji všem za odpovědi, rady a odkazy :mavam: :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
2339
7.11.14 19:28

Není zač.
Přidávám další odkazy na tábory, kam je možné poslat epileptiky:

http://www. letni-detske-tabory-rikitan. cz/pro-rodice/#T%C3%A1borov%C3%BD%20%C5%99%C3%A1d

http://www.tabor-domino.wbs.cz/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jančakecalka
9.11.14 09:51
@Jana Martinková píše:
Není zač.
Přidávám další odkazy na tábory, kam je možné poslat epileptiky:

http://www. letni-detske-tabory-rikitan. cz/pro-rodice/#T%C3%A1borov%C3%BD%20%C5%99%C3%A1d

http://www.tabor-domino.wbs.cz/

Zdravím, velmi děkuji za odkazy na tábory, to se hodí :hug:

  • Citovat
  • Upravit
Jančakecalka
9.11.14 10:30
@Anonymní píše:
Děkuji všem za odpovědi, rady a odkazy :mavam: :kytka:

Nemáš zač ;) :hug:

  • Citovat
  • Upravit
2339
9.11.14 11:52

Nemáte zač. Pobyty pro epileptiky pořádá dále Společnost E - pořádá dětské tábory i pobyty pro rodiny s dětmi.
 http://www.spolecnost-e.cz/…s-epilepsii/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jančakecalka
9.11.14 11:53
@Jana Martinková píše:
Nemáte zač. Pobyty pro epileptiky pořádá dále Společnost E - pořádá dětské tábory i pobyty pro rodiny s dětmi.
http://www.spolecnost-e.cz/…s-epilepsii/

Ale ano, mám, velice děkuji, snad využijeme :hug:
Všechny odkazy si ukládám ;)

  • Citovat
  • Upravit
2339
9.11.14 11:53

To je dobře, snad to využijete a dítě bude na táboře spokojené.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jančakecalka
9.11.14 11:55

@Jana Martinková Doufám, že ano, protože je dcerka velmi společenská ;)

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek