Na co si dát pozor při výběru soukromé školky/jeslí?

1014
24.11.19 22:00

Na co si dát pozor při výběru soukromé školky/jeslí?

Ahoj, vybírám školku (jesle, DS) pro 1,5 staré dítě. A chtěla bych se zeptat co by si měl rodič u soukromých subjektů ohlídat? Myslím tím třeba jakou formu podnikání mají, jestli mají licenci, hygienu, chůvy a pod? Budu ráda za každý váš postřeh a zkušenost s čím jste třeba nejvíc bojovali. Výběru školky věnuji opravdu hodně času a chtěla bych co nejvíc eliminovat případné problémy. Prosím nekomentujte, jak staré dítě je vhodné nebo nevhodné umístit do kolektivu. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24117
24.11.19 22:09

@roba18 Zajimalo by me hlavne, krome prostredi, kdo se o deti bude starat, jak se k nim chova, jaky je adaptacni program. Jak pristupuji k individualnim potrebam ditete (spani, jidlo, pleny), jaky je „program dne“ (aby to nebyla jen hlidarna).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
24.11.19 22:26

Krom zmineneho… Ja mam dite v soukrome skolce. A co mne zarazilo a s cim jsem nepocitala, ze kazde dite tam nespi. Takze se obcas stane, ze ho musim brat po obede, aniz by se mi to hodilo. Jinak by tam byl sam a to nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
24.11.19 22:27

Odkud jste? Kdyztak bych doporučila.
Já se také dívala na program, aby si jen nehráli, ale něco dělali tvořili učili, ikdyž 1,5 létě dítě toho ještě moc nesvede, ale u nás ve školce jsou děti od roku a také je podle možností zapojují ke starším dětem což je super. Určitě si pár školek obejdi a mrkni se jak to tam vypadá v praxi. Předpokládám, že hledáš soukromé v tomto věku, tam ti určitě vyjedou vstříc a zajdi se tam mrknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10981
24.11.19 22:29

@roba18 Reference. Nic jiného mě nezajímá. Jestli jsou tam jiné děti spokojené. Čert vzal hygienu, proškolení nebo počet hraček - pokud mi to doporučí rodiče dětí, které tím prošly, a pokud mi bude sympatická učitelka, jdu do toho.

Mně to takto klaplo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7839
24.11.19 22:32

Adaptace, strava, program, jestli tam bude docházet dítě i později - předškolní příprava.
Z vlastní zkušenosti - spokojenost učitelek, jejich časté střídání.
Kroužky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
24.11.19 22:36

Já bych ještě asi přihlédla k tomu, jestli má školka k dispozici venku svůj oplocený prostor na hraní. Nemám úplně dobrý pocit z toho, když chodí s dětmi na hřiště a paloučky jen mezi paneláky. Možná je to nesmysl, ale i podle toho jsem vybírala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
24.11.19 22:39
@roba18 píše:
Ahoj, vybírám školku (jesle, DS) pro 1,5 staré dítě. A chtěla bych se zeptat co by si měl rodič u soukromých subjektů ohlídat? Myslím tím třeba jakou formu podnikání mají, jestli mají licenci, hygienu, chůvy a pod? Budu ráda za každý váš postřeh a zkušenost s čím jste třeba nejvíc bojovali. Výběru školky věnuji opravdu hodně času a chtěla bych co nejvíc eliminovat případné problémy. Prosím nekomentujte, jak staré dítě je vhodné nebo nevhodné umístit do kolektivu. Děkuji.

Dala bych na osobni reference lidí, co tam děti mají delší dobu. Ani 100% hygiena, licence a vzdělané chůvy nejsou všechno. Osobně bych nikomu cizímu tak malé dítě nesvěřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
24.11.19 23:07

@Slečna Ferka reference jsou samozřejmě fajn, ale já se třeba setkala s dobrými referencemi na „školku“ která je ve sklepě. Má jen malá vyklápěcí okénka bez výhledu, děti chodí na hřiště na sídlišti, v místnosti 20m2 jsou celý den (hrají si tam, spí, jedí)… Takze reference beru s rezervou. Ale díky moc za nakopnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
24.11.19 23:09
@roba18 píše:
@Slečna Ferka reference jsou samozřejmě fajn, ale já se třeba setkala s dobrými referencemi na „školku“ která je ve sklepě. Má jen malá vyklápěcí okénka bez výhledu, děti chodí na hřiště na sídlišti, v místnosti 20m2 jsou celý den (hrají si tam, spí, jedí)… Takze reference beru s rezervou. Ale díky moc za nakopnutí.

Tak zaleží, kdo mi info o školce řekne. Víc spokojených maminek. Ne jen info na webu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
24.11.19 23:09
@bjitka123 píše:
Já bych ještě asi přihlédla k tomu, jestli má školka k dispozici venku svůj oplocený prostor na hraní. Nemám úplně dobrý pocit z toho, když chodí s dětmi na hřiště a paloučky jen mezi paneláky. Možná je to nesmysl, ale i podle toho jsem vybírala.
:lol: tohle mi taky vadí. A taky mi vadí, když děti spí ve stejné místnosti, kde si hrají a pak jsem se taky setkala, že si střídají postýlku (nemají prostě svojí, ale jak to zrovna vyjde). Nechápu, že tohle hygiena nechá bez povšimnutí. :poblion:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
24.11.19 23:12
@Russet píše:
Tak zaleží, kdo mi info o školce řekne. Víc spokojených maminek. Ne jen info na webu.

Jj chápu. Já jsem jen že soukromých školek v okolí znechucená. Jak jsem psala jedná školka ve sklepě, druhá zase střídá postýlky, v další sice.maji vlastní zahradu ale raději chodí na veřejné hřiště a hlavní místnost školky vypadá jak vězení. A to jsou školky se skolnym kolem 10tis. a vic. Nevim jestli jsem náročná nebo to moc řeším… :nevim:

Příspěvek upraven 24.11.19 v 23:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7839
24.11.19 23:13
@roba18 píše: :lol: tohle mi taky vadí. A taky mi vadí, když děti spí ve stejné místnosti, kde si hrají a pak jsem se taky setkala, že si střídají postýlku (nemají prostě svojí, ale jak to zrovna vyjde). Nechápu, že tohle hygiena nechá bez povšimnutí. :poblion:

vidíš, to naštěstí není u dcery, ale jsou tam erární kloboučky a ty si děti berou, když nemají své vlastní, a to se občas vyskytují vešky
Taky :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
24.11.19 23:16
@bublinek píše:
vidíš, to naštěstí není u dcery, ale jsou tam erární kloboučky a ty si děti berou, když nemají své vlastní, a to se občas vyskytují vešky
Taky :poblion:

Cokoliv erárního (co by mělo být osobní) je hnus. Ale to by dítě nesmělo do kolektivu nikdy :lol: já už přemýšlím, že si pronájmu sklep a budu se taky vydávat za školku :lol: je hrozné v jakých podmínkách děti musí být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
24.11.19 23:16
@roba18 píše:
Jj chápu. Já jsem jen že soukromých školek v okolí znechucená. Jak jsem psala jedná školka ve sklepě, druhá zase střídá postýlky, v další sice.maji vlastní zahradu ale raději chodí na veřejné hřiště a hlavní místnost školky vypadá jak vězení. A to jsou školky se skolnym kolem 10tis. a vic. Nevim jestli jsem náročná nebo to moc řeším… :nevim:Příspěvek upraven 24.11.19 v 23:13

U nás nejspíš lehátka taky nemají pokaždé stejná, jen cíchy a polštáře mají vlastní. Syn teda vši nepřitáhl. Ani svrab a neštovice. Mají velikánskou zahradu, ale chodí i do města na procházku. Když prší. Chodí denně ven za každého počasí. Ale klukovi už bude 5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat