Nadměrné pocení a pocit vnitřního horka

31
10.8.14 10:08

Nadměrné pocení a pocit vnitřního horka

Zdravím, trápí mě již asi neřešitelný problém.

Od začátku
Kdysi cca 10 let zpět jsem to na chmelu dost přehnal s variacemi alkoholu a museli mi zavolat záchranku, jelikož jsem nemohl močit a cítil jsem silnou bolest bedrech na pravé straně. Ve špitálu v Lounech mi řekli, že mi na chvíli vysadila pravá ledvina. Poté jsem doma absolvoval urologické vyšetření, včetně nacévkování abych se vymočil, při kontrole už vše fungovalo jak mělo.

Problém : Ať je léto nebo zima, teče ze mě jako z vola a nekontrolovaně se potím ale brutálně.
Pociťuju takový vnitřní pocit horka, jako bych byl na poušti či byl zavřený sauně nebo troubě, který je doprovázen takovým nepříjemný tlakem v hlavě a dost často mi praskají žilky v očích ale šíleně, někdy to vypadá jako bych měl oko plné krve a dost často při tomhle stavu smrkám krev.

Teploty nemám, vyprazdňovaní bez problémové, strava pestrá, bez tlustého či tučných věcí. Nekouřím, nejsem alkoholik, dost sportuju.
Poslední dobou jsem si všimnul, že nechodím moc často močit, i když jsem za den schopen vypít více jak 4L tekutin (nepočítám pivo, to jsem hodně omezil a když už tak 10° nebo Birel).

Návaly horka u mě střídají pocity zimy ale přitom se stále potím jako prase.
Výsledky krevních testů mi stále vycházejí zle a to hodnoty ALT a kyseliny močové. Štítnou žlázu mám dle krevních testů údajně taky v pořádku.

Už jsem vystřídal x-lékařů a nikdo neví co mi je a taky spoustu medikace
Doposud užívané (chronologicky) : Triasyn 2,5/2,5mg pak Triasyn 5/5mg pak Tezeo 80mg, Loradur Mite, Cannocord 16mg a nyní Prestarium Neo Combi 5/1,25mg - s tím, že tyto léky byly vždy na tlak - HYPERTENZY.

Na ledviny beru nově Milurit 300 - na sražení te kyseliny močové.

Podstoupil jsem již UZ břicha a malé pánve - vše v normě. UZ průchodnosti cév horní části těla.

Čeká mě ještě ECHO a možná i znova kolonoskopie.

Ty návaly mívám jako žena v přechodu (bez urážky, nechci se nikoho dotknout). Doktorka mi jednou předepsala i něco na zklidnění zda to nemá psychický původ a bral jsem Neurol pak Lexaurin 3mg tuším.
Jediné co jsem zpozoroval bylo že jsem byl méně vnímavý = reflexy zpomalené ale pocit vnitřního horka a pocení přetrvávalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
j-p
11771
10.8.14 10:36

Taky si myslim, ze je to psychicke, ja to mam ale po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25525
10.8.14 10:52

Já to mívám od štítné žlázy, když se mi,,splaší,,hormony.Ale že by mi popraskaly žilky v očích to zas ne.
Doktorka mi říkala, že to může být přechodně i vyšším tlakem, právě tím stresem.
Doporučila mi i pít šalvějový čaj, prý to pomáhá na velké pocení a celkem to působí, jen se toho čaje musí vypít víc aby to mělo účinek.
Neurol jsem brala taky, ale po něm jsme byla jen ospalá.
Drž se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
10.8.14 11:05

@Tony30 Možná by bylo lepší tohle zkopírovat a obrátit se na nějakou poradnu ohledně zdravotního stavu…tady na e-miminu to nechápu.
Ještě možná zkus hormony jako při přechodu, když jsi jej zmínil ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
10.8.14 11:49

@Tony30 po porodu mi negungovaly obe ledviny a jatra. Od te doby jak pises navaly horka jak v prechodu, tlaky do hlavy, poceni…asi to bude fakt z psychiky zr strachu o sebe sama…nevim. Jednou jsem cetla ze podle cinskeho lekarstvi jdou ty navaly, pocit horka, zavrate, atd…spojene s problrmem s ledvinami…tsk nevim. Ja je vysetrene mam znova a jsou ok a je mi furt blbe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
10.8.14 11:55

Jenže psychického původu to není, jsem sice nervní typ ale já tyto návaly mívám i před tím než jdu lehnout, když se venku projíždím na kole, jdu pěšky, na dovolené, kde mě opravdu nikdo a nic nestresuje.

Bylo mi doporučeno zkusit si zakouřit jointa, beze změny, léky na nervy taky neúčinkovaly, pouze jsem byl ospalý ale leje ze mě tak či tak.

To jsou řeky potu hlavně v oblasti hlavy a co to sleduju tak jsou to takové dvoustavové zóny, jednou mi je horko a jsem horký a potím se doslova jako prase a o pár minut později je mi ještě více teplo a přitom, mám kompletně studené čelo, ruce, nohy a přitom mám tzv. smrtelný pot.

Příspěvek upraven 10.08.14 v 12:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
10.8.14 12:12

@Tony30 hmmm tak zmen doktora. Vnut se na endokrinologii infekcni, jak dlouho to trva a kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
10.8.14 12:33

Ono to začlo cca 10 let zpětně je mi 30 a každým rokem se to stupňuje, jenže teďka od artroskopie kolena co jsem prodělal se to zhoršilo raketovým vzestupem.

Příspěvek upraven 10.08.14 v 22:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
10.8.14 12:41

@Tony30 jo tak uz 10let. To je dost dlouho. Ja bych zkusila infekcni… Ja sla sama a zjistili slabou boreliozu a chlamydie pneumonie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
10.8.14 12:45

Ono pocení má několik příčin. Nervy, toxiny, ledviny. Jen nechápu, proč když si někdo odvaří ledviny, bere ještě chemické prášky od doktorů. Ale neva. Tak pocení jsou oslabené ledviny- ale pozor, jak tu někdo psal, že podle čínské medicíny jsou to ledviny a že má podle vyšetření ledviny v poho, tak ony jsou oslabené energeticky, ne na fyzické úrovni těla(zatím). Proto vyšetření od doktorů nikdy nic nezjistí. Jinak ledviny filtrují a když jsou oslabeny, tak nevyvádí správně toxiny z těla. A nervy oslabují taky ledviny. Prášky ti nepomůžou a bude ti ještě hůř. Chce to posílit ledviny, udělat detox, a vyřešit proč jsi nervák :-). U toho je normální, že se jedna část těla potí a druhá je studená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
10.8.14 12:56

@Tony30 hladinu cukru máš O. k.? Zkus jíst vitamín D. Mimochodem, rodiče ničím takovým netrpí?
A stres může být i skrytý, emoce se dají lehce schovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
10.8.14 14:35

Může to být hyperhidróza…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
11.8.14 09:01

Otec než umřel, měl podezření na cukrovku a nepotil se skoro vůbec, jinak zdráv.
Matka se potí jako každý jiný jedinec, jediné co měla za problémy byl žlučník, který ji následně byl vyoperován a měla tuším podrážděnou slinivku.

Hladinu cukru mám v pořádku, čemuž se i doktoři diví jelikož kdo dneska nejí sladké že, já jsem právě ten typ co si nedá ani chipsy či čokoládu jen tak a když už tak jedinou kostičku a mám dost třeba na půl roku.

Včera večer jsme se s přítelkyní dívali na Jurský Park, byl jsem v klidu, rozvalen na gauči, vedle mě přítulka, najednou mi řekla, že jsem studený a bylo to tady, začlo ze mě lít jako z vola. Ruce, nohy, hlavu jsem měl studené. Špatně se mi dýchalo, srdce bušilo jak vzteklé.

Podotýkám, že jsem byl v klidu, ten film se mi líbí, nic a nikdo mě nerozčiloval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
11.8.14 13:51

Po tom, co píšeš, bych řekla, že to může být fakt psychického původu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
11.8.14 15:58

Když beru Lexaurin 3 a třeba i Neurol, mělo by to odeznít, nic z toho se neděje.
Dnes jsem se byl domluvit s internistkou a jsem objednán na CT břicha a sběr moči za 24hod. Má podezření, že na tom budou nadledviny či něco takového.

Už jsem ležel i ve špitále a do žíly jsem dostával něco na zklidnění a beze změny, teklo ze mě stále jako z vola.

Příspěvek upraven 11.08.14 v 16:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat