Nádor na vaječníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 21:16
nádor na vaječníku

Zdravím, čeká mě operace vaječníku a následná histolka, je tu někdo v podobné situaci na popovídání, vzájemnou podporu?

Reklama

Reakce:

Tansele
Kecalka 131 příspěvků 17.12.17 22:21

Já v té situaci byla, před 8 rokama, a ještě jsem tu ;). Moc držím palce, ať je vše ok, hlavně do toho jdi s klidem a ať se to rychle hojí. Budou ti to dělat laparoskopicky? Kdybys chtěla, piš sz.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 00:03

Absolvovala jsem předloni. Na onkogynekologickém ultrazvuku to vypadalo hrozně, onkomarkery některé hodně zvýšené, ale nakonec výsledek benigní, nějaká velká vzácnost to byla. Přišla jsem o jeden vaječník s vejcovodem, ale ten druhý převzal funkci a tělo funguje normálně dál. Držím palce, ať to dopadne stejně, těch 14 dní čekání na histologii bylo nekonečných, ale od té doby jsem naprosto v pohodě.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 18.12.17 13:43

Děkuju za reakce :hug: Jo, to čekání je nejhorší, když člověk vůbec neví, na čem je…kazí to vánoční náladu :?
Operaci budu mít na začátku ledna, tak musím vydržet. @Tansele Jojo, laparoskopicky…jak jste zvládaly holky hojení? Bolí to hodně? Já mám doma 10ti měsíční mimčo a dvou a půl letou cácorku, musím být brzo fit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 14:11

Druhá anonymní - domů mě pustili hned druhý den po operaci a rodina teda naštěstí fest pomáhala - pohlídali dítko, tchýně navařila. Do pár dní jsem byla schopná celkem normálního fungování, i když kdybych chodila do práce, tak 14 dní neschopenky bych si na to vzala. Jeden moudrý pan profesor ale tvrdil, že mě v úterý odoperují a ve středu zvládnu s přehledem péči o živé batole. Tak to zrovna ne. Laparoskopie sama o sobě není nijak náročná, jizvy jsou z toho malé a pokud se dobře hojí, do roka o nich nevíš, mně teda jedna blbá zůstala, ale čert to vem, oproti dvacetileté jizvě klasickým řezem po slepáku je to nic. Na sále jsem byla asi hodinu, prostě sáhli dovnitř, celý vaječník vložili do takového vaku, aby se případné špatné buňky neroztahaly po těle, a celé to vyndali. Nejhorší jsou potom opravdu ty nervy při čekání na verdikt.
Pokus se v rámci možností si ty Vánoce s rodinou užít a do nového roku hodně sil a samozřejmě hlavně to zdraví! Nádory na vaječníku jsou svině, ale naštěstí spousta je jich nezhoubných.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 18.12.17 14:21
@Anonymní píše:
Druhá anonymní - domů mě pustili hned druhý den po operaci a rodina teda naštěstí fest pomáhala - pohlídali dítko, tchýně navařila. Do pár dní jsem byla schopná celkem normálního fungování, i když kdybych chodila do práce, tak 14 dní neschopenky bych si na to vzala. Jeden moudrý pan profesor ale tvrdil, že mě v úterý odoperují a ve středu zvládnu s přehledem péči o živé batole. Tak to zrovna ne. Laparoskopie sama o sobě není nijak náročná, jizvy jsou z toho malé a pokud se dobře hojí, do roka o nich nevíš, mně teda jedna blbá zůstala, ale čert to vem, oproti dvacetileté jizvě klasickým řezem po slepáku je to nic. Na sále jsem byla asi hodinu, prostě sáhli dovnitř, celý vaječník vložili do takového vaku, aby se případné špatné buňky neroztahaly po těle, a celé to vyndali. Nejhorší jsou potom opravdu ty nervy při čekání na verdikt.
Pokus se v rámci možností si ty Vánoce s rodinou užít a do nového roku hodně sil a samozřejmě hlavně to zdraví! Nádory na vaječníku jsou svině, ale naštěstí spousta je jich nezhoubných.

Děkuju :hug:zkouším na to moc nemyslet, ale moc mi to nejde…o jizvu mi nejde, stejně mám břicho jednu velkou strii, tam se ty jizvičky po laparu hned ztratí.
Taky mi hodně pomůže rodina, hlavně s hlídáním dětí. Jsou zlatí. :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama