Nadýmání po umělém mléku = alergie na mléko?

34
5.4.06 10:49

Nadýmání po umělém mléku = alergie na mléko ?

Po pár měsících jsme přešly z Nutrilonu Ha na mléčný NUtrilon 2.
Už je to asi 2 týdny a malou ( 6 měsíců) stále dost nadýmá.
V jedné knížce psaly, že podobné příznaky (nadýmání a křeče)
po umělém mléce mohou značit alergii na mléko.
Také má Vaše dítko po UM takové nadýmání? Kde najít gastroenterologa ?
děkuji za Vaše rady a postřehy. ¨

souflinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
5.4.06 10:58

tak ji vrat na ten H.A. Nutrilon- alergie to nebude, ale proste ji nedelá dobre, nebo vyzkousej jine mleko( bebu, Sunar, Omneo,… nekdy jsou deti vybíravé, po nejakém mléku mají nadýmání, po jiném ne.. nejjednussí je vrátit se k H.A a az se situace urpaví, zase vyzkouset jiné mléko. Jinak tík, ze nevím odkud jsim nelze poraditl kd enajdes gastrometerola- v kazdém případě bys to ale mela resit pres vasi detskou lékarku, ktera by mela pak napsat doporuceni na tu gastroenetrologii ., ted je to asi jeste zbytecne

• Nahlásit
  • Citovat
Missorka
5.4.06 10:58

Ahoj,

náa na gasto doporučil pediatr. Jen nevím, jestli to bude něco platné, pro ten plyn v bříšku tam nikdy nic zá:,–(ního neviděli…

Chutná jí? A jak kaká? Alergii na mléko bych zvažovala až jako poslední, dala bych tomu čas. Ale třeba mě někdo opraví.

Ale pokud jste měli HA a tak ten alergii na mléko neřeší… Chci říct ta mléčná bílkovina je stejná v normálním i HA mléce, nebo se pletu? Pro děti s alergii na kravské mléko je Nutrilon pepti, kdybys chtěla, mám tu celou pikslu ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
34
5.4.06 11:46

Jsem z Prahy, ale asi máš pravdu, že bych se měla obrátit nejprve na
dětskou doktorku. Bojím se zkoušet znova hořké Ha mléko, že mi
ho teď po tom sladkým Nutrilonu nebude chtít. Navíc začínáme s příkrmy
a ty jsou také sladké (mrkev, jablko,..).
Jinak kaká stejně jako při Nutrilonu Ha, určitě se jí to nezhoršilo (ani průjmy
ani zácpa).

souflinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.4.06 12:13

Pokud jsi z Prahy, pak detskou gastroneterologii najdes pri jakekoliv nemocnici ( Karlov, Motol, Bulovka).
A H.A. neni az tak horky, pockej, takovy Nutrilon pepti, to je hnus… ne, vazne, zkus ji vratit na ten H.A. Nutrilon - navic deti casto velmi rychle sami pochopí, co jim dělá dobře a co ne- kdyby to uz opravud odmítala a jístnechtěla, kup třeba Bebu. Jak psala Missorkla, kdyby měla alergii na mléko, měla potíže i po H.A: preparátu, takže toho¨se neboj, proste ji poute teboub¨vybrany druh nesedne. Jsou maminy, co vyzkousi az 4 druhy mleka, nez je jejich budulinek spokojeny. Jinak muzes koupit Sab Simplex v lekarne na prdiky, prckovi se tim taky ulevi

• Nahlásit
  • Citovat
200
5.4.06 12:13

Ahoj, a nebude to nadýmání spíš z těch příkrmů?? L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.4.06 12:14

jetse dodatek k výše uvedenému - pokzud jsi začalas příkrmy, tak počítám, že prtěti je kolem 6 měsíců- v tom přípdaě nechápu, proč jis H.A. již vy:,–(ila. byl-li nasazen jako prevence alergií, pak se má nechat do roka věku

• Nahlásit
  • Citovat
34
5.4.06 12:26

Sab Simplex mám, ale nepřijde mi to tak akutní. Ten jsem dávala
když jí tlačilo bříško a nešly plyny ven. Ten jí jdou ven sami, jen
se mi zdálo, že prdíkuje hodně.
Nadýmání z příkrmů? No nevím, papala zatím jen mrkev, mrkev s bramborem.
Vím, že HAčko je jako prevence do 1 roku věku, ale po mrkvi mi to
hořké pít nechtěla, tak jsme zkusili sladký Nutrilon a už jsme na něm
zůstali. Vím, že by HAčko bylo lepší, ale snad se už tolik nestane když
zůstaneme na obyč. Nutilonu. Jistě nejsem první ani poslední kdo toto
udělal. Jen mě zaujal ten článek v knížce, kdy mamina zjsitila díky
prdíkům a tlačení bříška tu alergii.
všem díky

souflinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
007
111
5.4.06 13:01

Ahoj,
v Praze 10 na Hagiboru je dobrý gastroenterolog - MUDr. Marx, ale asi Ti bude muset napsat doporučení pediatr.
V těchto dnech se celé oddělení stěhuje do Vinohradské nemocnice, takže bude ordinovat asi až v polovině dubna.
Pa
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
007
111
5.4.06 13:04

Ještě jednou já :lol: Také můžeš zkusit Nutrilon Low lactoce, prodává se pouze v lékárně a stojí cca 120Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
5.4.06 19:03

Klííííííííííd,

podle mne to je tím, že ta dvojková mléka oproti prvním mají nově v obsahu ŠKROB - aby bylo víc sytivé.

Dcerka to měla taky, takže jsme vlastně poprvé SabSimplex museli používat před nočním mlíkem, aby se v noci vyspala. Do měsíce dvou si na škrob zvykla a přestalo to.

Já osobně když mám něco, kde je hodně zahušťováno škrobem, tak s tím mám také problémy.. to vím na 100% :-)

Zkontroluj obsah na balení a jestli je tam nově ten škrob, tak počkej ještě pár týdnů a kdyby se to nezlepšilo, tak pak nějak řešit dál…
Sama píšeš, že obtíže jako takové s tím mlíčkem nemá, jen zvýšená plynatost.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
5.4.06 19:05

Jinak ta poznámka o tom HA byla správná.

Jestliže máte v rodině někdo (kdokoliv) nějaké (jakékoliv) alergie, měla by malá mít až do roka HA mléko a hlavně hypoalergenní jídelníček = hlídat příkrmy…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
6.4.06 23:09

Ahoj, je možné, že je malá nafouklá po příkrmech. Když jsme začali my, tak naše Julinka trpěla s bříškem hodně, a to nejedla nic nadýmavého. Prostě jen změna stravy a organismus si zvyká. Asi po měsící a půl se to upravilo a Sab simplex tentokrát nepomáhal ani čaje proti nadýmání. A ještě k tomu HA mléku, my máme taky HA dietu. Malá dostává Bebu HA, zhruba od 7.měsíce má taky v jídelníčku každý den jogurt, protože mléko odmítá pít (dostanu ho teď do ní jen když je v jídle). Jogurt nám schválila naše Dr. a moc malé pomohl se zažíváním, od té doby je po bolení bříška a kaká ukázkově a bez problémů. Myslela jsem si, že by malá mohla dostat normální UM, když baští ten jogurt, ale naše Dr. mi řekla, že je to něco jiného a do 1 roku mám určitě vydržet s HA mlékem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
6.4.06 23:11

Jo ještě … jinak na HA jídelníček dávám taky velký pozor a dodržujeme ho bedlivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
26.4.17 11:54

nutrilonXhami

Mam dotaz mam dvoumesicniho prcka na UM. Zkusili jsme mlek dost a nejvíce nam sedlo hami ale maly hodně trpí na prdiky, koliky a zacpu atd.Tak kdyz se nam po nejake dobe opět vrátili koliky tak jsem se rozhodla zkusit speciální mleko. Nutrilon omneo comfort. Misto infacolu jsem začala dávat zase espumisan a maly krasne prdi i kaka sám. Ted ale nevim jestli to je po kapkách nebo po mleku. Mleko davam třetí den. Nekde jsem četla ze nějaká maminka michala prave hami s nutrilonem tak se chci zeptat jestli s tím ma někdo zkušenosti???Mam tu zásobu Hami.Tak přemýšlím ze bych to zkusila ale bojim se. Navic maly po tom nutrilonu ublinkava nekdy jen puhlednou vodu a dnes mleko tak nevim. Dekuji za každou radu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama