Najednou odmítá dudlíka, chce jen učící hrneček
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Najednou odmítá dudlíka, chce jen učící hrneček
Ahoj holky,
mám takový zajímavý problém. Malý měl od narození dudlíka. Měl ho na usnutí v noci a v kočárku, žádný extrém. V 5 měsíci sem mu místo Avent flašky dala Nuk učící hrneček a on si ho zamiloval. Pije z něj sám, byla sem nadšená. Jenže začal dudlíka úplně ignorovat, plivat a vztekat se, chce jen ten hrneček. Je problém, v tom, že by mi vypil nejradšj litr vody/čaje/džusu denně a to se bojím, co na to ledviny
Navíc venku v kočáře spát s flaškou je dost blbý, nehledě na to, že má pak mokrou pusu a osypává se mi. Stalo se tohle někomu? Co teď s tím? Zkusila sem mu pítko vzít na noc, vydržel do 4 vstávat po hodině a jen si cucnul z Aventky, pak ale histerický záchvat a ani mléko ani čaj nechtěl, dokud jsem to nedala do toho hrnečku
Asi sem to podělala já, ale on byl zvyklý usínat s dudlíkem, teď chce jen to pití, má to asi místo prsa..Jak ho nalákat zpět na dudlík? ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Tvůj syn ti dává jednoznačně najevo, co chce, tak máš na výběr ho respektovat. Tady dostaneš rady a k čemu ti budou? Svého syna znáš nejlépe ty sama. Některý děti vůbec dudlíky nepotřebují.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Bez dudlíka se časem naučí usínat, nechala bych mu ho v postýlce a když mu bude chybět, podá si ho (když ne teď, tak za pár týdnu to svede). A to je problém dát mléko do hrnečku? Naše prtě bylo kojené, dlaší tekutiny začal pít rovnou z učícího hrnku od mamu, tak jsem později s přechodem na um pořídila dvě lahve na mlíko, savičky jsem vyhodila, dokoupila ještě jedno pítko a na flašku s mlíkem mu prostě šroubuju pítko z hrníčku
Savičku na flašce nikdy nechtěl.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Macice13 No a nešlo by mu dát jen prázdný hrneček nebo jen to pítko?
Ohledně množství tekutin bych ho nechala vypít, kolik chce a že nechce dudel ani flašku s dudlem, to buď ráda, můj syn měl dudlík taky jen krátce a flašku s dudlem nikdy do pusy nevzal a žijeme šťastně a spokojeně. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Macice13 Pane bože, buď ráda, že Ti dítě nedudlá cumel. Moje dítě nikdy na běžné pití flašu se savičkou nemělo, pouze na mléko do postele.
Jestli ho chceš na něco „naučit“, tak že flaška je na pití a ne na usínání (takže fakt nevím, proč by jí měl mít venkuv kočáře, pokud nemá žízeň).
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Svistice píše:
@Macice13 Pane bože, buď ráda, že Ti dítě nedudlá cumel. Moje dítě nikdy na běžné pití flašu se savičkou nemělo, pouze na mléko do postele.
Jestli ho chceš na něco „naučit“, tak že flaška je na pití a ne na usínání (takže fakt nevím, proč by jí měl mít venkuv kočáře, pokud nemá žízeň).
Já jsem ráda, že nechxe dudlík, ale právě mi vadí, že to nahradil tou flaškou a bez ní neusne. To zlatej dudlík. Ale už sem ho schovala a snažím se bez něj, je to ale řevu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit